billyTwinner

Unde Ma Pot Duce La Un Consult?

Recommended Posts

as vrea sa ma duc sa imi fac o fisa sa vad daca sunt apt ptr sport,daca nu am probleme fizice,daca sunt rezistent si ce regim alimentar mi se recomanda.

as vrea sa testez performantele mele.

unde as putea face asa si cat costa?

am vazut ca fotbalistii se duc dar nu stiu unde.

va multumesc

Da la INMS, te poti duce la un consult, sunt cei mai buni medici sportivi din tara, se poarta foarte frumos cu tine si te ajuta daca aia vreo problema.Dar acolo au acces doar loturile nationale/olimpice.Stiu ca se plateste o taxa pentru cei care nu sunt in lot dar nu iti pot da informatii cat costa.

PS:Adresa INMS: Bd. Basarabiei nr. 37-39, sect.2.

WOW!

Sigur te-ai interesat bine?Eu cand am merg de obicei, nu platesc ca fac parte din lot, deci nu stiu pretul, dar totusi 15-25 milioane?!

Pai se face un circuit.

Adica te duci la toate cabinetele(interne, psihologie, oftalmologie, orl, stomatologie , cardiologie etc.)Iti ia sange, iti face masuratori.

Dai si o proba de efort(pedalat la bicicleta medicinala de obicei) si la sfarsit se trage o concluzie daca esti apt sau nu.

nu inteleg de ce trebuie sa dai o carca de bani ca sa-ti spuna cineva daca esti apt pentru sport. atat timp cat faci sport si nu simti nimic in neregula, nici ei nu vor descoperi nimic la un test din asta general. sunt multi fotbalisti care joaca ani de zile cu defecte cardiace minore si nu-i descopera nimeni decat dupa ce se simt rau la un moment dat si se pun pe investigatii foarte amanuntite.