florin75

Comenzi wiggle.co.uk

Recommended Posts

Miercuri, 25 noiembrie 2009 lansez o comanda pe wiggle.co.uk. Daca totalul comenzii depaseste 168 euro shippingul este gratuit. Cei interesati sunt rugati sa-mi trimita PM cu link la produsele pe care le doresc. Lista se inchide marti, 24.11 la ora 12.00 AM.

Dupa aceasta ora voi trimite tuturor participantilor numarul de cont si suma (in functie faptul ca va fi sau nu necesara plata unei cote-parti din valoarea totala a shippingului) pe care trebuie sa o depuna la orice unitate BCR. Banii se depun in lei, la cursul de 4,3 RON/euro. Eventualele diferente +/- le vom deconta ulterior in functie de cursul BCR din ziua lansarii comenzii.

Numai produse in stoc!

wiggle.co.uk:

1) florin75

2) trevizes

3) pac

4)

Edited by florin75

@dany86

dhb Pro Triple Lens Sunglasses Only £36.99

astia sunt ochelarii de care intrebi. PM nu primesti ca nu vrei :)

par fragilii dar din cele (deja) 5 cazatur n-au patit nimic. nu stau pe mijlocul nasului :)

florin, sfat: incearca sa vezi preturile in toate valutele pe care le au la dispozitie. la sume mari pot fi niste diferente destul de ok :)

Pretul in valute diferite e doar informativ. Charge-ul prin card se face intr-un mod unic, prin furnizorul de servicii card (Visa, etc)

Pretul in valute diferite e doar informativ.

adica daca acolo scrie 100E sau 120$ eu platesc tot 80lire?

tre ca glumesti :)

Deloc. Ei au in spatele site-ului un convertor pe baza unor rate oarecare, nu conteaza moneda, aceeasi suma o vei plati (in lire mi se pare ca vine factura)

La ultima mea comanda la wiggle, de la inceputul lui septembrie, (170 eur, transport gratuit) posta (a lor sau a noastra) mi-a ratacit coletul. Dupa o luna de asteptare, cei de la wiggle s-au oferit sa imi dea banii inapoi sau sa imi retrimita produsele. Am optat pentru produse. a mai durat 3 saptamani pana ne-au ajuns, impartite in doua colete, ca nu aveau tot pe stoc (fara un produs, pe care nu il au nici acum pe stoc).

Asa ca am jurat ca de la ei iau doar cu transport platit, indiferent de suma, ca sa pot face tracking pe pachet.

Eu am comandat la ei ceva in valoare de 160 euro pe 4 Noiembrie si inca nu am primit nimic cu toate ca locuiesc in Italia !

Era o optiune care costa vreo 5 euro si primeam un tracking number si pachetul trebuia sa ajunga in 1-2 zile in loc de 4-7 cum e varianta gratis care am preferat-o.

Dupa 7 zile le-am scris si mi-au zis ca tre sa astept 10 zile lucratoare.

Dupa 10 zile lucratoare le-am scris din nou si mi-au zis ca tre sa astept 15 zile lucratoare.

Inca astept, asa ca nu comandati folosind optiunea de transport gratuit !

Eu am comandat o singura data la ei, sub plafonul la care se acorda gratuitate, coletul ajungand dupa doua zile, mai repede decat daca as fi comandat in Romania. Din ce spuneti voi se pare ca e de preferat sa platim shippingul, oricum nu cred ca vom atinge suma de 168 euro.

Confirm si eu o comanda fara probleme in Romania (cu gratuitate)

Lista inchisa, participantii au primit informatiile necesare pt. efectuarea platii. Astept pe PM confirmarile despre efectuarea platii in contul indicat!

Eu am comandat la ei ceva in valoare de 160 euro pe 4 Noiembrie si inca nu am primit nimic cu toate ca locuiesc in Italia !

Era o optiune care costa vreo 5 euro si primeam un tracking number si pachetul trebuia sa ajunga in 1-2 zile in loc de 4-7 cum e varianta gratis care am preferat-o.

Dupa 10 zile lucratoare le-am scris din nou si mi-au zis ca tre sa astept 15 zile lucratoare.

OFF topic : Posta italiana are multe probleme - pana si cei de pe EBAY nu trimit in IT, dar trimit in RO. Informeaza-te mai bine :)

Am lansat comanda, cu livrare gratuita, deci va trebui sa asteptam ceva, sper ca nu se grabeste nimeni foarte tare. Rog participantii sa-mi trimita un PM cu adresele lor de mail, pt. a le comunica detaliile comenzii.

Gata, au sosit produsele, livrate acasa cu Prioripost.

Zgoby si Trevizes va rog sa ma contactati telefonic pt. a ne intalni si a va inmana produsele, in seara asta sau in cursul week-endului, cum doriti!

Pac, te rog sa-mi dai adresa la care doresti sa-ti expediez produsul.

Pachet pierdut, pe 28/11/09 mi-au inapoiat banii.

Posibil sa comand si eu... Va rog un PM, daca nu sunt atent.

Daca ajungem la 166.5 euro comanda transportul e gratuit.

Daca e comanda mai mica transportul e cam 10 euro.

Posibil sa comand si eu... Va rog un PM, daca nu sunt atent.

Am primit raspuns de la ei. Nu voi comanda fara sa vad pozele produselor pe care le cumpar. O sa cumpar de pe alt site.

Mai există amatori? Vreau să iau nişte cadouri zilele astea şi aş avea până acum o comandă de 88 de euro. Poate ajungem la 112 euro, pragul pt voucher-ul de reducere cu 22 euro.

Ce nu înţeleg e tariful pt livrare (priority despatch), adică 26 de euro! Există şi altă variantă, mai puţin prioritară?

Eu am primit pe mail un voucher de 5 lire reducere. Nu stiu cum se pot cumula voucherele, dar daca aveti nevoie de el, ziceti, eu nu comand pe wiggle in urmatoarele 14 zile, cat e valabil...

O sa dau o comanda saptamana viitoare.

Daca doriti ceva de pe acest site, va rog sa va inscrieti.

Eu imi iau astea: http://www.wiggle.co.uk/p/cycle/7/Easton_EC90_Carbon_Bar_Ends/5360043728/

Daca mai strangem 105E, avem gratis transportul.

1. VladG

2. ...

Edited by VladG

Renunt la wiggle ptr bike-components...

Renunt la wiggle ptr bike-components...

Zilele astea, adica pana luni au cei de la wiggle reducere de 15% la toate produsele.

Se combina cineva la o comanda?