florin75

Comenzi wiggle.co.uk

Recommended Posts

Cu cate zile fata de data lor estimata, se intarzie o livrare FREE?

33 minutes ago, Danyutz said:

Cu cate zile fata de data lor estimata, se intarzie o livrare FREE?

Vrei si tu Haribo, nu-i asa? :D

O zi sau doua. Insa comanda de la ei ajunge destul de greu, poate si pentru ca e gratuit transportul, chiar si la comenzi mai mici.

10 minutes ago, Danyutz said:

Eu sper sa-mi dea Nimm2! cu fructe ;;)

Am primit 14 pungulite :))))) Cri de obicei mananca Haribo, eu nu, but guess what...am o punga de 300gr in fara de Haribo cu Cola, ma dor falcile :D Daca o sa am 90 kg in apriilie o sa dau vina pe cei de la Wiggle :P

• Upvote 1

Eu n-am primit dulciuri :-S

Comanda a ajuns cu 6 zile intarziere, dar a fost livrata la birou de Posta. :D

Am impresia ca e 5% off. Caută pe net eventual, e standard parcă.

Am facut si eu o comanda pe 20 iunie. Tot astept la ea de atunci :( 

A fost cu transport gratuit, fara tracking. Am mai avut comenzi la ei si ajungeau in 3-4 zile, tot cu livrare gratuita. Acum probabil mi-au tras-o baietii de la posta. 

Sper sa ajunga totusi...

Am facut si eu o comanda pe 20 iunie. Tot astept la ea de atunci [emoji20] 
A fost cu transport gratuit, fara tracking. Am mai avut comenzi la ei si ajungeau in 3-4 zile, tot cu livrare gratuita. Acum probabil mi-au tras-o baietii de la posta. 
Sper sa ajunga totusi...

Dă-le un email. În 3-4 zile nu mi-a ajuns niciodată din afara, gratuit sau plătit, doar din State [emoji16]
  • Upvote 1

Le-am trimis deja doua. Au zis sa mai astept pana pe 7 (12 zile lucratoare) si vedem atunci cum facem.

Problema e ca am nevoie de geaca aia pana pe 14. Daca trimit iar cu posta romana e nasol :)

@catalinmdacă au trimis cu Poșta Română eu zic să mergi în fiecare zi pe la poștă să întrebi că s-ar putea să ajungă la ei, dar mai durează 2-3 zile până îți trimit aviz acasă (sau nu trimit deloc, am pățit și așa).

@catalinmdacă au trimis cu Poșta Română eu zic să mergi în fiecare zi pe la poștă să întrebi că s-ar putea să ajungă la ei, dar mai durează 2-3 zile până îți trimit aviz acasă (sau nu trimit deloc, am pățit și așa).

Bine spune, poți rata coletul din cauza preavizului. As merge chiar astăzi și aș insista nițel pentru verificarea acestui detaliu.

Am fost de vreo doua ori si pe la Posta. 

S-a uitat cucoana aia si a zis ca nu a venit nimic. 

Ma mai duc maine, azi ajung tarziu acasa.

La mine o comanda de pe Chain reaction prin posta a durat cam 2 saptamani. Prima avizare nu a ajuns la cutia postala, doar a doua, si mi-au cerut taxa de magazinare:)

M-am uitat la cateva chestii care ma interesau (gume si lant)  si am vazut ca preturile sunt foarte competitive, la nivel de magazine online germane.

Oricum mai ieftin decat CRC, cu care Wiggle fuzioneaza.

La CRC tine mult de noroc. Sincer sa fiu, intru rar, mai mult pentru a citi reviews.

Update 21 Iulie:

Dupa ce primul pachet a fost declarat de wiggle "Lost in the Postal System", acum aștept sa vina pachetul nr. 2, pachet care de data asta a ajuns in țara cu Econt, care l-au trimis mai departe la Cargus, care sunt nesimțiți așa cum ii știm prea bine.

Desi trebuia sa ajungă deja la mine, nu a ajuns. 

Fuck you very much wiggle, Fuck you very much Econt și Cargus.

Eu de cate ori am comandat la ei am fost multumit si orice intarziere a fost cauzata de curier, niciodata din cauza wiggle.

Ar fi ceva de reclamat lui Wiggle ?

Pai ar fi faptul ca încă lucrează cu colete fără tracking, doar ca sa îți ia ochii cu o livrare gratis. Mai bine ar fi livrarea gratis de la o suma mai mare, la care sa îți ofere și tracking.

in rest ei sunt amabili. :)) 

La mine tocmai a fost prima data si foarte posibil ultima data cand comand de la Wiggle. Cel putin nu voi comanda vreodata cu "free delivery" !

Cazul meu : comandat pe 14 Iulie o bicicleta plus ceva incaltari si alte piese, maruntisuri. vreo 1500 eur. Platit 35 EUR pentru shipping

Ce fac ei - au impartit comanda mea in alte doua comenzi : una cu bicicleta si o a doua pentru celelalte produse. Evident bicicleta o trimit cu DHL Express... celelalte prostii le trimit cu "free delivery". Nici pana acum nu stiu unde e pachetul cu celelalte produse , cand se estimeaza ca va ajunge in tara; bicicleta a ajuns azi. Restul la pastele cailor. Cum dracu , platesc 35 EUR shipping si ei separa comanda ?! Puteau sa bage prostiile alea in cutia cu bicicleta si azi aveam toate produsele !

Astia nu au numar de telefon ? I-as cam suna sa ii fac cu ou si otet; deja le-am deschis doua tichete la customer services dar frectie la picior de lemn.

Da, e frustrant sistemul lor de livrare.

Pentru cele trimise cu free delivery, dupa ce nu auzi nimic o saptamana, ar cam trebui sa te ingrijorezi.

Numar de telefon nu am gasit nici eu, as fi vrut sa ma cert cu un operator si eu, dar se pare ca nu exista.

Azi mi-a sosit si mie geaca, dupa 2 saptamani de la retrimitere, 5 saptamani de la comanda initiala.

La transport gratuit nu cred ca avem ce obiecta, mai ales ca blocajele se produc in tarisoara noastra .

Cazul cu impartirea comenzii e rusinos . Eu le-as cere refund la cei 35 eur transport pentru ca aici e greseala lor. In cazul meu la TOATE comenzile, si au fost cateva, am platit 15 eur pt next day delivery, Toate coletele au venit cu fix o zi intarziere, pentru care wiggle mi-a returnat cei 15 eur. Am mai zis-o, la mine e perfect asa :D

Care e procedura prin care se cere refund ? Ideea e ca bicicleta a venit ieri pe 24 (comanda facuta pe 14); dar restul produselor ?! Nu stiu cum sa cer refund la cei 35 EUR daca bicicleta a fost livrata ..restul produselor sunt problema; desi eu le-am luat pe toate intr-o singura comanda..ei le-au impartit. Aici e intrebarea... ce refund sa cer? Le-as face reclamatie la protectia consumatorului din UK. Care o fi acea entitate?

Eu i-am contactat prin formularul de pe site si am primit propunerea de refund in aceeasi zi. In cazul meu a fost vorba de intreaga comanda si a fost mai simplu, financiar vorbind. La tine e mai complicat, dar ma astept sa primesti raspuns. Este   "contact us about this order"  in lista comenzilor la "view my order" .

Le-am scris de mai multe ori ; am deschis deja doua tichete de acel gen. Mi-a raspuns o tipa ca intreaba la curier unde e pachetul etc.. nu a revenit cu raspuns; la al doilea a raspuns un altul care mi-a zis ca sa astept sa vad ce zice prima colega.

Ieri le-am zis ca daca pana Vineri nu primesc produsele si nu imi ofera o solutie am sa fac plangere la protectia consumatorului. Si am sa o fac.

Si iata ca suprinator - azi a intrat si celalalt colet in tara dupa care teoretic maine e livrat; posibil sa fi grabit ei procesul ca altfel cred ca mai asteptam ceva vreme.