florin75

Comenzi wiggle.co.uk

Recommended Posts

Vineri, la orele 12:00PM, dau comanda. Pana atunci ar trebui sa am fie banii in cont (cereti-l pe PM), fie sa ne vedem sa mi-i dati personal.

Sunt acceptate doar produsele pe stoc sau cu perioada de 2-7 zile de aprovizionare.

Comenzi wiggle.co.uk

1. VladG

2. georged

3. Kiara

4. rocky_marian

5. zgoby

6. noGuns

7. myxtreme2012

Daca faceti transfer, nu intarziati peste orele 15:00, AZI, ca sa intre banii pana maine la pranz.

Am inchis lista.

Cei care s-au inscris, va astept cu banii.

Cand i-am strans, am lansat comanda, dar nu mai tarziu de termenul specificat anterior.

rocky_marian s-a retras, deci au ramas urmatorii:

1. VladG

2. georged

3. Kiara

4. zgoby

5. noGuns

6. myxtreme2012

Edited by VladG

Am plasat comanda.

Au fost probleme cu Lizard Skin-urile lui georged, vor fi trimise ulterior, fara taxe de transport.

Se pare ca inca 2 produse nu vor veni cu primul colet, dar vor avea de asemenea transportul gratuit:

- 2 x Vittoria Randonneur City Tyre - 700x35 (zgoby)

- 1 x Northwave Skeleton Short Sleeve Cycling Jersey - Black Large (myxtreme2012)

Daca cineva vrea sa renunte, sa-mi zica, sa ii contactez pe cei de la wiggle.

Am primit si mail de confirmare de la ei si se pare ca nu va mai dura mult nici ptr cele intarziate. De laudat ca nu au tinut comanda pe loc pentru ele:

They are on their way to us from our suppliers and we are not aware of any problems.

We'll despatch them to you as soon as they arrive.

Yours

The Wiggle Customer Services Team

Edited by VladG

S-au luat banii din cont la acelasi curs ca si pentru bike24, adica 4.1326.

Rezultatele sunt (cu minus, am eu de primit):

Kiara 6

zgoby -9

noguns 2

myxtreme2012 2

Fuji 6

georged -1

Hai ca au spart astia comanda in 'jdemii de colete. Bine ca nu cer bani, ca niciunul nu mai depaseste cei 166E :P

Am primit in Tipografilor urmatoarele:

- Gore Bike Wear Contest II Padded 3/4 Bibtights (myxtreme2012)

Black Medium

- Zefal Paragon Mudguards (myxtreme2012)

Black 26" x 60mm

- Castelli Pro Short Finger Gloves (myxtreme2012)

Black / White Extra Large

- Ritchey Pro Road Bar Tape (Fuji)

White

Pana la 17:30 sunt in Tipografilor. Daca vreti sa le iau in Militari (dupa 20:00), ziceti!

L.E: Lizard Skin-urile lui georged sunt si ele gata de expeditie, maine pleaca incoace.

Edited by VladG

Au venit si Lizzard Skin-urile lui georged.

Geroge, sa-mi zici de unde vrei sa le iei (Tipografilor / Militari).

Asta inseamna vesti proaste ptr coletul principal, care probabil s-a ratacit, de vreme ce au ajuns altele trimise DUPA el. O sa-i stresez azi cu niste mailuri.

Coletul principal vine cu un curier sau cu Royal Mail ? Pana acum toate pachetele primite prin Royal Mail au fost mai mult Royal si mai putin Mail, s-au miscat mult mai incet decat Posta Romana. Un pachet a iesit in 5 (cinci!!!) zile lucratoare din Anglia si pana la mie a mai facut doar 4.

E ciudat, ca tot cu Royal Mail mi-a venit o suplimentare de comanda, pe care am facut-o la o saptamana DUPA comanda initiala si a ajuns la mine in DOUA zile de cand au expediat-o aia.

Am primit pana acum 3 colete din comanda asta si lipseste tocmai primul care a fost procesat.

Poate că au aşteptat să vină şi restul produselor care nu erau în stoc, înainte să expedieze coletul. În fine, or veni ele într-un final. Mulţumim pentru grijă.

Nu cred. Initial un produs nu a fost in stoc, au zis ca-l trimit separat si ala a ajuns mai intai, iar coletul expediat anterior nu a venit.

Vedem in 1-2 zile, daca nu apare, iar sar pe ei.

Nu se mai aude nimic despre coletul nostru?

Unde-i casca meaaaa :D :)

Nu mai invarti si tu cutitul in rana! :)

Ieri cred ca am lamurit problema intarzierii. Mi-a venit si mie casca (comandata de altundeva, mult dupa wiggle) si am aflat de la Posta ca tot ce e sub 2kg vine prin curieratul de scrisori, asta fiind o explicatie teoretica a faptului ca au ajuns mult mai repede.

Toate minicoletele de pe wiggle, parte a comenzii asteia, au avut sub 2kg, doar asta are mai mult. Luni o sa le dau mail din nou la wiggle, daca nu apare pana atunci.

A venit si ultimul pachet (fara tricou si anvelope).

Maine le puteti ridica din Tipografilor. Daca vreti sa le iau in Militari, seara, sa dati de veste din timp.

Tricoul lui myxtreme2012 e deja pe stoc. Anvelopele Vittoria City, nu. Daca gasesti un alt model de anvelope care ti s-ar potrivi si sunt pe stoc, putem incheia livrarea. Altfel mai asteptam pana aprovizioneaza.

Am aruncat un ochi adineauri pe oferta lor de cauciucuri şi văd că stau prost. Aş prefera să mai aştept. Oricum ne auzim mâine ca să stabilim cum ne vedem.

Aeee, in sfirsit casca mea e la mine!! Multam! :(

Stau acum la birou cu ea pe cap 8-)

Si colegii ce zic? :(

Ce sa zica, intreaba fiecare "Ce faci ma?" :))

Oricum doar am reglat-o sa-mi vina bine, si-am scos-o ;):D

Hai ca iar au spart baietii comanda.

Vor timite un pachet cu tricoul lui myxtreme si baticul lui zgoby.

Cauciucurile tot nu sunt pe stoc.

neadan, daca vrei pot sa adaug si comanda ta la cauciucurile care sunt in asteptare. Banii mi-i poti da personal sau transfer in cont.

Zi-mi daca sa adaug produsele pe lista.

E tare ca tot adaug produse la o comanda netrimisa complet, iar ei mi le trimit gratis, desi nu depasesc 166E, doar ptr ca initial s-a depasit pragul respectiv. :))

Ok, sharkyROL.

Il adaug. Cum imi dai banii?

L.E: neadan, vad acum ca esti din Galati. Iti pot comanda doar daca le iei de la mine tu personal sau altcineva. Nu expediez....