florin75

Comenzi wiggle.co.uk

Recommended Posts

4 hours ago, gabriel3l said:

se baga careva la o comanda?

Posibil eu. Am impresia ca nu fac de o comanda "gratuita".

Edited by Mookyama
eh

37 minutes ago, Mookyama said:

Posibil eu. Am impresia ca nu fac de o comanda "gratuita".

daca te hotarasti sa-mi spui, si eu am destul de putine, mersi

4 minutes ago, gabriel3l said:

daca te hotarasti sa-mi spui, si eu am destul de putine, mersi

Eu o cheie dinamometrica si poate ceva textil. Sap nitel legat de cheia respectiva si revin cu pm.

Aici se face lista noua cu comanda la bike-discount.de? 

Am greșit thread-ul. 

Am comandat ieri dupa masa, iar acum 15 minute mi-a ajuns coletul prin DHL. Jos palaria! Da, a fost 15e transportul. Singura reclamatie ar fi ca a fost doar o singura punga de Haribo :P 

Atentie mare cand comandati produse Castelli. A mea are doua perechi S, a comandat tot S si sunt mai mici decat orice am vazut pana acum, probabil usor mai mici sau identici cu XS.

Si inca un detaliu, de care nu prea sunt incantat, e faptul ca nu ofera returnarea produselor gratuit pentru ...wait for it...Romania. Wtf?! Ce au tot cu tara asta!?!!

Ma intereseaza si pe mine cate ceva de pe aici .Cine da comanda Rog un pm Multumesc

6 hours ago, ScorpionRider said:

Ma intereseaza si pe mine cate ceva de pe aici .Cine da comanda Rog un pm Multumesc

Da-mi un pm cu ce doresti, stau si eu de 6 pentru ceva.

Ultima comanda de ei a venit cu posta in 3 zile :) 

cu free transport. Cred ca iau și eu ceva zilele astea.

Si eu am avut 2 comenzi la ei, prima cu plata 15e, a doua zi era acasa, iar una cu transport gratuit, a ajuns in 7 zile. Atentie insa pentru Romania nu au free retur...ceea ce e nasol.

A doua comanda pentru ca marimea aleasa nu a fost buna. Am luat o pereche de Castelli pentru cineva si au ajuns pe dirtbike la vanzare, desi mai are Castelli aceeasi marime, sunt pantaloni de 600lei aproape totusi.

De Castelli îți ziceam eu ca sunt mici. Eu ma potrivesc foarte bine cu ei, la celelalte firme nu îmi vine S, la ăștia e execelent.

2 hours ago, catalinm said:

De Castelli îți ziceam eu ca sunt mici. Eu ma potrivesc foarte bine cu ei, la celelalte firme nu îmi vine S, la ăștia e execelent.

Daca ai doua perechi de Castelli in casa, o iei pe a 3-a, era cumva logic sa fie aceeasi marime. Nu sunt pentru mine totusi pantalonii. Am luat urmatoarea marime, M. Erau pentru o ea, nu pentru un el :) Rar vezi barbati cu S, dar depinde de greutate si inaltime. 

Maine ma decid daca intru in comanda sau ba. Daca e da, produsul meu sare de 100e, deci poate intra oricine care au produse si care probabil nu intra la free shipping. Am primit pmul tau @ScorpionRider, ti-am si raspuns :) 

Cătălin, da-mi pm cu ce dorești, pentru ca dacă mă hotărăsc, dau comanda dintr-un foc, astăzi. Lasă-mi și un nr de telefon.

Din pacate cade si la mine comanda aceasta, sunt in stand by. Nu e pe stoc marimea potrivita. Mai avem rabdarica...

On 10/31/2017 at 5:48 PM, catalinm said:

Mai stau momentan, nu e graba mare la mine. Mersi oricum!

On 11/1/2017 at 10:16 AM, shinelikeme said:

Cand va hotarati sa dati comanda, ma inscriu si eu. Nu ma grabesc.

Ar merge astazi de o comanda, insa e rapida. Dati pm cu ceea ce doriti, detaliat, plus numar de telefon. Ceea ce doresc eu mai sunt 2 bucati si parca m-as grabi nitel :)

D-lor, ne auzim cand ajunge comanda. Seara faina!

Am comandat de Black Friday un groupset Ultegra R8000 50-34 175mm, 11-32, combinatie care aparea pe site la un pret de 525E. Azi mi-a fost livrata comanda. Intr-o cutie de carton erau aruncate toate componentele invelite in folie de plastic cu bule, nici urma de cabluri sau camasi, desi in oferta era specificat ca sunt incluse acele cabluri speciale pentru schimbatoare. Angrenajul care a venit este 52-36 170mm, caseta 11-25, schimbatorul spate short cage. Deci oferta era prea buna ca sa fie si adevarata. Am deschis tichet la customer service, astept.

Se pare ca de cand cu fuziunea, sunt probleme. Eu am comandat o bicicleta de la Wiggle acum aproape 4 ani, si au fost super ok.

Macar CRC are suport destul de rapid cand sunt probleme. Dar returul m-au pus sa il platesc eu prin posta, urmand sa deconteze ei.

Am cumpărat de la ei o pereche de pantaloni, însă mărimea nu corespunde cu ceea ce e in tabel. Doream sa ii returnez, m-au pus sa plătesc transportul, deși le-am explicat ca nu e vina mea ca e greșit tabelul respectiv.

Am primit raspuns la sesizare, au zis ca-mi schimba caseta si schimbatorul spate. Cand am intrebat si despre angrenaj au zis ca au uitat de el si ca sa le trimit tot groupsetul inapoi. Oare imi mai trimit ce trebuia sau imi returneaza banii (ceea ce nu prea mi-ar conveni, asa un pret nu cred ca mai prind prea curand)?

@cat75 poi insistă să îți dea groupsetul pe care l-ai comandat, că cu banii n-ai ce face :)