florin75

Comenzi wiggle.co.uk

Recommended Posts

A facut cineva retur la wiggle?

cat costa transportul cu Posta Romana?

A facut cineva retur la wiggle?
cat costa transportul cu Posta Romana?

Nu știu, dar urmează sa aflu și eu. Cu tracking number, caci nu prea ai vrea sa ți se piardă, pana la 1kg, parcă 75lei.

Dacă nu te grabesti, poate putem sa ne combinam, ar trebui întrebat. Teoretic returul este acceptat pana in 365 de zile.

1 hour ago, Mookyama said:

Nu știu, dar urmează sa aflu și eu. Cu tracking number, caci nu prea ai vrea sa ți se piardă, pana la 1kg, parcă 75lei.

Dacă nu te grabesti, poate putem sa ne combinam, ar trebui întrebat. Teoretic returul este acceptat pana in 365 de zile.

NU ma grabesc, am o sa de returnat :)

Eterna problema :)

Are 250 grame probabil cu tot cu ambalaj 

1 hour ago, krazyeone said:

NU ma grabesc, am o sa de returnat :)

Eterna problema :)

Are 250 grame probabil cu tot cu ambalaj 

Ce sa? :) Eu am gasit una pe o bicla de dame, sa no name cred, nu am avut nici o problema. Mi-a mai zis cineva care foloseste sa de dame, dupa ce am incercat x universale, de barbati, etc si nu a mers. Btw, nu are nici o gaura sau ceva special, e o sa si atat.

Ce sa? [emoji4] Eu am gasit una pe o bicla de dame, sa no name cred, nu am avut nici o problema. Mi-a mai zis cineva care foloseste sa de dame, dupa ce am incercat x universale, de barbati, etc si nu a mers. Btw, nu are nici o gaura sau ceva special, e o sa si atat.
Saua race de la wiggle

Trimis de pe al meu Moto G (5) folosind Tapatalk

1 hour ago, iulian_florea said:

Rog PM la urmatoarea comanda, am nevoie de in maruntis: http://www.wiggle.com/lezyne-mounting-strap-hectomicromacro/

Multumesc!

Daca ai rabdare, vezi pe aliexpress, iei 2-4 bucati de banii aia. Sau la 2e am gasit pe aici cu tot cu bec spate, exact modelul asta. Parca in Carrefour sunt la 10-12lei bucata, daca imi aduc bine aminte. 
LE. Ti-am trimis pm pe whatsapp.

Comenzile prin posta se avizeaza sau ajung direct acasa?

Cu comenzile prin posta e in doua feluri: 

- dacă e pachet mic și ușor vin de obicei cu posta aeriana și ajung in 3, 4 zile;

- dacă e pachet mai mare sau mai mic dar mai puțin norocos, vin cu posta terestra și durează 2 - 3 săptămâni. Ultimul pachet comandat de mine așa a venit.

Si nu te aștepta sa vina cineva cu el acasă, vine aviz in posta.

9 hours ago, freetools said:

La comenzile care va veneau cu posta cat timp dura de la comanda până le primeati?

La mine a durat o saptamana de la data comenzii si pina cand am ridicat coletul de la posta (de fiecare data au fost colete mici, cu valoare pina in 100e).

Am plasat o comanda pe 29iulie pe wiggle si am ales optiunea cu tracking livrare pe (inainte) de 2 august pentru 2 lire mai mult decat free. Ce greseala! Nu doar ca nu a venit nici macar pe 3 vineri, dar trackingul e de toata jena, doar 2 updateuri: o data la dispatch luni si la mijlocul saptamanii ca e in tranzit si sa urmaresc pe site-ul econt. Le-am dat e-mail la wiggle iar tipa ce mi-a raspuns cica e doar informativa estimarea si sa mai am rabdare cateva zile. Mda, frumos raspuns.. Vedea-te-as Heidi cum traiesti tu din benefits dupa brexit

Am intrebat azi la econt si ei nu au niciun colet in sistem..

Ultimele comenzi la ei le dadusem in primavara lui 2017, livrarea in max o sapt cu Posta fara tracking, iar customer service erau super amabili... 

Poate am fost eu mai ghinionist si in rest sunt baieti de treaba, dar eu nu am sa comand nimic de la ei poa' sa dea haribo fara numar.

Eu am mai comandat de la wiggle dar niciodata nu s-a facut livrarea cu econt; probabil asa se si explica pretul foarte redus al transportului. Din experienta comenzilor de pe alte situri (coincidenta sau nu, tot din UK), baietii de la econt sunt niste ageamii, dar in cele din urma livrarea se face cu succes. Cu intarziere, dar produsele au ajuns intotdeauna la mine.

Eu urmează sa primesc un colet cu econt, a durat cam o săptămâna și jumătate. 

Dar a fost varianta cu transport gratis fără tracking (teoretic), practic a fost și tracking, doar ca la fel ca la voi, ceva ultra sumar.

2 hours ago, catalinm said:

Eu urmează sa primesc un colet cu econt, a durat cam o săptămâna și jumătate. 

Dar a fost varianta cu transport gratis fără tracking (teoretic), practic a fost și tracking, doar ca la fel ca la voi, ceva ultra sumar.

Inseamna ca tracking sau ne-tracking e cam acelasi lucru... mda, macar de as vedea si eu coletul dupa o sapt jumate... 

Update! la comanda mea de pe 29 iulie. Am primit notificare ieri de la econt ca au primit si-l livreaza pe 10iulie. Sa schimbi data cica ti-ar lua inca echivalentu a 18lei... dar pana la urma l-a scos azi Cargus la livrare. Zic, gata am scapat de stres. Cand soseste curierul surpriza: in loc de un colet la apx 1.5 kg un plic de pana in 100g. Zice atat e. Ma uit la el: 1 din 1 deci atat era in livrarea respectiva. Acasa il desfac, factura in plic cu toate lucrurile cumparate bifate ca dispatchuite..si din 10 lucruri ce trebuiau sa fie in livrare doar un drysac (d 3 lire pe care-l luasem asa sa iasa la valoare) si un haribo.. R u kidding me? 

Le-am dat un e-mail sa vad ce zic dar deja sunt sub orice critica... 

Scuze daca plictisesc sau daca sunt pe langa topic dar promit ca acesta e ultimul post pe acest topic. 

Ieri dupa ce le-am dat email am vazut ca nu-mi raspund, i-am contactat pe FB si raspunsul a fost mai prompt, ulterior venind si pe e-mail. Mi-au zis ca acea comanda a fost impartita fiind si un al doilea colet care lor le aparea si acela livrat. Le-am spus ca nu s-a livrat, ei mi-au dat raspunsul clasic sa verific daca adresa de livrare e corecta (mda, de parca primul colet nu avusese aceeasi  adresa) si la o cautare dupa noul numar, coletul aparea pe wndirect ca predat la colection point, econt sau ceva de genu nu la destinatar. In fine la cargus a ajuns azi si l-au scos la livrare. Cand a ajuns coletul arata de parca ar fi fost dus in suturi din UK pana in Romania, abia se mai tinea cutia infasurata in cateva benzi d scoci, si o pata urata unsuroasa pe o parte. Prima reactie a fost sa refuz coletul dar cand m-am gandit cat l-am asteptat si chiar aveam nevoie de cateva lucruri din el... l-am acceptat si m-am rugat sa fie tot inauntru. A fost.

Cu coletu pe scari mi s-a aprins beculetu si mi-am dat seama ce era cu pata unsuroasa de pe cutie.. Din categoria deciziilor proastele am zis sa comand o cutie de unt/crema de migdale. Mi-o recomandase un prieten din UK. Normal ca pe prostu care ambalase comanda nu l-a dus capul ca acea cutie de plastic cu unt de migdale fiind mai inalta decat cutia de carton in care ambalase celelalte lucruri o sa apese pe ea in tranzit si o sa se sparga.. Nu, el a indesat-o asa si ia dat un scoci si asa a trimis-o. Normal ca s-a presat pe cutie si s-a spart umpland tot din cutie cu unt de migdale. Frumos.

Le-am dat mail la prosti sa le zic ce s-a intamplat si ca-mi vreau banii inapoi pe produs, nici un raspuns din partea lor cu scuze sau ia si tu un voucher de-aici ca ne pare rau, nu, doar un raspuns automat cu donotreply in care imi restituie valoarea produsului.. Si cu asta la revedere wiggle! Sunteti prea prosti si nesimtiti sa mai revin la voi vreodata

• Haha 1

Care viața mea e tracking numberul pentru econt? Că dacă dau pe linkul din contul wiggle, mă duce pe wndirect, apoi pe econt la un tracking number ce zice că nu există. 🙄

Apare doar in momentul când ajunge in țara, in rest e nomansland

• Thanks 1

Confirm că transportul cu econt e o rușine. La mine a întârziat o săptămână comanda de la wiggle, în condițiile în care pe vremuri nu s-a întâmplat niciodată așa ceva.

Și coletele care ajung cu Posta sunt la fel. De absolut fiecare data au întârziat minim o săptămâna. 

18 minutes ago, catalinm said:

Și coletele care ajung cu Posta sunt la fel. De absolut fiecare data au întârziat minim o săptămâna. 

La alea cu poșta chiar nu as avea nicio așteptare. Bine măcar că ajung 😀