florin75

Comenzi wiggle.co.uk

Recommended Posts

Nu contest asta, caci reglementarea s-a facut de la 1 iulie prin baza legii 227 din 2015, insa curierii din 1 august au luat masuri in aceasta privinta DHL, FeDex, etc. Ce nu am inteles este valoarea maxima coletului, unii zic 10euro, altii 150euro, Aurel zice indiferent de valoare.

Nu am comandat prin posta, consider o bataie de cap, dar e bine de stiut, @JDM. Poate ar fi bine de mentionat undeva pe un topic mai vizil mai multe detalii. Eu am anuntat pe forum pentru 1 august, privind informatiile de la curierat.

pentru toate comenzile de peste 10e se taxeaza tva, cu exceptia unor produse care sunt exceptate in limita a 150e, nu e cazul unei comenzi de piese de biciclete. Sau limita de 45eur in cazul unor trimiteri intre 2 persoane fizice.

Daca la posta e ok deoarece te taxeaza tva+ 8lei , in cazul curierilor sigur te taxeaza mai mult. Anul trecut am intrebat la dhl pentru un colet extracomunitar , doar formalitatile de procesare a coletului costa minim 100lei+ procent din valoarea coletului.

Eu inca nu sunt lamurit daca CRC suporta ei toate taxele cum specifica pe site sau cei din vama iti vor percepe tva, dar am intrebat azi.

Astazi am primit in sfirsit coletul. Nu am platit absolut nimic (nici TVA si nici comision DHL) desi pe una din hirtii aparea ceva calculat ca procent de 0.09% din valoarea de 75 lei, ceva 7 lei.

Colet ajuns in tara pe 20 iulie, primit acasa pe 6 august.

On 8/6/2021 at 12:41 PM, JDM said:

calculat ca procent de 0.09% din valoarea de 75 lei, ceva 7 lei.

Mie nu-mi iese socoteala asta, nicicum.

Open order. Comanda cel tarziu maine.

Astăzi închid comanda la Wiggle.

Pentru produse de îmbrăcăminte DHB au reducere 10% până în 16.01 cu codul DHB12DAYS.

Sent from my iPhone using Tapatalk