VIOREL

20.02.2010 - Arges Winter Race

Recommended Posts

salut la toti ciclistii!

ma bucur sa vad un interes din ce in ce mai mare pt miscare in general si pt bicle in particular..

sper ca acest concurs sa fie unul pe placul tuturor si sa fie inceputul unei noi traditii aici la Pitesti.

va anunt ca anul viitor in afara de acest concurs avem in plan si un maraton in periaoda iunie - iulie (inca nu am decis data exact) in zona Campulung Muscel, cu 2 ture, una scurta de 28-30 km, avem deja traseul stabilit si una lunga de 55-60 km, aici urmeaza sa definitivam traseul in lunile urmatoare. zona este f frumoasa iar treseele sper ca o sa va placa.

multumesc pe aceasta cale la toti pentru interesul aratat si pt voluntariat!

o seara placuta la toti si spor la pedalat acolo unde va aflati!:)

Diplome si bafta la Tombola :)

S-a terminat si lucrul la site, nu va mai crea probleme.

... nu mai da din casa!:)

Intr-un fel sau altul toti vom fi castigatori. va fi un concurs in care se vor vedea roadele experientei de organizator a multor participanti la multe astfel de evenimente.

va fi competitie. va fi fun.

orice sfat si recomandare sunt bine-venite.

multumim VIOREL pentru initiativa. BAFTA!

E bine ca se organizeaza si in zona de sud competitii. Eu zic sa intrebi niste rideri cu experinta, pentru a face un traseu specific de xc. Sa vad cum stau cu finantele, as veni cu placere.

E bine ca se organizeaza si in zona de sud competitii. Eu zic sa intrebi niste rideri cu experinta, pentru a face un traseu specific de xc. Sa vad cum stau cu finantele, as veni cu placere.

Chiar va fi un traseu de XC. Multi nu inteleg asta dar cred ca am statuitori buni care ma vor ajuta in alegerea traseului pentru acest concurs.

Aveti rabdare pana joi si voi posta traseul ales.

Guest 79fug

PITESTIUL va sparge gheata in ceea ce priveste organizarea de astfel de concursuri. Veti vedea ca anul 2010 va aduce in Arges, o gramada de participanti dornici sa '' calareasca" potecile judetului. Bravo Viorel, bravo Remus, bravo Seba,bravo Dan si bravo mie ca m-am bagat in gasca voastra:))). hai la antrenamente ca mai avem putin timp de pregatire.

Felicitări pentru iniţiativă.

O mică recomandare de la mine: decât ture mai lungi şi mai puţine, mai bine mai scurte şi mai multe! E mult mai uşor de gestionat un traseu de 2-3 km decât unul de 5 sau mai lung, plus că e mai interesant şi pentru spectatori.

Subscriu si eu la cele de mai sus.

2 km inseamna maxim 80 de oameni pe traseu. Chiar si asa va fi ingramadeala.

O cursa de XCO are intre 5 si 9 km. Eu cred ca un traseu de 5 km ar fi perfect. Relativ usor de marcat , controlabil cu un numar mediu de arbitrii de traseu (10 oameni ar fi ok).

Pentru cei care isi dau cu parerea recomand urmatorul link:

http://www.uci.ch/Modules/BUILTIN/getObject.asp?MenuId=MTkzNg&ObjTypeCode=FILE&type=FILE&id=34424&LangId=1

Propun sa lasam acest topic pentru intrebari referitoare la cursa si sa lasam organizatorul sa faca traseul asa cum considera el ca ar fi bine. Sunt sigur ca are oameni competenti care ii pot da sfaturi.

Mult succes cu organizarea!

Esti sigur? :))

Da de ce ?

Nu te uita la timpul parcus care apare in inregistrarea GPS-ului, s-a mers la pas pe traseu. O tura se face cam in 20-25 de minute.

Era vorba de asta.:)):D:D Stiam ca o vei repara ,insa am pastrat originalul.

;) Aia pe site-ul lor aveau un embed si l-am testat, nu a mers si a trebuit sa pun link. Ai fost foarte atent ca totul a durat 10 sec. ;)

Ai dreptate.Succes in munca de organizare.Sunt atent in continuare.:))

Avem si deschiderea sezonului,sper sa ramana o traditie concursul asta

m-a surprins foarte placut un lucru,am sa spun la rubrica de feedback dar 'Inainte de concurs':D

spor la treaba Viorel !

Nu-mi doresc decat sa pot veni la competitia asta,stiu ca sunt ciudat ai ales ca sunt din Pitesti dar asta e adevarul.

In leg cu traseul chiar nu il stiu, am o vaga idee dar nu foarte mare.

Sper sa veniti in numar cat mai mare.

Vio, daca ai nevoie de ajutor si te pot ajuta o fac cu cea mai mare placere.

Am rezolvat astazi si cu prima locatie de cazare.

Complexul Cornul Vanatorului are 3 stele si se afla la 500 de metrii de locul de start. Numarul de camere disponibile este de 52.

Pretul negociat pentru aceasta competitie este de 80 RON pentru o camera single si de 100 RON pentru o camera double.

O precizare, am vazut camerele.

Paturile sunt mari (martimoniale) asa ca intr-o camera single pot sta 2 persoane ( 40 RON / persoana) iar intr-o camera double pot sta 4 persoane ( 25 RON / persoana )

Mai multe detalii pe site-ul de concurs la urmatorul link :

MTB Maraton - Powered by WARP SOFT

sau direct pe site-ul complexului :

http://www.cornulvanatorului.ro/hotel.html

Va rog sa precizari cand faceti rezervarea ca veniti la aceasta competitie.

Edited by VIOREL

Salutare, vad ca deja baieti au pus pe youtube si detalii video cu traseul, cauta "Arges Winter Race" pe youtube si aveti mai multe clipuri video

Veniti la Pitesti, locul, oameni, traseul, primirea toate vor fi calduroase :-??

o zi faina

Salutare, vad ca deja baieti au pus pe youtube si detalii video cu traseul, cauta "Arges Winter Race" pe youtube si aveti mai multe clipuri video

Veniti la Pitesti, locul, oameni, traseul, primirea toate vor fi calduroase :-??

o zi faina

Detaliile video cu traseul sunt la "montaj". Or sa apara cat mai curand posibil.

O recomandare. S-a incercat parcurgerea traseului cu S.P.D.-uri si a fost dezastru. Afara erau -3 grade, zapada pe jos si s-au umplut de gheata pedalele. Gheata, nu zapada, in maxim 5 minute .

A fost nevoie sa utilizam imbusuri-le sa spargem gheata aparuta in pedale.

Recomadam utilizarea unor pedale normale.

Credeam ca aceasta comunitate de ciclisti are alte norme :

Curierul Zilei - Mountin Bike, la Dîmbovicioara

NU ESTE ORGANIZAT DE FEDERATIE

NU ESTE LA DAMBOVICIOARA, ESTE IN PARCUL TRIVALE DIN PITESTI

NU ESTE SPONSORIZAT DE CONSILIUL JUDETEAN

Copy paste de prin regulament cu modificari esentiale despre locul de desfasurare si ORGANIZATORI !

ESTE O COMPETITIE PRIVATA !

Stirea a aparut pe prima pagina a ziarului de azi.

:(

Opinii ?

Credeam ca aceasta comunitate de ciclisti are alte norme :

Curierul Zilei - Mountin Bike, la Dîmbovicioara

NU ESTE ORGANIZAT DE FEDERATIE

NU ESTE LA DAMBOVICIOARA, ESTE IN PARCUL TRIVALE DIN PITESTI

NU ESTE SPONSORIZAT DE CONSILIUL JUDETEAN

Copy paste de prin regulament cu modificari esentiale despre locul de desfasurare si ORGANIZATORI !

ESTE O COMPETITIE PRIVATA !

Stirea a aparut pe prima pagina a ziarului de azi.

:(

Opinii ?

:((:|:D Cine-i Marta ? Şi cine citeşte Curierul ? Ignor ziarul local ...

:((:|:D Cine-i Marta ? Şi cine citeşte Curierul ? Ignor ziarul local ...

Tu poate nu, dar cati Argeseni se vor duce la Dambovicioara pe 20 feb ?

Ti se pare normal ? Cauta ziarul de azi, este unul citit des aici local si vezi ce e pe prima pagina.

FEDERATIE ?

Aia e o cursa de " Mountin Bike", e altceva decat ce faceti voi :(