VIOREL

20.02.2010 - Arges Winter Race

Recommended Posts

de ce nivelat? E fun doar, cu cat e mai dificil cu atat e mai fun si amintirile mai bine intiparite in minte. Abia astept sa vin maine. Parerea mea e ca e mai fain ca traseu sa fie "virgin" sa avem cu ce ne lupta, nivelat va fi ca orice concurs din vara:( Ne vedem maine

Păi nu va fi virgin că oricum se vor da, în recunoştere, mulţi pe traseu. Iar Eroii oricum merg pe poteca bătucită (sau noroiul omogenizat bine).

Lasati, ca stie Viorel ce spune... Este suficient noroi si pentru "fun". :)

Vreme faina, noroi destul, oameni de calitate, voie buna, FUN Arges Winter Race

Ne vdm maine cu totii la Pitesti

Marian

PS: Putem spune ca este si un eveniment International sunt 7 francezi inscrisi la acest concurs 6 RTR Buc si 1 Vial Brasov (fabrica de termopane din Brasov)

:D Eu stiu pe cineva de peste Prut care vrea sa castige... Plus ca mai stiu cativa ciudati; cred ca sunt extraterestri ! :)

Deci acest concurs depaseste granitele tereste :)

Fiecare dintre noi este un extraterestru daca vin pe aceste conditi la eveniment: 10 cm zapada si noroi cat cuprinde :D

Salutare, daca mai este vreun loc prin vreo masina sa ma ia si pe mine cu bicla dati va rog un pm ! Sau daca m-am trezit prea tarziu merge careva cu trenul de Sambata, din Gara de Nord 07:21 cu sosire in Pitesti la ora 09:00 ?

Salut. eu, si urspe2roti.

Ne vedem la gara.

Am un loc disponibil de la Bucureşti, mâine dimineaţă. Loc de bicicletă şi biciclist am, la bagaje e mai strâmtă situaţia. După concurs nu mă întorc în Bucureşti aşa că oferta e one way. Plecarea cândva înainte de 7 a.m. Dacă mai e cineva care încă n-a rezolvat mersul încolo şi preferă varianta asta, aştept mesaj pe PM.

Deja a plecat lumea ca vad ca nu mai raspunde nimeni...ma duc sa-mi incarc bateriile...noapte buna!

ce or mai pedala oamenii si extraterestrii la ora asta asa va vreau, http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/110.gif ati intarziat la finish http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/110.gif http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/110.gif http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/110.gif

Edited by cosminmerida

Am fost la Pitesti. Zapada. Noroi prietenos http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif . Atmosfera faina. A fost frumos. Pacat ca nu au participat la concurs si sportivii legitimati. Sper sa nu se mai repete situatia asta absurda: daca nu e cursa in calendarul federatiei sa nu participe legitimatii sau daca e cursa in calendarul federatiei+UCI sa ne facem ca ploua ...

Cateva poze facute de mine pot fi descarcate de aici: http://dl.transfer.ro/20100220_Pitesti-Transfer_RO-20Feb-226d50.zip

misto pozele. mai bine nu le vedeam... imi pare rau ca nu am putut sa merg :( .

app... sunt curios daca sportivul cu numarul 181 si-a mai gasit lantul :D . si jumatate din deraiorul spate, daca vad bine in poze.

shit happens

misto pozele. mai bine nu le vedeam... imi pare rau ca nu am putut sa merg :( .

app... sunt curios daca sportivul cu numarul 181 si-a mai gasit lantul :D . si jumatate din deraiorul spate, daca vad bine in poze.

shit happens

am fost si eu la Pitesti.nu am participat ,insa spectacolul oferit privitorilor a fost unul de exceptie.mi-a placut foarte mult ca organizatorii au reusit sa umple cu ceva timpul petrecut de privitori in asteptarea sosirii sportivilor si a premierii.sper sa auzim de mai multe astfel de evenimente.

felicitari echipei care a organizat!

am fost si eu la Pitesti.nu am participat ,insa spectacolul oferit privitorilor a fost unul de exceptie.mi-a placut foarte mult ca organizatorii au reusit sa umple cu ceva timpul petrecut de privitori in asteptarea sosirii sportivilor si a premierii.sper sa auzim de mai multe astfel de evenimente.

felicitari echipei care a organizat!

Dupa ce tot dadeam tarcoale unui refuz de a participa din cauza unei accidentari, am fost impulsionat, de catre un bun prieten al meu si al ciclismului, sa particip. Asa am avut parte de un concurs foarte tare. Cu o organizare ce ar trebui sa fie un mare exemplu pentru FRCT, cu un traseu bine asistat si supravegheat; imi era imposibil sa refuz invitatia. Chiar daca traseul a fost dominat de un noroi inselator, santuri de apa destul de adanci; cine stie sa respecte efortul, la o tragere de linie finala o sa constate ca mai bine de atat nu se putea.

FELICITARI ORGANIZATORILOR SI CELOR CE I-AU SUSTINUT !!!!

FELICITARI PARTICIPANTILOR CA AU TRAS O PALMA PESTE OBRAZUL UNEI FEDERATII PLINE DE DINOZAURI, ARATANDU-LE CA VIN SA DEMONSTREZE CA NU LE PASA DE ANARHIA COMUNISTA DE BIROU.

Eu, personal, tin sa multumesc tuturor ce au facut posibila aceasta evadare !!!

JOS PALARIA !!

Dupa ce tot dadeam tarcoale unui refuz de a participa din cauza unei accidentari, am fost impulsionat, de catre un bun prieten al meu si al ciclismului, sa particip. Asa am avut parte de un concurs foarte tare. Cu o organizare ce ar trebui sa fie un mare exemplu pentru FRCT, cu un traseu bine asistat si supravegheat; imi era imposibil sa refuz invitatia. Chiar daca traseul a fost dominat de un noroi inselator, santuri de apa destul de adanci; cine stie sa respecte efortul, la o tragere de linie finala o sa constate ca mai bine de atat nu se putea.

FELICITARI ORGANIZATORILOR SI CELOR CE I-AU SUSTINUT !!!!

FELICITARI PARTICIPANTILOR CA AU TRAS O PALMA PESTE OBRAZUL UNEI FEDERATII PLINE DE DINOZAURI, ARATANDU-LE CA VIN SA DEMONSTREZE CA NU LE PASA DE ANARHIA COMUNISTA DE BIROU.

Eu, personal, tin sa multumesc tuturor ce au facut posibila aceasta evadare !!!

JOS PALARIA !!

Excelent , atmosfera, organizarea, premiile( :D am castigat la tombola ) , au fost de toate ... traseul un pic cam dificil , dar asta a tinut doar de mama natura ...

Au fost cred , cei mai multi fotografi la un concurs de ciclism de pana acum , e adevarat au si avut ce fotografia, sper sa apara cat mai multe poze si sa se si centralizeze undeva.

Salutari voua , care ati batut noroaiele !

Excelent , atmosfera, organizarea, premiile( :D am castigat la tombola ) , au fost de toate ... traseul un pic cam dificil , dar asta a tinut doar de mama natura ...

Au fost cred , cei mai multi fotografi la un concurs de ciclism de pana acum , e adevarat au si avut ce fotografia, sper sa apara cat mai multe poze si sa se si centralizeze undeva.

Salutari voua , care ati batut noroaiele !

Salut,

stie careva unde si cand se afiseaza rezultatele?

Am paticipat dar am plecat imediat dupa finish.