VIOREL

20.02.2010 - Arges Winter Race

Recommended Posts

Uitandu-ma la poze observ cu regret ca o parte din fete au trisat si au luat startul mai devreme. Una dintre ele a mai dat dovada o data de lipsa de fair play ... poate ca organizatorii ar trebui sa fie mai drastici in astfel de situatii.

Cele 2 fete au fost depistate imediat si au fost penalizate cu 20 de minute prin votul organizatorilor.

Pot sa spun ca personal am votat pentru descalificare in conditiile in care am umblat cu portavocea 5 minute si am specificat permanent conditiile de start.

Uitandu-ma la poze observ cu regret ca o parte din fete au trisat si au luat startul mai devreme. Una dintre ele a mai dat dovada o data de lipsa de fair play ... poate ca organizatorii ar trebui sa fie mai drastici in astfel de situatii.

Cele 2 fete au fost depistate imediat si au fost penalizate cu 20 de minute prin votul organizatorilor.

Pot sa spun ca personal am votat pentru descalificare in conditiile in care am umblat cu portavocea 5 minute si am specificat permanent conditiile de start.

Mi se părea mie că la start sunt mai puţine fete decât în pozele de pe traseu!

Mi se părea mie că la start sunt mai puţine fete decât în pozele de pe traseu!

A fost foarte frumos.Atmosfera e cea care da tonul.O gramada de prieteni pe care nu i-am vazut de 1 an ,noul cadru pe care l-am botezat cu apa si noroi din Trivale si alte bunatati ,printre care si faptul ca am prins podiumul -bine asta din cauza ca au lipsit triatlonistii care fug de rup pamantul ,dar nici cu skiistii nu mi-e rusine- muzica buna ,vreme calda ,fete frumoase ,organizatori pregatiti si emotionati si foarte emotionati( la foarte emotionati intra Viorel in mod sigur ptr ca i-am citit in ochi,glas ,cuvinte ), standuri cu bunatati ,cazaturi in apa rece ca gheata topita,vin fiert ptr toata lumea si poate multe care nu-mi vin in cap acum, au facut sa ma simt nemaipomenit de bine .

Un gand urat ptr cei de la FRC care in incapacitatea lor de a fi rationali interzic sudorilor sa sudeze ,mamicilor sa alapteze ,vacilor sa rumege si rahatilor sa puta .Asta ptr ca sincer, mi-a lipsit toata gasca de legimati (toti baieti de treaba ca na -sunt biciclari ca noi) interzisi ca europa libera pe vremea odioasei dictaturi .

Bravo celor care au zis ca vin si au venit ,ciocu mic celor care au zis ca vin si nu au venit(cei interzisi nu intra aici), ptr ca trebuie sa ai curaj si nebunie sa organizezi un concurs in februarie si hotarare sa participi.

Hai noroc - ca meritati sa beau un sprit in cinstea voastra a tuturor... Sa curga spritul!!

A fost foarte frumos.Atmosfera e cea care da tonul.O gramada de prieteni pe care nu i-am vazut de 1 an ,noul cadru pe care l-am botezat cu apa si noroi din Trivale si alte bunatati ,printre care si faptul ca am prins podiumul -bine asta din cauza ca au lipsit triatlonistii care fug de rup pamantul ,dar nici cu skiistii nu mi-e rusine- muzica buna ,vreme calda ,fete frumoase ,organizatori pregatiti si emotionati si foarte emotionati( la foarte emotionati intra Viorel in mod sigur ptr ca i-am citit in ochi,glas ,cuvinte ), standuri cu bunatati ,cazaturi in apa rece ca gheata topita,vin fiert ptr toata lumea si poate multe care nu-mi vin in cap acum, au facut sa ma simt nemaipomenit de bine .

Un gand urat ptr cei de la FRC care in incapacitatea lor de a fi rationali interzic sudorilor sa sudeze ,mamicilor sa alapteze ,vacilor sa rumege si rahatilor sa puta .Asta ptr ca sincer, mi-a lipsit toata gasca de legimati (toti baieti de treaba ca na -sunt biciclari ca noi) interzisi ca europa libera pe vremea odioasei dictaturi .

Bravo celor care au zis ca vin si au venit ,ciocu mic celor care au zis ca vin si nu au venit(cei interzisi nu intra aici), ptr ca trebuie sa ai curaj si nebunie sa organizezi un concurs in februarie si hotarare sa participi.

Hai noroc - ca meritati sa beau un sprit in cinstea voastra a tuturor... Sa curga spritul!!

Intradevar, superbe pozele Alex, obiectivul wide si-a facut toti banii ;)

Prea multe poze strica (sunt bune daca te regasesti in ele), ar fi frumos sa aleaga fiecare pe cele mai bune si sa fie puse undeva...

Oricum multumim pentru poze, acum am de ce sa ma oftic si mai tare si multumim organizatorilor, in special ca mai vor sa faca unul anul acesta :) . Sper sa ma refac complet pana atunci

Keep up the good work :D

oricum nici nu-mi trecea prin cap ca voi ajunge dupa o tura pe jos la finish inaintea unora dintre concurenti...

adevarat, nici mie nu mi-a venit sa cred, dar am facut-o posibila. insa nu stiu care a mai concurat si a facut poze in acelasi timp :D helmetcam urile se exclud.

aproape de finish amicii strigau la mine , pt incurajare mi-am zis eu .. "baaaa, cum de esti asa curat ? " ;) la 1 tura si penultimul loc, like a walk in the park.

si aici e linkul cu poze http://dl.transfer.ro/2010_Arges_Race-Transfer_RO-21Feb-be15d7.rar (90-100 mb)

;) Bravo tuturor !

Asta a fost prima competiţie la care am participat. Nu cred că mai are sens să descriu impresiile, aş repeta ce s-a tot spus în ultimele pagini.

Faptul că am abandonat la finele primei ture fără vreun motiv serios mă obligă la scuze faţă de toţi cei implicaţi în AWR 2010.

Ombun, hai ca toata lumea asteapta de la tine fotografiile si filmarile.

eu tot astept filmuletele de la ombun, .... ;)

dar se pare ca ne pregateste ceva special

Ombun a fost putin cam ocupat duminica cu Platoul Bucegi si cu viscolul de acolo :) Din acelasi motiv o sa pun si eu pozele ceva mai tarziu (luni sera sau marti)

important cel care a avut nr. 170 a pierdut bicicleta care s-a extras la tombola

glumesti, nu?

eu am avut numarul 170 :). Sa inteleg ca pentru ca nu eram de fata s-a extras un alt numar? :(

LE:

Ai dreptate, cred ca mai bine nu aflam ;).

Am plecat fugutza la gara sa prind trenul, imediat dupa concurs. Asta-i viata, ce sa-i faci.

NOROC IN DRAGOSTE :)

...

Last but not least sa nu-i uitam pe cei care au fost cu diverse aparate pe teren pentru a conserva evenimentul pentru urmasi si imitatori (citeva imagini sint foarte reusite).

@};- :-bd @};- :-bd @};- :-bd @};- :-bd @};-

Intr-adevar traseul a fost o provocare si pentru fotografi ... am ajuns acasa in picatele de noroi din cap pana'n picioare :D (foto Liviu Dumitru) ...si zonconelul al mare a cazut cu picioru' in apa, dar nu am fost prezenta sa imortalizez momentul

Fotograffile de la noi:

Picasa Web Albums - letsoc - Arges Winter ...

Felicitari organizatorilor, castigatorilor si tuturor participantilor si la cat mai multe competitii cel putin la fel de faine!

Vreau si eu sa felicit organizatorii pentru ce au facut! Eu zic ca organziarea a fost foarte buna, singura problema a fost vremea. Traseul e foarte frumos, sincer sa fiu chiar ma intrebam sambata cum ar fi fost fie mai uscat... Acum voi afla cu siguranta pe 17 aprilie. Am inceput sa numar zilele ramase pana atunci ;)

Vreau sa va multumesc pentru vinul fiert... a fost genial! :)

Numa' bine! :(

PS

Mii de multumiri celor care au postat fotografii de la concurs!

Un „Bravo” sonor pentru toţi cei care au luat startul şi s-au chinuit s-o termine (indiferent când şi cum). Şi organizatorilor mulţumiri pentru că ne-au dat ocazia să ieşim din bârlog. La limită chiar şi federaţiei fără de care nu-s convins că mă mobilizam să merg la Piteşti. Dar iată că am fost şi mi-a plăcut. Zăpadă, noroi, multă apă-n păpuci, ceai, vin fiert, veselie, poveşti, muzică. Toate ingredientele pentru o amintire greu de şters.

... am ajuns acasa in picatele de noroi din cap pana'n picioare ...

Soarta de fotoreporter ... la vinatoarea de un shot senzational ;).

Multumesc organizatorilor. Din punctul meu de vedere, a fost aproape perfect. Daca ar fi pus punctul de alimentare dupa sosire, probabil as fi fost mai sus in clasament. Am fost convins ca mai am timp sa fac o tura si am oprit sa ma alimentez (3 pahare cu ceai) la 10 m de finish. ;) O sa ma uit pe camera sa vad cat am stat la ceai si daca am "pierdut" in clasament. (sper sa se fi inregistrat cursa, ca inca n-am verificat cardul :D )

Felicit concurentii ! Fara sa ii vad cum infrunta noroiul de pe traseu, n-as fi avut curaj sa intru pe traseu :D Am sperat ca voi termina cursa fara sa am noroi / apa in bocanci, dar podetele ingropate in apa mi-au "rezolvat" toate sperantele. :))

Felicit fotografii ! Fara fotografiile lor... n-ar fi aflat altii ce au pierdut. Iar aminitirile... wauuuu ! FELICITARI si va multumim !

Si ca sa venim cu precizarea... Pe traseu nu a fost NOROI ! A fost o mixtura interesanta de apa, zapada, frunze si putin pamant; nu a pus probleme la fel ca noroiul "clasic".

Multumim sponsorilor ! Nu e treaba mea sa multumesc sponsorilor, dar ma bucur ca s-au alaturat organizatorilor.

As vrea sa remarc cateva reusite ale organizatorilor: (mentionez ca este primul meu concurs de XC)

- directionarea masinilor care soseau la concurs.

- pozitionarea corecta a arbitrilor si marcarea buna a traseului.

- tombola (prin premii si prin desfasurare, cu muzica live)

Alex Serban pozele tale sunt superbe mai mult sunt unul dintre protagonisti, cel care cade ;) (chiar ma intrebam daca cineva a prins momentul sublim)

Cat despre Arges Winter Race prima editie, o pot descrie in mai multe cuvinte, stari, valori: Curaj, Perseverenta, Implicare, Devotament, Spirit (asa cum si Maus a spus), Suferinta, Pasiune, Epuizare, Adrenalina, Voluntariat.

Acestea sunt sentimentele, valoriiile care poate le-am simntit, avut cu toti pe 20 Feb 2010 la AWR prima editie.

Tot respectul pentru organizare, sunt multe puncte care se pot imprumuta de la acest eveniment si la alte evenimente.

Am si eu ceva poze de impartit revin cat de curand cu ele, scuze daca se incarca greu :))

Aum si faptele bune si din partea mea, pe traseu chiar in ultima si istovitoarea tura 3 unde mai mult m-am tarat decat am mers am gasti ghici ce? un lant Dura Ace HG va rog posesorul daca mai este interesat de obiect il astept cu detalii pe PM si o bere :D din partea lui :) (din fericire lantul este intreg dar ultima zala O-ring treb inlocuita)

Sa ne vdm cu bine la urmatorul eveniment

Va rog trimiteti poze si filmulete si celor de la Federatie asa ca o fapta buna din partea noastra :D