VIOREL

20.02.2010 - Arges Winter Race

Recommended Posts

Aia e o cursa de " Mountin Bike", e altceva decat ce faceti voi :(

Daca ai fi atent la ziar, este link-ul competitiei acolo cu 90% din regulament copy paste, introducand in ecuatie Federatia si Consiliul Judeteam + ALTA LOCALITATE !

Scuze da sunt negru, mama lui de "Mountin Bike".

Aici la Pitesti facem eforturi mari pentru a va oferi tuturor o competitie la nivel european si uite ce "capcane" primim.

recomand Drept la Replica, revenire asupra materialului DEZinformator cu informatii CORECTE.

Am vazut, si e bine ca ai gasit stirea incat sa lamuresti lucrurile la timp. Iti doresc succes in organizare !

Din ce am vazut pe youtube(cele 3 parti) traseul este lejer,sunt si coborari de viteza si urcari abrupte si schimbari bruste de directie...nu prea o sa fie timp de chat.

Pt Viorel: sa inteleg ca tot ce ati filmat voi este traseul complet(plecare-sosire)? Va mai fii modificat pana la data concursului(in sensul lungirii sau scurtarii unei ture) sau in principiu asta ramane?

Din ce am vazut pe youtube(cele 3 parti) traseul este lejer,sunt si coborari de viteza si urcari abrupte si schimbari bruste de directie...nu prea o sa fie timp de chat.

Pt Viorel: sa inteleg ca tot ce ati filmat voi este traseul complet(plecare-sosire)? Va mai fii modificat pana la data concursului(in sensul lungirii sau scurtarii unei ture) sau in principiu asta ramane?

98 la suta acesta este traseul . Diferenta fara de filme va fi in S-uri ( 4 la numar ) care vor fi in portiunile plate +

O mare surpriza la urcarile dificile :(

O sa avem lift la urcarile dificile? Sau telebiclu? Aaa da stiu acolo ne ajuta cineva sa impingem la biciclete :(

Lasand gluma la o parte abea astept sa ma duc la concurs. O sa fie minunat. Organizare ca la carte presupun.

O sa avem lift la urcarile dificile? Sau telebiclu? Aaa da stiu acolo ne ajuta cineva sa impingem la biciclete :D

Lasand gluma la o parte abea astept sa ma duc la concurs. O sa fie minunat. Organizare ca la carte presupun.

Ceva gen "chicken run" ?

Ma faci sa dau din casa :(

Mai aveti un pic de rabdare ( 2 luni )

"Report

Scris de VIOREL MICU, in 14-12-2009 17:03

Imi cer scuze , e de "Mountin Bike" :(

Acum am vazut diferenta."

Deci e alt concurs sau au luat denumirea si au schimbat locatia.

"Report

Scris de VIOREL MICU, in 14-12-2009 17:03

Imi cer scuze , e de "Mountin Bike" :(

Acum am vazut diferenta."

Deci e alt concurs sau au luat denumirea si au schimbat locatia.

nu e nici un alt concurs!

cineva probabil exact asta a vrut sa induca ca este un alt concurs sau cine stie?!?

aici ori este prostie, incompetenta sau REA VOINTA!

UN LUCRU ESTE SIGUR: CONCURSUL ESTE IN TRIVALE SI ESTE PE 20 FEB IAR NOI MUNCIM SA IASA CEVA BINE ORGANIZAT SI CARE SA VA FACA SA VENITI SI LA ANUL!

maine o sa ma duc cu viorel la redactie sa stam de vb.

Si acum pot sa va spun prima surpriza :

O sa avem cronometrare cu cip :D

faina surpriza.Cred ca o sa se vada pe chipul fiecaruia cat de obosit si ce timp are...Spor la organizare;) sper sa fie totusi zapada, la sibiu a inceput sa ninga.Daca nu-i propun sa aduca fiecare cate un sac cu zapada de acasa...asa nu vom duce lipsa

Un jump/kicker de zapada ceva?:D

faina surpriza.Cred ca o sa se vada pe chipul fiecaruia cat de obosit si ce timp are...Spor la organizare;) sper sa fie totusi zapada, la sibiu a inceput sa ninga.Daca nu-i propun sa aduca fiecare cate un sac cu zapada de acasa...asa nu vom duce lipsa

Un jump/kicker de zapada ceva?:D

Surprizele 1 pe saptamana, sa tinem topicul activ :))

Tu poate nu, dar cati Argeseni se vor duce la Dambovicioara pe 20 feb ?

Ti se pare normal ? Cauta ziarul de azi, este unul citit des aici local si vezi ce e pe prima pagina.

FEDERATIE ?

Vio, mă îndoiesc de faptul că se va "organiza" vreun concurs paralel la Dîmbovicioara ;)), mai ales dacă "se implică" federaţia. Articolul este unul de propagandă %-(... Reacţia imediată ar fi cea propusă de Dan.

Vio dute la Consilui Judetean cu ziarul si cerele bani %-(

Si eu primisem informatia pe o lista de discuti pt cercetasi si am pus la punct prost informarea.

o zi faina, daca o mai tine asa cu zapada trebuie sa avem ski pe furca fata ;))

nu cred ca trebuie sa va faceti probleme, din cate am vazut s-au anuntat multi din tara.

Plata taxei de participare se poate realiza anticipat prin transfer bancar :

S.C. ROCK BIKE MOUNTAIN S.R.L.

LIBRA BANK

IBAN : RO62 BREL 0002 0002 8623 0100

Telefon 0248 250 191

sau pentru Pitesteni direct la magazinul firmei situal in strada Fratii Golesti 29E

Va rugam sa specificati in ordinul de plata Numele, Prenumele si faptul ca este taxa pentru concurs.

Recomandam plata anticipata pentru a evita astfel aglometatia din ziua competitiei.

Felicitari pentru decizia de a permite plata prin transfer bancar.

Sper ca pe viitor ceilalti organizatori sa adopte acest stil de lucru. Se vor evita nesfarsitele comentarii legate de cozile de la inscriere.

Viorel, mi se pare mie sau vrei sa ridici stacheta organizarii de concursuri in tara?:)

Felicitari pentru decizia de a permite plata prin transfer bancar.

Sper ca pe viitor ceilalti organizatori sa adopte acest stil de lucru. Se vor evita nesfarsitele comentarii legate de cozile de la inscriere.

Viorel, mi se pare mie sau vrei sa ridici stacheta organizarii de concursuri in tara?:)

Multumin pentru aprecieri :)

Incercam sa multumim pe toata lumea si suntem deschisi permanent la sugestii din partea tuturor pentru a imbunanati cat mai mult aceasta competitie.

Stacheta o sa o ridicam in vara cand vom organiza primul maraton din Arges in zona Muscelului.

Edited by VIOREL

Primul clip promo al competitiei :

Multumim lui OmBun pentru sprijinul acordat.

Super Fain deja circula singele mai repede in mine %-(

fain montajul OmBun si Vio si bineinteles celor din clip

Asteptam promo2 stiu ca vine :))

da, da, da, marinika are dreptate. sare inima din chiept :) cand vad clipul. abia astept weekendul sa zburd prin Trivale... !

Pentru cei care nu sunt din Pitesti, sau pentru cei care nu au fost niciodata prin Pitesti, desi eu nu o sa particip, va reocomand cu caldura Padurea Trivale. Este peste orice padure de pe langa Bucuresti. Padurea este foarte mare, cu copaci imensi, relief variat, iepuri, caprioare. Mi-e dor de vremurile in care traiam in Pitesti si plecam dimineata la prima ora la plimbare cu cainele prin padure si ma mai intorceam seara tarziu. Padurea incepe chiar din centrul orasului si se intinde pe multe sate incolo. Poti sa mergi o zi intreaga fara sa treci de doua ori prin acelasi loc si fara sa te plictisesti.

Padurea Trivale RULZ!!!

Felicitari pentru organizare si succes!