VIOREL

20.02.2010 - Arges Winter Race

Recommended Posts

Nu stiu. Da' era gratis. :)

Joci la copii.Eu mi-am pierdut bidonul inca din primul km,cred,al primei ture si am asudat ca un cal.Cand am terminat cursa am baut 5 pahare ceai, ca eram cu masina. 5 pahare in interval de 2 minute cred. Asta pt ca mi-era sete nu ca as fi vreun haplea :)

Cu atâta apa pe jos, ce-ti mai trebuia bidon.

Sărea apa de la roata din faţă direct in gura.

:)) ombun, asta-i de fapt o comedie.

citate ”preferate” din film:

”...pe acolo???... parcă era mai ieftin pe aici. Doina o să plîngă aici! .... esteee .... nu mi-am luat placa!!!”

”Doina, ai încurcat-o” ” Ai batistă? Dacă nu ai batistă, ia-ți cu mînecă lungă” - comentariile referitoare la ”concurență” :)

”E noroi pentru toată lumea”

”Las bicicleta aici pentru tura viitoare”

”Ce faci m-ai așteptat? Zîmbește”

”Ia spune, dacă are unu pană, crezi că-și dă seama?” ”Nu”

”Acolo tre să ajung????? Și de ce ocolim atît???” :))))

Cea mai tare fază, cu papucul :)) ”De ce nu te legi la șireturi?”

Felicitări Ombun, ești din ce în ce mai bun :D

Eu sunt protagonistul fazei cu papucul:)).Noroiul vascos m-a lasat fara incaltaminte:))

Se mai intampla... :">:))

... Daca ar fi pus punctul de alimentare dupa sosire, probabil as fi fost mai sus in clasament. Am fost convins ca mai am timp sa fac o tura si am oprit sa ma alimentez (3 pahare cu ceai) la 10 m de finish. :) O sa ma uit pe camera sa vad cat am stat la ceai si daca am "pierdut" in clasament. (sper sa se fi inregistrat cursa, ca inca n-am verificat cardul :D )

...

Suntem curiosi :D

Nici in Targu Mures nu se prea aduna marcajele dupa concursuri, mai ales daca concursul a fost organizat de federatie....

Nici in Targu Mures nu se prea aduna marcajele dupa concursuri, mai ales daca concursul a fost organizat de federatie....

Hei, nu te mai lua de federatie, ca aia folosesc marcaje biodegradabile: hartie igienica :D

Hei, nu te mai lua de federatie, ca aia folosesc marcaje biodegradabile: hartie igienica :D

Daca altu' nu face ce trebuie, asa trebuie sa ia exemplu si ceilalti? Tipic romanesc: "eu de ce sa fac, daca ala nu face?".

Halal mentalitate.

frumos concursul .. dar ati putea sa adunati si banda ..... de prin padure ca arata tare urat ...

Da, ar trebui adunata, nu-i prea frumos din partea organizatorilor. Va inteleg ca in aprilie o sa fie aproape acelasi traseu, dar totusi.

Imi cer scuze pentru cele intamplate, o sa ma ocup maine de curatarea traseului.

frumos concursul .. dar a-ti putea sa adunati si banda ..... de prin padure ca arata tare urat ...

Poate ca ai fi putut sa o aduni tu din moment ce ai fost pe acolo , sunt sigur ca a fost o mica scapare .Dar asta e romanu..mai bine atrage atentia ca sa iasa in evidenta decat sa fac un lucru bun fara sa se laude.

Poate ca ai fi putut sa o aduni tu din moment ce ai fost pe acolo , sunt sigur ca a fost o mica scapare .Dar asta e romanu..mai bine atrage atentia ca sa iasa in evidenta decat sa fac un lucru bun fara sa se laude.

O mica paranteza: "ati" era scris corect. Banuiesc ca in citat ai scris "a-ti" cu rosu in ideea ca ar fi gresit, dar nu o facuse. Am inchis paranteza.

In legatura cu marcajele lasate prin padure, banuiesc ca au fost un accident, deci organizatorii nu sunt vinovati. Intr-adevar, al3xandruc ar fi putut sa ia cu el benzile alea, daca erau singurele, dar poate ca omului nu i-a venit ideea sau nu a avut in ce sa le care... sau o fi avut el un motiv... in fine, e bine ca macar ne-a sesizat aici pe forum, altfel ar fi ramas acolo mult si bine.

am adunat si eu cate am putut ..dar erau mai p tot traseul...si nu am avut in ce sa le cat ...si multumesc pt corectarea gramaticala :) :P

Eu am cules o carcasa de televizor si am dus-o jos la un tomberon. Din pacate mai erau vreo 2, pe care nu aveam cum sa le iau. Poate le gasiti voi cand luati marcajele.

Si ca sa deveti unde era linistea dinaintea furtunii !

FRCT a solicitat Garzii Financiare verificarea celor doua firme organizatoare, WarpSoft si Rock Bike Mountain !

Asta este Romania, asta este tara in care traim ! Astia sunt oamenii care cica vor sa faca "bine" ciclismului in Romania !

Edited by VIOREL