VIOREL

20.02.2010 - Arges Winter Race

Recommended Posts

am fost azi pe traseu.cert e ca vom avea de furca.daca zapada va fi tot asa o sa avem ceva probleme.distractia va fi asigurata daca vom avea doar un strat mic de zapada.

Trebuie sa fie zapada cat mai mare ! Pentru ca dupa prima tura o sa fie muuuult mai bine (se face carare). Deci, ultima tura va fi cea mai haioasa ! :)

Din pacate, cunoscandu-i pe pitesteni, cred ca vor face multe ture de recunoastere si nu ne vor lasa placerea unui traseu virgin. :))

Ciclism.ro este partener la acest eveniment. Gasiti bannerul cursei pe prima pagina a Ciclism.ro - biciclete, magazine, stiri, istorie, tehnic, forum

In anul 2010 vom alege cu mai multa atentie cursele pe care le promovam si pe care le sustinem. Entuziasmul lui Viorel ma face sa cred ca aceasta cursa, desi la prima editie, va fi una foarte frumoasa. Ne vedem la linia de start!

Trebuie sa fie zapada cat mai mare ! Pentru ca dupa prima tura o sa fie muuuult mai bine (se face carare). Deci, ultima tura va fi cea mai haioasa ! :D

Din pacate, cunoscandu-i pe pitesteni, cred ca vor face multe ture de recunoastere si nu ne vor lasa placerea unui traseu virgin. :)

Azi in parc pe traseu virgin cum ii spui tu, cu zapada de 35 de cm, o tura a durat 90 min :))

Daca vor fi conditii de zapada ca acum eu chiar o sa incurajez pitestenii sa iasa pe traseu pentru a crea o poteca.

Trebuie sa fie o poteca neaparat altfel iese balci la numarul de concurenti prognozat si numarul de ture care trebuiesc realizate.

Bagati plugul inainte de cursa :))

Imagine postată

Nu ma pot abtine de ras.

Tati negociem un tarif sa vii cu dracia aia inainte de cursa ? :)

Facem cu schimbul la pedalat toata echipa WS.

Tinand cont ca sunt sarbatorile, surprizele saptamanii sunt in numar de 3 :) :

1. La 2 dintre urcarile dificile o sa existe ca alternativa un traseu marcat cu sageata "Chicken Run" ~O). Va fi traseu plat cu mers in S, pentru cei carora o sa li se para prea grea panta ( oricum se va ajunge mai tarziu la puncul de unire cu traseul normal )

2. Vor fi 3 rampe pe traseu OBLIGATORII, si inca 3 rampe pe traseul de 100 de metrii de asfalt de la start/finish (vor aparea dupa start ). Rampele pe portiunea de asfalt sunt pentru spectacol, nu sunt obligatatorii, sunt pentru spectatori si televiziuni, cine doreste e binevenit :).

3. Cursa se va termina cand primul concurent din fiecare categorie va ajunge la finish. Concurentii care vor fi intarziari pe traseu vor fi opriti la finish si clasamentul va fi afisat in functie de numarul de ture si timpul fiecaruia.

Cu aceast ocazie doresc sa va urez tuturor Sarbatori Fericite din partea organizatorilor Arges Winter Race 2010 !

Edited by VIOREL

Tinand cont ca sunt sarbatorile, surprizele saptamanii sunt in numar de 3 :) :

1. La 2 dintre urcarile dificile o sa existe ca alternativa un traseu marcat cu sageata "Chicken Run" ~O). Va fi traseu plat cu mers in S, pentru cei carora o sa li se para prea grea panta ( oricum se va ajunge mai tarziu la puncul de unire cu traseul normal )

2. Vor fi 3 rampe pe traseu OBLIGATORII, si inca 3 rampe pe traseul de 100 de metrii de asfalt de la start/finish (vor aparea dupa start ). Rampele pe portiunea de asfalt sunt pentru spectacol, nu sunt obligatatorii, sunt pentru spectatori si televiziuni, cine doreste e binevenit :).

3. Cursa se va termina cand primul concurent din fiecare categorie va ajunge la finish. Concurentii care vor fi intarziari pe traseu vor fi opriti la finish si clasamentul va fi afisat in functie de numarul de ture si timpul fiecaruia.

Cu aceast ocazie doresc sa va urez tuturor Sarbatori Fericite din partea organizatorilor Arges Winter Race 2010 !

Edited by VIOREL

1. La 2 dintre urcarile dificile o sa existe ca alternativa un traseu marcat cu sageata "Chicken Run" :).

avand In vedere numele 'scurtaturii',o sa urcam chiar si In patru labe numai sa nu o luam pe scurtatura ~O)

1. La 2 dintre urcarile dificile o sa existe ca alternativa un traseu marcat cu sageata "Chicken Run" :).

avand In vedere numele 'scurtaturii',o sa urcam chiar si In patru labe numai sa nu o luam pe scurtatura ~O)

Cine crezi ca a venit ideea cu "Chicken run"?~O)

Cine crezi ca a venit ideea cu "Chicken run"?~O)

Oare de ce nu ma mira ?:)

Viorele,nu te lua dupa Rechin,e In stare sa sape gropi pe traseu In care sa bage tepuse ~O)

Abia astept concursul,bafta si spor la treaba :)

Oare de ce nu ma mira ?:)

Viorele,nu te lua dupa Rechin,e In stare sa sape gropi pe traseu In care sa bage tepuse ~O)

Abia astept concursul,bafta si spor la treaba :)

Viorele,nu te lua dupa Rechin,e In stare sa sape gropi pe traseu In care sa bage tepuse :-J

Eu am intalnit pe muntele Ciocanu niste rampe cu gropi in dreapta si in stanga lor, daca nu doreai sa sari pe rampa si incercai sa le ocolesti sareai in cap de la gropi :)

Cine crezi ca a venit ideea cu "Chicken run"?:)

S-a dus si una dintre surprize =))

Ovidiu este sfatuitorul de taina :)

Ma invata prostii dupa prostii =))

Sau poate surprize placute :)

Acum ca s-a aflat, Ovidiu tot respectul din partea WarpSoft Team si a organizatorilor Arges Winter Race pentru sfaturile si ideiile care ni le-ai dat pentru a incerca sa facem din aceast concurs o referinta pentru organizatorii de competitii de ciclism din Romania.

Viorele,nu te lua dupa Rechin,e In stare sa sape gropi pe traseu In care sa bage tepuse :-J

Eu am intalnit pe muntele Ciocanu niste rampe cu gropi in dreapta si in stanga lor, daca nu doreai sa sari pe rampa si incercai sa le ocolesti sareai in cap de la gropi :)

Cine crezi ca a venit ideea cu "Chicken run"?:)

S-a dus si una dintre surprize =))

Ovidiu este sfatuitorul de taina :)

Ma invata prostii dupa prostii =))

Sau poate surprize placute :)

Acum ca s-a aflat, Ovidiu tot respectul din partea WarpSoft Team si a organizatorilor Arges Winter Race pentru sfaturile si ideiile care ni le-ai dat pentru a incerca sa facem din aceast concurs o referinta pentru organizatorii de competitii de ciclism din Romania.

Adica ,intr-un fel toate injuraturile de pe traseu merg la frigiderul de la Sibiu.=)) Poate macar de ploaie si noroi scapam in februarie...:-J

Adica ,intr-un fel toate injuraturile de pe traseu merg la frigiderul de la Sibiu.=)) Poate macar de ploaie si noroi scapam in februarie...:-J

Adica ,intr-un fel toate injuraturile de pe traseu merg la frigiderul de la Sibiu.:) Poate macar de ploaie si noroi scapam in februarie...:D

Daca ceva nu este bine pe traseu, pe organizatori trebuie sa-i injurati, nu pe Ovidiu care a venit cu idei :)

Si eu tot sper la ZAPADA, ZAPADA, ZAPADA. Cat mai multa ZAPADA. For FUN :)

Din cauza problemelor de sanatate , nu mai pot participa !

Numele cu care m-am inscris este Constantinescu Cristian.

Succes.

Din cauza problemelor de sanatate , nu mai pot participa !

Numele cu care m-am inscris este Constantinescu Cristian.

Succes.

Am modificat.

Am fost ieri pe traseu cu un prieten. Foarte frumos pe zapada. Daca va duceti gasiti urme de derapaje si trante :D