VIOREL

20.02.2010 - Arges Winter Race

Recommended Posts

Vio are o proplema site-ul http://www.mtb-maraton.ro/ in acest moment sau este decat la mine problema?

merci in avans pentru raspuns

A rupt un "Dorel" fibra optica in zona, am intrebat si se lucreaza la remedierea defectiunii.

Ce vertical climb are o tura?

La inceputul acestui post, pe prima pagina se afla harta traseului cu toate detaliile.

S-au rezolvat problemele existente la site-ul competitiei.

Ne cerem scuze pentru perioada de 1 zi de nefunctionare.

S-au rezolvat problemele existente la site-ul competitiei.

Ne cerem scuze pentru perioada de 1 zi de nefunctionare.

Salut ! , in timpul cursei concurentii care sunt ajunsi cu o tura din urma vor fi scosi de pe traseu cum e regula la xc sau nu ?

Salut ! , in timpul cursei concurentii care sunt ajunsi cu o tura din urma vor fi scosi de pe traseu cum e regula la xc sau nu ?

Mai exact, dupa cum s-a specificat intr-un post anterior, cand un concurent de la o anumita categorie termina competitia, toti ceilalti concurenti din resprectiva categorie vor fi opriti la finish in momentul trecerii prin acel loc.

Este o regula consacrata in competitiile internationale de XC.

Am rezolvat astazi si cu prima locatie de cazare.

Complexul Cornul Vanatorului are 3 stele si se afla la 500 de metrii de locul de start. Numarul de camere disponibile este de 52.

Pretul negociat pentru aceasta competitie este de 80 RON pentru o camera single si de 100 RON pentru o camera double.

O precizare, am vazut camerele.

Paturile sunt mari (martimoniale) asa ca intr-o camera single pot sta 2 persoane ( 40 RON / persoana) iar intr-o camera double pot sta 4 persoane ( 25 RON / persoana )

Mai multe detalii pe site-ul de concurs la urmatorul link :

MTB Maraton - Powered by WARP SOFT

sau direct pe site-ul complexului :

Hotel

Va rog sa precizari cand faceti rezervarea ca veniti la aceasta competitie.

Vad pe site-ul celor de la complex ca sunt doua tipuri de camere: Hotel 3*** si Hotel 3*** superior. Am sunat astazi la ei si diferenta e mare intre cele doua: baie in camera sau pe hol, dotari mai bune, mobilier mai bun etc.

Sa inteleg ca, pentru acest concurs, s-a facut o intelegere pentru pret, de exemplu pentru camera dubla, de 100 roni 3*** superior? (pe site-ul complexului 3*** superior e la un pret de 170 roni)

Vad pe site-ul celor de la complex ca sunt doua tipuri de camere: Hotel 3*** si Hotel 3*** superior. Am sunat astazi la ei si diferenta e mare intre cele doua: baie in camera sau pe hol, dotari mai bune, mobilier mai bun etc.

Sa inteleg ca, pentru acest concurs, s-a facut o intelegere pentru pret, de exemplu pentru camera dubla, de 100 roni 3*** superior? (pe site-ul complexului 3*** superior e la un pret de 170 roni)

Sunt tarife speciale negociate pentru competitie.

Surpriza saptamanii se refera la mediatizarea evenimentului.

Vor fi prezente cu care de reportaj Antena 1, Pro TV, Realitatea TV si postul local Alpha TV.

Din partea presei scrise si-a anuntat participarea revista MBike.

clar, tre sa-mi inchiriez frac, sa ma machiez....sau sa ma machiesc, nu mai stiu:)

Deci trebuie sa venim cu fatza aia frumoasa,de televizor...:))

clar, tre sa-mi inchiriez frac, sa ma machiez....sau sa ma machiesc, nu mai stiu:)

Ideea este de a mediatiza acest gen de sport, nu competitia in sine.

Putina lume cunoaste acesta categorie sportiva, de cate ori ati vazut la stiri la TV referiri la ciclismul din Romania ?

Ideea este de a mediatiza acest gen de sport, nu competitia in sine.

Putina lume cunoaste acesta categorie sportiva, de cate ori ati vazut la stiri la TV referiri la ciclismul din Romania ?

Pai ce sa facem daca nu ne am nascut in locul potrivit.Felicitari chiar faci o treaba foarte misto .

@plastys: http://www.mtb-maraton.ro/ se spune ca sub 18, nu se specifica o limita. Atata timp cat parintii isi asuma responsabilitatea, te tine conditia fizica si esti protejat corespunzator...

Cati ani ai?

Edited by Endzeit

1 - S-ar putea realiza/posta un filmulet cu traseul unei ture complete ?

2 - Nu era mai bine programat startul inainte printr-o diferenta de mai mult de 1 ora intre Hero si Fun ?

Cred ca se va produce multa confuzie si va deveni chiar periculos atunci cand legitimatii vor ajunge din urma hobby-stii. Ganditi-va ca primii de la Hero vor avea de depasit minim cate 50 de oameni de la Fun in fiecare tura.

Edited by Zabriskie

Vad cu bucurie si tristete in acelasi timp ca mai sunt decat 13 locuri libere pentru FUN si iar cu bucurie vin pasionati din toata tara si nu numai

Cred ca va fi un an exceptional pt biciclisti din Romania :)

La un an cat mai frumos pt ciclisti din Romania si sanatate celor care organizeaza si sunt implicati in diverse evenimente de gen :)

scuze 10 pt FUN ;))

Edited by maus

1 - S-ar putea realiza/posta un filmulet cu traseul unei ture complete ?

2 - Nu era mai bine programat startul inainte printr-o diferenta de mai mult de 1 ora intre Hero si Fun ?

Cred ca se va produce multa confuzie si va deveni chiar periculos atunci cand legitimatii vor ajunge din urma hobby-stii. Ganditi-va ca primii de la Hero vor avea de depasit minim cate 50 de oameni de la Fun in fiecare tura.

1. Se va realiza un filmultet cu traseul complet in maxim 2 saptamani

2. Luam in calcul un start diferentiat la 1 ora, tinand cont de numarul foarte mare de participanti. Nici noi nu ne-am asteptat la o asa de numeroasa participare.

In conditiile stabilirii unui start diferentiat, numarul de locuri de la categoria FUN va fi marit la 150

Problema cu startul diferentiat la interval de 1 ora va face insa ca fiecare categorie sa astepte dupa cealalta pentru festivitatea de premiere si tombola.

Daca o sa fie ceva ceai cald sau vin fiert o sa ramana toata lumea ''peste program'',nu cred sa se supere cineva.

... fiecare categorie sa astepte dupa cealalta pentru festivitatea de premiere si tombola.

Pai, tombola si premierea nu e comuna ? Asa ar trebui, ca se mai castiga timp.