VIOREL

20.02.2010 - Arges Winter Race

Recommended Posts

Foame de bani ;).

Ar fi o idee daca ati beneficia si de asistenta medicala ( o ambulanta ca sa stea acolo "in caz ca ...").

Sper sa pot veni si eu pana la urma , succes cu organizarea !

Va fi ambulanta binenteles, jandarmerie, politie locala si rutiera.

PARCARE MASINI

Parcarea tuturor masinilor care vin la competitie se va realiza in fara locului de cazare stabilit ( Complexul Vanatorilor) .

Rarcarea respectiva se afla la 500 de metrii de locul de start si permite parcarea a minim 100 de masini. In ziua competitiei nu va fi permis accesul in parc pentru masini.

Pentru Argesenii care sunt obisnuiti sa parcheze la Ocolul Silvic dorim sa le comunicam ca zona respectiva este o zona riverana si politia nu le va permite parcarea in acel loc. Va rugam folositi parcarea de la Cornul Vanatorilor.

Am realizat o harta cu GPS-ul pentru cei care nu sunt din Arges.

Harta pleaca de la jumatatea centurii de autostrada a Pitestiului.

Pentru cei care vin dinspre Bucuresti se iese de de pe autostrada la jumatatea centurii ( nu la intrarea in oras ) si de ajunge la locul de plecare al hartii de mai jos.

Pentru cei care vin dinspre Sibiu, Valcea la intrarea in Pitesti se trece prin pasajul de la Bascov, se intra pe centura de autostrada si se coboara la primul nod rutier si de ajunge la locul de plecare al hartii de mai jos.

Pentru cei care vin dinspre Brasov , la intrarea in Pitesti este intersectia cu autostrada descrisa mai sus si locul de plecare al hartii de mai jos.

http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=477034

Pentru cei care nu detin un GPS va rugan sa intrebati de Complexul Cornul Vanatorilor.

Edited by VIOREL

mi se pare de extrem prost gust trimiterea mailurilor, sau telefonarea unui organizator pentru schimbarea categoriilor din nu stiu ce motive care de care mai banale. Viorel chiar imi pare rau ca te confrunti cu aceste probleme, eu unul as interzice participarea, daca si in ciclism la un concurs de tip FUN s-a ajuns la foame de bani atunci e bai rau, e adevarat ca anuntarea premiilor dinainte capteaza atentia multora, dar nu sa se ajunga la faze deastea. Si chiar si acum dupa ce am consultat siteul inca o data am mai vazut un legitimat la categoria fun. Nu luati postul ca pe o chestie negativa, e bine ca sunt tot mai multi legitimati si dupa cum se observa nivelul concurentei in ultimul an a crescut, parerea mea, destul de mult, dar daca ai facut urmatorul nivel la a te legitima, fa-o macar cu demnitate, nu pentru a fura premii... Sper ca postul sa fie tratat ca atare, repet, nu e adresat nimanui, e doar o precizare.

Abia astept concursul, zapada trebuie sa fie, daca nu, la cati participanti sunt o galeata cu zapada adusa de fiecare nu cred ca e asa o povara:P

viorel,eu sant mai incepator...o sa am doua biciclete la mine...crezi ca e riscant sa o las pe masina legata acolo in parcare sau trebuie dusa in complex...adica la parcare o sa fie paza? multumesc

viorel,eu sant mai incepator...o sa am doua biciclete la mine...crezi ca e riscant sa o las pe masina legata acolo in parcare sau trebuie dusa in complex...adica la parcare o sa fie paza? multumesc

Pentru cei care se cazeaza la complex exista o parcare interioara care stiu ca este pazita, o sa intreb luni mai exact la complex.

Parcarea de 100 de locuri este in stada, vizavi de complexul respectiv, da o distanta de 10 metrii, dar totusi pe un drum public.

Am dat ca reper parcarea cea mare pentu cei care vin la competitie chiar in ziua concursului, acest loc fiind stabilit de comun acord cu primaria.

O sa discut problema pazei cu cei de la politie, dar banuiesc de acum ca cel mult vor asigura acest serviciu in ziua de 20 si nu in noaptea de 19 spre 20.

Personal nu recomand nimanui lasarea bicicletelor pe masina in afara complexului noaptea .

Mai degraba discut cu cei de la complex gasisea unui spatiu adecvat si pazit in care toti cei cazati sa-si puna bicicletele peste noapte .

Mie unul nu mi se pare corect ca amatorii sa concureze cu alti "amatori" care participa la campionatele mondiale de schi-alpinism .

Mie unul nu mi se pare corect ca amatorii sa concureze cu alti "amatori" care participa la campionatele mondiale de schi-alpinism .

Atunci antrenează-te sau stai acasă si te plânge te orice nimicuri, ca e la moda.

Haideti ca deja e prea de tot.... Manea e legitimat doar la ski-alpin , nu si la ciclism... deci e la categoria amatori. Nu conteaza ... eu pot sa fiu campion mondial la inot , la atletism,.... , .... , la ciclism sunt amator.... !

Oare ai vrea sa sa se faca o categorie speciala ????

Calm..... e doar un concurs FOR FUN.... ne revedem dupa un an de pauza , mai schimbam o vorba, mai o gluma ! Oare de ce pe oameni ca MAUS , BITZA sau altii de genul lor nu ii intereseaza de categorie , premii ? Ei vin sa se simta bine, sa petreaca o zi alaturi de prietenii de la sute de km distanta.

Numai bine!

Ai dreptate. Tu ne vrei binele si eu nu m-am prins. Vrei sa ne bagi OBLIGATORIU la un tur de incalzire si eu nu vreau. Nu m-am gandit. Fir-ar ! Cum am putut sa ignor experienta ta ! Esti profi, tata ! Te sperii de zapada cu o luna mai devreme ! Eu cred ca o sa pedalam printre flori, in februarie. Si sa stiii: de la mine din bloc, eu par mai sus decat muntii.

Poate bem un ceai impreuna, sa-mi mai povestesti cum e cu pedalatul. O zi buna, relaxata !

Pur si simplu nu stiu unde vrei sa ajungi. Eu nu VREAU sa te bag obligatoriu la un nici un tur de incalzire, am avut numai o PARERE. Daca o sa am candva initiativa, energia, si timpul sa organizez un concurs ( BRAVO ORGANIZATORILOR ) poate o sa vreau ce doresc, dar aici, dupa ce am iesit cu bicileta de mai multe ori - am avut o parere si nimic mai mult.

Eu am tot respectul pentru parerea ta - vezi ca nu ti-am sarit la gat daca nu-ti place ideea mea, - dar la anisorii pe care ai ar trebui sa inveti si tu aceeasi lucru, pe langa faptul, ca daca nu prea ai experienta in pedalatul IN ZAPADA VIRGINA DE 15 CM ( HAHA) nu e frumos si destept sa te dai nici cu parerea.

Cred ca nu are rost sa va certati inutil. Nu va mai fi tura de recunoastere a traseului, am transformat acest lucru in antrenamente libere in intervalul 08-10 . Cine doreste sa recunoasca traseul o poate face in acest interval sau vineri, cine nu sta linistit si asteapta competitia.

Incepand cu ora 10 nu se va mai permite accesul pe traseu pentru a permite organizatorilor sa faca ultimele verificari.

de asemenea ar fi bine sa nu se permita accesul pe traseul de concurs a persoanelor care nu sunt inscrise.

de asemenea ar fi bine sa nu se permita accesul pe traseul de concurs a persoanelor care nu sunt inscrise.

O idee buna :| . O luam in calcul.

Multumim de sfat.

INSCRIERI !

In intampinarea celor care fac spam la inscrieri dorim sa aducem la cunostinta urmatoarea modiifcare in regulament :

1. Pentru cei inscrisi online, distibuirea numerelor de concurs, achitarea taxei de participare, semnarea contractului de participare, alocarea cipului etc se va realiza in intervalul orar 08-10.

2. La ora 10 toti cei inscrisi online si neprezentati pentru ridicarea numerelor de concurs isi vor pierde numerele.

3. In intervalul 10:00-10:30 se for face inscrierile pentru cei sositi la fata locului.

AMR 22 de zile :)

Rugan cuncurentii inscrisi si care stiu ca nu vor mai veni sa anunte printr-un mesaj privat acest lucru.

Suntem limitati de "factorii organizatorici" (primarie, jandarmerie, politie) la un numar total de 300 de concurenti.

Ne cerem scuze pentru intarzierea referitoarea la surpriza saptamanii, dar speram sa nu o regretati.

Speram sa fie postata in maxim 2 zile :) (Specialized, Scout,Trek sau GT, sa vedem cine castiga :D)

il cunoaste cineva pe baiatul cu bicicleta de ciclocross?

e Georg, din nemția :)

adică frumos, vexy :)

Am ramas dator cu surpriza saptamanii trecute.

Cele mai importante produse oferite la tombola vor fi :

1. O bicicleta Avalanche 3.0 Disc

2. Un cadru NS SOCIETY

3. Un cadru CUBE LTD

scuzati-ma ca mai revin cu inca o intrebare care e off-topic cum are nik'u pe forum?as vrea sa il intreb ceva?imi puteti raspunde pe pm si sa imi stergeti mesaje!mersi frumos