ovidiu

29.08.2010 - Geiger Mountain Bike Challenge - Sibiu - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

A treia editie a Geiger Mtb Challenge va avea loc in data de 29.08.2010.

Traseul lung va suferi modificari dar va ramane la fel de dur si cu o diferenta de nivel de minim 3.000 m.

Traseul de 45 km va ramane acelasi!

Va fi introdus un traseu de cca 20 km care nu va include urcarea pe Magura Cisnadiei si care va fi gandit ca un Family Race ( pot participa un parinte cu copilul) si ca un Hobby Race.

Alte informatii pe site-ul maratonului!

• Upvote 1

Daca s-ar putea scoate ploaia din "program" ar fi super! ;)

Lasand gluma la o parte, vad ca nici nu s-a incheiat 2009 si apar datele concursurilor din 2010. Asta da treaba, sa stie omu' din timp cum isi face programul! Spor la organizare si sa ne vedem cu bine la start, peste 8 luni si ceva... :D

Concursul la care mi-am zis ca nu mai particip daca scap cu oasele Intregi B-)

dar dincolo de a fi greu,e prea fain traseul,are chiar orice,padure,bolovani,trecere prin apa pana la mini-canioane unde ai frane doar cu numele,asa ca abia Imi astept super doza de adrenalina

spor la treaba si noroc la toata lumea,o sa avem nevoie !

poate anul asta imi fac si eu curaj si ma bag la tura lunga:D, sau poate nu, oricum o sa fie frumos

Excelent!!!

Marathonul din 2009 de la Sibiu a fost dupa mine cel mai reusit ca si traseu dincele 9 competitii la care am participat in 2009.

Mai e un pic de antrenament pana atunci.

Dar, Doamne ajuta sa ne vedem cu bine.

La multi ani pt 2010 si cat mai multe competiti de calitate in Romania

Ar fi super fain daca s-ar face un calendar cu competiile din acest an de catre ciclism.ro etc, daca exista sau a existat pt 2009 va rog sa ma iertati

Un an frumos va doresc si succes cu Geiger va fi prima editie la care voi participa :D

Cu cat mai dur cu atat mai multe amintiri :)

vesti bune anul are, se pare. Buna ideea cu traseul de 20 km pentru cei mai putin pregatiti dar dornici de o tura mai domestica, sa nu mai fie iar cazuri de concurenti care termina cursa de 45 km in 10 ore...

La tura lunga ma bag doar daca fac un upgrade la un cadru de cabon :-T

In orice caz, ne vedem acolo si sper anul asta sa se stranga si mai multi decat anul trecut. Chiar sunt curios cand va reusi o competitie de ciclism in romania sa adune peste 1000 de participanti. Eu sper cat mai curand!

la tura lunga au voie doar cei cu cadre de carbon, doooh!

Ma pregatesc si eu de maratoane pe la anul. Cam in ce timp se termina de obicei traseul de 45 km? Dar ala lung?

de king of the mountain contratimp sosea curmatura-paltinis ce se aude pentru 2010?

Momentan nimic. Daca o sa am timp (si buget) o sa il facem. Va fi anuntat in timp util.

poate vom reusi anul acesta sa ne prezentam si noi, oricum este printre cele mai spectaculoase trasee de la noi din tara,

a fost intotdeauna reusit la sibiu concursul. pacat ca pe unii ia cam incetinit ploaia dar asta este riscul meseriei. norocul meu ca am ajuns la start inaintea ei. a fost misto atata doar ca am tras tare pana sus si ma asteptam sa fie al doilea punct de alimentare unde a fost si in 2008 pentru ca eram terminat dar spre ghinionu meu sa mutat mai jos. dar oricum a fost beton. haiiii sibiu!!!:D

[...] am tras tare pana sus si ma asteptam sa fie al doilea punct de alimentare unde a fost si in 2008 pentru ca eram terminat dar spre ghinionu meu sa mutat mai jos

De-aia e bine de consultat harta şi profilul înainte de concurs. La Geiger a fost hartă la start de dimensiuni generoase.

Edited by egox
foame de litere

tot ce conteaza e ca am terminat si pe un loc acceptabil pt mn. oricum asta e invatare de minte pe viitor

si neaparat furca fixa!

mai ANIMALOO nu fi fixist ca mai stim........:P

poate ca totusi anul asta particip si eu .... daca nu cad pe la celeltate di`nainte .

probabil..el isi propune podiumul..daca nu participa fara carbon :)...am un prieten pe care l-am cunoscut chiar la sibiu..din trupa de atunci :)..care a terminat traseul lung...cu furca fixa. frane pe cerc..si nu mai zic :)..asta a fost doar asa de incurajare :))..Sper sa ne vedem sanatosi si pregatiti...pana atunci..pedalati ..pedalati...pedalati !

Daca venim din R. Moldova cum stati cu cazarea, cineva care a participat la editiile precedente pot sa dea ceva detalii..

Cazarea prin sibiu ce umpic cam scumpa. La hostel undeva prin centru e mai ieftin, relativ. Din cate tin minte era vreo 40lei anu trecut. Pe la hotel nu stiu cum e.

Noi am stat la o pensiune foarte ok, la 80 ron camera dubla, cu baie. Pensiunea se cheama Casa Contiu si este asezata chiar langa parcul dumbrava.

Stai linistit, gasesti cazare in zona de start, data trecuta s-a ocupat o domnisoara amabila (Anca) de toata treaba asta, te poti caza dupa ce nivel de comfort vei vrea, 4*,3*, 2*, motel......eu am ales asta Grand Hotel - Sibiu si a fost super ok , si la un pret special pentru participantii la cursa

Guest
This topic is now closed to further replies.