ovidiu

29.08.2010 - Geiger Mountain Bike Challenge - Sibiu - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

ce zici, mai baga conu Ovidiu si anu asta o ploaie, asa ca efecte speciale?

Depinde cred de sponsori.Daca semneaza iar cu Ilie avem ploaie.Cu Petre daca semneaza avem toate usile deschise.Daca semneaza cu zeul ala din Grecia ,cu cucul mare ,o sa avem toate femeile insarcinate...Voi alegeti.

eu cred ca, indiferent cu cine va semna inainte, la final tre' sa semneze si cu bachus.

Corect .Macar sa nu ne pese ai cui sunt copii facuti cat timp suntem noi in cursa.

am tot auzit de urcarea de 12 km si tare as vrea s-o vad si eu :))

pfff... urcarea aia...

sunt de acord cu parerile exprimate aici.. e frumoasa, dar te ucide incet :) Panta e extrem de abordabila pentru bicicleta dar fiind atat de lunga te face sa te tot intrebi: mai e mult? Eu la finalul urcarii asteia am avut niste carcei teribili care m-au cam scos din lupta pentru primele 50 de locuri :) asa ca pana la urma m-am multumit ca n-am depasit timpul limita de 5 ore :">

Nu acelasi lucru as putea zice despre cobararea de la Paltinis ,care e impotriva conceptiei mele despre coborare pe bicla~:>~:>~:>

Merge şi luate separat. E atât împotriva conceptului de coborâre (la modul general) cât şi a conceputului de biclă.

Dar vine imediat un Geiger-ist fruntaș și ne spune cum - fix când credea că se descurcă bine - l-a depășit Logigan în trombă. Pe coborâre. Pe bicicletă.

Anul acesta intentionez sa fac si clasament la sosire pe varful Magura. Am achizitionat inca o poarta de cronometraj si o sa avem timpi intermediari si timpi la final. Foarte probabil o sa avem si clasament pe magura si clasament final ca sa vedeti daca ati pierdut timp sau daca ati recuperat pe a doua parte a traseului.

Spune cinstit pana la capat, pe magura se dau si bulane proaspete.

E necesar sa precizez ca pe spinare?

Deși am fost nu știam ca e împreuna cu imbecili aia de la FRCT, my bad, oricum la numărul ala cu startul la toti odata e cam înghesuiala și chiar nu e placut sa mergi la grămada, mai bine se da avans la cei de la tura mare vreo 10-15 minute, mai ales dacă e traseu cu porțiuni foarte înguste unde încap greu 2 bicicliști.

off-topic

Nu au avut nici o legatura cei de la frct cu editia de anul trecut iar anul acesta inafara faptului ca apar cu numele ca si parteneri fiind uci nu cred ca vor mai ajuta cu ceva.. E adevarat ce zici si tu cu alglomeratia la start(poate se vor lua ceva masuri in acest sens) P.S. Ovidiu avand in vedere ca in opinia mea si nu numai evenimentul lor a fost cel mai bine organizat (traseu, atmosfera, participare, etc) nu vad de ce are sa le fie greu sa adune si mai multi oameni anul asta.

Cat despre Geiger, ne vedem la start.. care poate reusiti sa il duceti in centrul orasului..

Anul acesta starul la Geiger Maraton va fi dat din parcul comercial de la intrarea din Sibiu. Probabil in 2 saptamani vom anunta locatia exacta.

Interesantă idee, este mult loc acolo pt.organizare si toate cele + că din parcul comercial se poate ieși imediat la 200-300 m pe off-road pe camp :) și după câțiva km se ajunge în zona de unde sa dat startul în edițiile precedente (dacă se vrea asta). La asta m-am gandit acuma repede, dar variante ar putea fi multe, Ovidiu așteptăm cu interes noi detalii.

Site-ul va fi gata pana in 20 Iunie si atunci vor fi deschise si inscrierile. Foarte probabil vom avea si la Geiger un numar limitat de locuri asa ca fiti pe faza:)

Adica aveti grija sa nu le ocupati chiar in cateva ore ...

Stai relaxat Mausi ca tie iti pastrez eu un loc la geam, 4 mici cu multa oaie, 3 beri reci la halba si un loc pe podium la " old boy's candidate".

Pana atunci poate se intremeaza si Ulisse ca eu ma antrenez din greu. (:|

Multumesc ptr rezervare .Vezi sa fie in primul autobuz.Dar ce a patit maestrul Ulisse?

Astept cu nerabdare!Ati asfaltat ultima portiune cu noroi?:-)))))))))))Mause,trece autobuzul acela si prin Sfantu Gh?daca da tine si mie un loc(adica 2,si pt Edi),aduc eu berile!

Hernie! De disc, dar nu de frana.. :)

Sper sa se recupereze pana la GMC

Daca hernia e de disc center lock recuperarea e cam 6 luni ,dar insa ca el e subtirel si se poate si mai iute.

Site-ul este in lucru, nu am lansat inca inscrierile.

Cine se inscrie in acest moment risca sa stea pe tusa.

Maraton Geiger MTB Challenge 2010

Incepand de astazi va puteti inscrie.

Limita de participanti-500

Taxa de inscriere-50 Lei

Odata inscrisi aveti la dispozitie 10 zile sa faceti plata, in caz contrar o sa fiti eliminati din lista.

Plata va fi facuta in urmatorul cont:

Club Ciclism si Triatlon Sibiu

RO 48 BACX 0000 0030 2667 6000

Unicredit Tiriac Sibiu

Detaliile platii: Inscriere+Nume/Prenume participant

In zilele urmatoare vor fi adaugate si alte informatii pe site-ul maratonului.

A treia editie a Geiger Mtb Challenge va avea loc in data de 29.08.2010.

Va fi introdus un traseu de cca 20 km care nu va include urcarea pe Magura Cisnadiei si care va fi gandit ca un Family Race ( pot participa un parinte cu copilul) si ca un Hobby Race.

pentru traseul de 18 km care e diferenta de nivel?

Guest
This topic is now closed to further replies.