Guest Kpitanu

Problema Butuc

Recommended Posts

Guest Kpitanu

Salut ! Mi-am cumparat o semicursiera cu sistem de desfacere rapid la roata din spate si la butucul rotii din spate mi s-a rupt tija metalica din butuc http://www.am-bike.com/31-79-thickbox/novatec-d042sb-disc.jpg (aceea de langa butuc , in imagine ) . As vrea sa stiu cum pot sa o repar , daca se gaseste de cumparat acea tija sau ce pot sa fac .. ca nu as vrea sa imi schimb butucul deoarece e greu . Multumesc mult .

Guest Kpitanu

Salut ! Mi-am cumparat o semicursiera cu sistem de desfacere rapid la roata din spate si la butucul rotii din spate mi s-a rupt tija metalica din butuc http://www.am-bike.com/31-79-thickbox/novatec-d042sb-disc.jpg (aceea de langa butuc , in imagine ) . As vrea sa stiu cum pot sa o repar , daca se gaseste de cumparat acea tija sau ce pot sa fac .. ca nu as vrea sa imi schimb butucul deoarece e greu . Multumesc mult .

Guest Kpitanu

La ce spui perechea ? :D ca nu inteleg (scz) . Stiu ca am nevoie de bara aia metalica .

Sunt si separat de cumparat. Ai grija ce cumperi, tija din spate e mai lunga decat cea din fata.

Se numeste QR - Quick Release, adica desfacere rapida in engleza.

alea la 30 ron sunt foarte grele!

30 ron e un butuc intreg din gama "foarte grele". Poate e vorba de 3 ron.

Guest Kpitanu

Va multumesc pentru lamurire . Are vreo cineva de vanzare asa ceva ? pentru ca sunt dispus sa cumpar :D . Sau daca imi puteti spune , se gasesc numai in magazine specializate in semicursiere sau nu este greu de gasit asa ceva . Va multumesc inca o data :P .