ovidiu_m

Ce roti imi recomandati?

Recommended Posts

Miche Hub on Mach1 Alloy Rim 700c - Front | Buy Online | ChainReactionCycles.com roata fata si Miche Hub on Mach1 Alloy Rim 700c - Rear | Buy Online | ChainReactionCycles.com roata spate.Imi trebuie un set de roti ieftine pentru single-speed si vreau sa stiu ce parere aveti.Am o pereche de roti dar butucii sunt cam varza.Astept si alte variante/sfaturi

Rotunde man!:P

Magnumutz: Serios?

Edited by Magnumutz
Ete na...

Ti-as recomanda sa zici mai intai ce probleme ai si ce configuratie ai acum

Ti-as recomanda sa zici mai intai ce probleme ai si ce configuratie ai acum

un single speed cu roti mavic MA2 36 de spite,butuci shimano exage.Butucii au 20+ani deci nu are rost sa explic de ce i schimb.

Imi trebuie un set de roti ieftine pentru single-speed

nu merge pe ieftin ca asta primesti. strange bani si fa-ti un set de roti sanatoase ca daca schimbi numai butucii ai sa iei teapa la janta s.a.m.d.

nu merge pe ieftin ca asta primesti. strange bani si fa-ti un set de roti sanatoase ca daca schimbi numai butucii ai sa iei teapa la janta s.a.m.d.

Ce model recomanzi?

ai putea merge pe mavic A119 si niste butuci shimano deore sau lx. chiar si ceva sh isi face treaba mai bine decat niste roti "noi" depasite.

Eu am A119 cu butuci Tiagra. Multe MTB-uri full suspension nu au vazut ce au trecut alea. N-au avut si inca n-au nici cea mai mica problema dupa cam 8.000 km offroad. Pot confirma ca-s niste roti bunicele care nu-s nici foarte grele.

Eu am A119 cu butuci Tiagra. Multe MTB-uri full suspension nu au vazut ce au trecut alea. N-au avut si inca n-au nici cea mai mica problema dupa cam 8.000 km offroad. Pot confirma ca-s niste roti bunicele care nu-s nici foarte grele.

Am cursiera deci roti de Mtb nu imi trebuie.Am gasit niste roti Rapid cu spite DT si butuci novatec la 300 lei.Ma gandesc sa le iau.P.S. Unde gasesti Mavicurile A119?

Am cursiera deci roti de Mtb nu imi trebuie..... Unde gasesti Mavicurile A119?

Google it. Macar vezi si tu despre ce roti de "MTB" e vorba.

Google it. Macar vezi si tu despre ce roti de "MTB" e vorba.

Stiu ca sunt de cursiera.Am cautat.My bad:D

No problem! Sa stii ca desi sunt ieftine si nu-s decat "entry-level" ceva mai rasarite de la Mavic, mi-au placut la nebunie prin prisma raportului pret/performanta. Pe ele am pus cauciucuri de 20mm (Continental Sport 1000 si Schwalbe Lugano) car n-au avut probleme, cu toate ca nu recomand chiar atat de subtiri, cat si cauciucuri obisnuite de CX 35mm Schwalbe CX Comp. Faptul ca merg pe o plaja atat de larga de gume, ca sunt relativ ieftine si relativ usoare, precum si rezistente, ma face sa le recomand pentru o bicicleta single speed care poate sa streseze rotile prin franare de retropedalare sau blocare cu piciorul cum e la Fixie.