Blaze1

Cluburi de ciclism

Recommended Posts

Buna ziua am si eu o intrebare si anume:S

tie cineva daca exista vreun club de ciclism in Iasi?Daca da va rog sa postati niste informatii recente sau adaugati urmatorul idd de messenger:ady_hns05@yahoo.com

Va multumesc!

in Iasi a existat un club de ciclism, principala ramura era soseaua iar spre toamna se ocupau si de ciclocros. Era finantat de Clubul Sportiv Municipal ( CSM) . S-a desfiintat in 2006 din lipsa de bani, rezultate. ( ca la noi la nimeni - intai rezultatele apoi banii). Dupa aces principiu nu s-a reusit mai nimic, ajungandu-se la concluzia ca e mai bine sa il desfiinteze, sa demoleze cladirea, si sa distribuie banii veniti de la Minister spre fotbal si alte ramuri sportive ce putea sa atraga spectatori ( autofinantare ). Exista totusi un club de trial bike , ca umbra ramasa acestui club, insa fara sediu, doar cu numele .

Draga Lulu, sa ai gura aurita ! nu aiurita :D . Posibil ca dupa ce a iesit Danielescu la pensie si se ocupa numai Poeana ca director general si tehnic sa i se fi "reinmuiat" sentimentele legate de ciclismul de sosea !!! Fostul sediu a fost daramat si inconjurat cu o prelata pe care este desenata o cladire, sa speram ca a sa fie noul sediu de ciclism. ( desi ma cam mir, stiind din surse sigure ca atat sectia II de politie cat si fosta cladire de ciclism au fost revendicate) .

Buna seara,

Stie cineva mai multe despre : " Clubul Sportiv Sibiu Sport Project " ?

Multumesc.

Adresa: b-dul Victoriei nr. 44 A, sc. B, ap. 24, Sibiu, Jud. Sibiu

Tel:0723555868

Fax:0269228610

E un club nou infiintat care va organiza o competitie de sosea importanta.

@adr90

Multumesc mult dar asta am vazut si eu pe site-ul lor.

Credeam ca sunt membrii si pe ciclism si putem afla mai multe despre ei.

Interesanta etapa vor sa organizeze mai ales ca este pe asfalt.

Acel club nu are membrii. A fost infiintat pentru a organiza acea cursa.

@ovidiu

Am impresia ca am intrebat ceva care te supara.

Acea competitie nu este ok ?

Imi cer scuze daca deranjez, dar eu personal apreciez initiativa acelui club.

Se pare ca si Nomad Merida Multivan Romania strange randurile, si asa cum se zvoneste are echipa unul si unul.

Le uram succes si asteptam o prezentare a echipei Imagine postată

Oficial echipa se numeste NoMad Merida Racing Team.

@cristiproeng

Te inseli, nu ma supara nimic.

Orice eveniment ciclist care are loc in Sibiu inseamna un pas inainte.

Raspunsul a fost corect, acel club a fost infiintat pentru a organiza acea cursa, nu pentru a forma o echipa proprie. Cel putin asta stiu eu.

NoMad Merida Racing Team? Ceva mai multe detalii?

Habar nu am da' se pare ca toate datele duc inspre Daniel Sardan, pe care in ultima vreme numai in culorile Merida l-am vazut plus ca mai e si component al NoMad Adventure Team :D

1.Cel de care vorbeai tu

2.CCTS(Geiger Team)

3. Clubul lui Cipi Aldea dar nu stiu exact cum se numeste

4.Va fi un club nou care in acest moment este in faza de proiect.

nu stiu daca e cel mai potrivit loc, insa am sa intreb aici:

Stie cineva de vre-o asociatie/ club de ciclism in Calarasi sau Slobozia? sau macar un grup de amatori entuziasti? :)

multzam' !

Stiti cumva care sunt cluburile de ciclism din Bucuresti care primesc copii, si are ar fi varsta minima?

La Sala Olimpia, in spatele salii, la nea Mircea-antrenor.

Primesc si copii, dar striu ca nu fac sosea pina la 14 ani. Doar prin parcuri si la sala. Gasesti mai multe informatii acolo. SUcces

@pinarelu, am uitat sa precizez, prioritar ar fi sector 5 si sectoarele invecinatate, e cam departe in Pantelimon, merci!

Pai tu vrei sa faci ciclism,doar pe strazile din jurul blocului?:))....sunt 3 sectii in bucuresti Dinamo,Mazicon,Olimpia

Nici chiar asa, dar imi este cam peste mana sa il duc pe fimiu pana in Pantelimon, sau pana la Dinamo, din Rahova (sos Magurele). Orcum, o sa il aleg pe cel care este cel mai aproape.

Daca Dinamo si Olimpia stiu unde sunt, Mazicon unde este? Oricum s-ar putea sa ma agit degeaba, baiatul meu cel mare are aproape 7 ani si nu stiu daca primesc copii asa mici.

Sincer sa fiu nu stiu daca il primeste,e cam mic..Dar cel mai sigur,incercati la olimpia.Acolo au destui copii micuti(bine nu chiar de 7 ani)..Dar merita incercat:)

Daca Dinamo si Olimpia stiu unde sunt, Mazicon unde este? Oricum s-ar putea sa ma agit degeaba, baiatul meu cel mare are aproape 7 ani si nu stiu daca primesc copii asa mici.

Este _mult_ prea mic deocamdata; varsta de incepere e pe la 12 ani; pana atunci insa ar fi bine sa-l tii aproape de sport, in permanenta; inot, tenis, arte martiale, d-astea :) ;dar nu-l forta, treb. sa fie o joaca pt el.

Cluburi sau asociatii in baia mare? stie cineva