peugeut

Iesiri Zilnice 2010 IASI

Recommended Posts

Salutare ciclisti

Deoarece a inceput un nou an , uni dintre noi ne-am permis ca in aceasta zi de 1ianuarie sa facem o mica iesire pe Bucium la o temp de 6 grade pe o ploaie marunta

Aveti in continuare cateva poze de la aceasta iesire

Picasa Web Albums - abunerv - 1ianuarie2010

Va asteptam la cat mai multe iesiri pe acest an, atat in Iasi cat si prin imprejurimi

Ne vedem in trafic la Puterea Pedalei

Sâmbătă, 20 februarie, ora 11 cu întâlnire la Palatul Culturi se organizează o mică ieşire de vreo 35 km până la Mânăstirea Hadâmbu.

Vremea se anunţă puţin ploioasă în cursul dimineţi, urmând ca temperatura să crească până la aproximativ 13 grade.

Vă aşteptăm.

Sâmbătă, 20 februarie, ora 11 cu întâlnire la Palatul Culturi se organizează o mică ieşire de vreo 35 km până la Mânăstirea Hadâmbu.

Vremea se anunţă puţin ploioasă în cursul dimineţi, urmând ca temperatura să crească până la aproximativ 13 grade.

Vă aşteptăm.

sper la mai multe. Eram sambata la munca ;) la ora 11. Dar tot mi-am deschis si eu sezonul cu un urcus pe Motel :)

Bafta

O sa iti scoti banii investiti in camera inzecit... insa in multumiri :)

Probabil in 2011, topicul asta se inchide sau voi nu va mai vedeti ! Deh, daca se numeste iesiri in 2010 ! :D

Aici sunt consemnate iesirile pe acest an.

Pentru urmatorii vor fi alte evenimente

Astăzi, duminică(18.07.2010), în intervalul orar 09:30 AM - 10:30 AM şi intervalul termic 28-38 grade(la soare), s-a executat intervalul Podul de Fier > Sculeni > Copou(statuia Mihai Viteazul), prin intermediul intervalului cursier de mai jos:

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

P.S.

Alţi împătimţi ieşeni după intervale cât de cât asemănătoare, sunt rugaţi să mă contacteze printr-un PM!

Salutare! Sunt din Bucuresti si as vrea sa stiu care este cel mai bun drum de la Iasi spre comuna Plugari. Saptamana viitoare trebuie sa fac traseul asta, orice impresie sa indicatie este binevenita. multumesc

Iasi - Vanatori - Popricani - Tiganasi - Vladeni - Sipote - Plugari.

Pana in Vladeni drumul e bun sau macar acceptabil (merge si o cursiera), mai departe nu mai stiu dar cred ca e la fel.

Iasi - Vanatori - Popricani - Tiganasi - Vladeni - Sipote - Plugari.

Pana in Vladeni drumul e bun sau macar acceptabil (merge si o cursiera), mai departe nu mai stiu dar cred ca e la fel.

Da, am sa vin cu o cursiera de asta ma intereseaza mai mult :)