peugeut

Iesiri Zilnice 2010 IASI

Recommended Posts

Va multumesc pentru primirea de la IASI dar si de ospitalitate ati fost minunati si m-am simtit bine ,LuluMOB iti multumesc pntru lant,dar si pentru ca ai reusit sa-i mobilizezi pe ciclisti am avut si parte de timp frumos ,eu am reusit sa termin cu bine traseul pe care mi-am propus

Am vazut in Iasi, vineri 03.09 pe la ora 18, un ciclist pe o bicla deosebita. Eram pe langa catedrala Romano-Catolica.

Avea portbagaj Tubus Nova pe fata iar pe spate cred ca Tubus Cargo. Nu am observat alte detalii, doar ca era neagra. Mai avea si o cutie de plastic cu capac pe portbagaj. Alte bagaje nu avea.

Imbracat aproape complet in negru, inclusiv casca si ochelarii.

E cineva de pe forum?

Nu prea e familiar ciclismului iesean, cel putin nu mie. Posibil sa fie un outsider.

Ala costumat ca Batman clar, eu ziceam de tipul pe care l-a vazut Lucian.

Salutare

Pentru sambata 2octombrie, propun un traseu, lejer, PLIMBARE, pentru toate categoriile, cu punct de atractie Poiana cu statui.

Plecarea va avea loc de la Palat,ora 10:15. Rog luati-va asupra voastra, apa, si ceva mancare, Traseul il preconizez cu o distanta de aproximativ 60 km. Ceva detali de traseu gasiti aici:

http://www.bikemap.net/route/714869#

Traseul va contine in prima faza asfalt, urmat de petris si pe final un drum foriestier.

In mare parte traseul este bine cunoscut, pentru uni cu putine modificari.

Va astept, in numar cat mai mare, indiferent de varsta si pregatire...

Nu putea sa fie la 1.9 TDI asa vreme insorita...

Maine,sambata,la 13:30 ne intalnim la statuie in Copou pentru o tura la Sculeni cu cursierele.Maine,sambata,ne intalnim la 13:30 la statuia lui Mihai Viteazu in Copou pentru o tura la Sculeni cu cursierele.Momentan suntem 2.Se va merge moderat.

Maine,duminica,la 10:00 intalnirea la Proges in Pacurari,la sensul giratoriu nou facut,se merge spre Targu Frumos,vom fi mai multi.

Ora 09:00 e definitiva,scuze pentru Reply dar nu am putut edita postul de dinainte.

salut ciclistii ieseni,

sunt din Bucuresti,dar ma aflu intr-o scurta vizita in Iasi si as vrea sa stiu daca se oraganizeaza vreo iesire cu cursierele joi sau vineri

mi-ar fi de mare ajutor si un sfat referitor la un traseu cu drum bun in imprejurimi

salut

drum bun este cel spre vama sculeni, drumul in general preferat al celor care merg pe cursiera

eventual rugamintea e sa postezi si pe forumul din iasi

http://forum.iasibike.org/index.php

sectiunea propuneri de ture/ture scurte/iesiri zilnice 2011 sau ture pe cursiera

Salut,zilele acestea se vor face ture pe sosea cu cursierele,le voi posta aici,dar si pe forumul Iasibike.Poate ni te alaturi :P

Foarte frumos , felicitari ! La cat mai multe iesiri , in numar cat mai mare ! Si multumim pentru uratura !