Drysna

KTM Fan Club

Recommended Posts

Banuiesc ca la noi nu misuna la fel de multe KTM-uri ca in Austria insa eu cred ca suntem cel putin 3 care detin asa ceva :D

Mie imi plac foarte mult culorile cu care vin echipate majoritatea cadrelor: negru si portocaliu.

Preturile sunt mai piperate insa asta e.

KTM BIKE INDUSTRIES

Asta e magarul meu:

in competitiile de ciclism ca in cele de moto,mai ales motocross, e plin de KTM-uri.

Incepind cu acest an se vor importa si comercializa biciclete KTM (mountainbike-uri) si in Romania. Se vor gasi in primul rind in Brasov. Preturile nu vor fi mai mari decit cele mentionate pe site-ul specificat mai sus, vor fi foarte probabil ceva mai ieftine. Culorile au inceput sa fie mai diversificate, faine toate.

In Brasov sint cel putin 10 posesori KTM MTB.

@ftpaddict: prezenta aproape 0 in Romania. Situatia se va corecta anul acesta.

Numai cat m-am plimbat prin Salzburg putin si numai KTM si Genesis vedeam preponderent. Banuiesc ca fiecare tara tine la marcile ei.. la fel cum si Romania tine la DHS :D

Incepind cu acest an se vor importa si comercializa biciclete KTM (mountainbike-uri) si in Romania. Se vor gasi in primul rind in Brasov.

in Brasov, unde mai exact?

in Brasov, unde mai exact?

La Universal(Star). Parter. Mai la primavara. Probabil si in judet la Predeal.

Salutare !

[ATTACH]12179[/ATTACH]

Ma alatur posesorilor de KTM cu modelul ULTRA SPORT, o sa postez si o poza reala cu ea, modelul de sus e urmatoarea (2010) care vine cu o furca Tora SL Solo Air in loc de Dart3-ul meu si angrenaj Hollowtech II;

Ca particularitate a brandul KTM reprezentat pana acum de culorea portocaliu, aceasta a fost inlocuita de rosu, fapt ce se regaseste si in paleta cromatica a ultimelor modele de biciclete!

Pedal Power !!!

Iata si cateva poze recente, cu modelul KTM ULTRA SPORT 2009

[ATTACH]12213[/ATTACH]

[ATTACH]12212[/ATTACH]

[ATTACH]12214[/ATTACH]

Si eu , si eu .... Proaspat posesor , tot de Ultra Sport cu ceva imbunatatiri dar a mea este mai veche si e pe negru . :D

Si eu sunt un mare fan al KTM-urilor. Am avut un Terramo dar mi-a fost furat anul trecut. Mi-a placut foarte mult acea bicicleta. Pe viitor poate va urma un KTM dar NEAPARAT portocaliu.

salut!Pe 2 ianuarie 2010 m-am "pricopsit" cun un KTM RACE LIFE,un trekking cu roti de 28".Deja am facut cateva iesiri pe asfalt cu el,sunt foarte multumit si astept ca vremea sa imi permita sa ies si pe off road,de fapt pentru asta este conceput trekkingul meu.Ca echipare cred ca este undeva in clasa de mijloc- DeoreLX butuci,frane disc hidraulice,dual control,grup pinioane;furca Suntour ncx;jante Rigida Taurus 2000;schimbator spate Deore XT,fataDeore.

Intentionez sa ii fac un upgrade,voi schimba pipa si ghidonul -astept o pipa si un ghidon RITCHEY WCS;voi schimba de asemenea tija de sa cu suspensie cu una fara suspensie,mai usoara si poate cea mai importanta piesa pe care o voi schimba va fi angrenajul pedalier,voi pune un Deore LX Hollowtech II achizitionat de la vlad.In perspectiva voi incerca sa am linia completa Deore LX prin inlocuirea schimbatoarelor fata/spate .Cam asa arata acum:

Imagine postată

Imagine postată

@niki4 foarte faina, sa te bucuri de multi Km cu ea; Si eu o sa imi iau alta de genul asta, dar deocamdata ma gandesc sa imi fac un set complet de roti pe 28' cu disk-uri cu tot, sa le pot schimba pe cadrul de mtb cand fac un tarseu mai lung de sosea..........deocamdata sunt in faza de documentare ;)

Pana atunci imi pedalez KTM-ul pe unde si cand am ocazia !!!

[ATTACH]15256[/ATTACH] [ATTACH]15255[/ATTACH]

[ATTACH]15257[/ATTACH] [ATTACH]15259[/ATTACH]

Edited by McDan

Si eu , si eu .... Proaspat posesor , tot de Ultra Sport cu ceva imbunatatiri dar a mea este mai veche si e pe negru . ;))

Si am si o poza , echiparea este un pic modificata fata de cum a venit , adica frane hayes nine pe 203 si roti Grossman

Arata foarte bine, sulebeb

ATENTIE !!! ....... urmeaza cateva poze "murdare" :)

[ATTACH]15524[/ATTACH] [ATTACH]15525[/ATTACH]

[ATTACH]15523[/ATTACH] [ATTACH]15526[/ATTACH]

noroc cu aparatoarea .....:) [ATTACH]15527[/ATTACH]

curat murdar coane McDAN!sa fim sanatosi si sa putem sa ne mandrim cu asa 'murdarie'!

Si eu deabea astept sa se mai dezghete pamantul si sa se incalzeasca un pic sa ma joc ca porcu ...

din experienta ta am invatat ca trebuie sa ne cumparam aparatori mai luuuungi ;)

din experienta ta am invatat ca trebuie sa ne cumparam aparatori mai luuuungi ;)

si unde mai e farmecul mtbist daca nu te murdaresti?

Mizeria aruncata de pe un drum plin de balti sau de pe strada nu au de a face cu farmecul mtb. Eu sustin ori tura cu noroi pana in dinti ori plimbare pe drumuri de tara si sosele cu aripi lungi de ploaie.

O sa pun o poza cu KTM-ul meu dotat cu straie lungi preotesti :) care isi fac treaba nu gluma, chiar si la 60 km/h pe drum murdar.

Mizeria aruncata de pe un drum plin de balti sau de pe strada nu au de a face cu farmecul mtb. Eu sustin ori tura cu noroi pana in dinti ori plimbare pe drumuri de tara si sosele cu aripi lungi de ploaie.

O sa pun o poza cu KTM-ul meu dotat cu straie lungi preotesti :D care isi fac treaba nu gluma, chiar si la 60 km/h pe drum murdar.

Chiar te rog , ca sunt interesat , sa vad cam cum arata ... eu ma gandeam sa cumpar una scurta pentru fata care se prinde de cadru. dar daca ii sta frumos in "preot" cine stie.

[ATTACH=CONFIG]15638[/ATTACH]

Se vede KTM-ul in dreapta. De fapt sunt marime medie aipile insa sunt de ploaie si nu de noroi.

De la genunchi in jos te cam murdaresti din cauza ca e scurta aparatoarea fata; pe spate doar 2 - 3 stropi razleti. Eu am Ritchey Speedmax de 1.9, si asta conteaza fooarte mult. Un 2.3 sigur arunca pe langa aparatori.