MAEHD

CANNONDALE Fan Club

Recommended Posts

Salutare ! Dupa mine cele mai reusite cadre si furci atat la unghiuri cat si la greutate, care rivalizeaza carbonul si cei care detin astfel de biciclete stiu ce spun .As vrea sa vad cati de pe forum avem astfel de brand :D

CANNONDALE the best

Da ca sa nu fiu pentru uni prea arogant am vrut sa se bage in acet topic doar cei care detin ,nu ma intereseaza cei care nu au sau pareri spuse deplasat sau cu alte firme etc

MS PTR INTALEGERE!!

revin cu poza

Edited by LucianTheOne
Am unit posturile

Am avut un/o Cannondale R600. Cred ca e primul model de cadru din seria CAAD pe oversize, lucru care m-a ajutat sa incerc pipe mai multe. Cu o linie shimano105 (dualcontrols si deraioarele), roti mavic-cxp21 si un angrenaj Cannondale triplu cu 52, 39, 30 dinti era undeva pe la 9,2Kg (estimare grosolan facuta). M-ar fi ajutat cadrul sloped dar pentru anii cand a fost facut nu avea de unde. Nimic de reprosat in rest si cred ca o sa mai incerc una ~:>. Numai bine. (Poza nu-i facuta de mine)

Imagine postată

Sincer am avut multe MTB, dar singuru care bike care m-a impresionat a fost un Cannondale Rize model '08. Si acu regret ca a trebui sa-l vand :D

Sunt curios ce o sa ajunga firma asta dupa mutarea in Taiwan. Momentan rulZ si eu sunt fan.

haideti ceva poze?si eu am un cannondale synapse o sa adaug ceva poze cu el mai tarziu am pus la poze cu bicicletele noastre defapt si la galeria cursierelor deci o sa pun si aici:D dar sa mai merg pe el sa va spun si cum se comporta:P

Mandru posesor de Cannondale F9! Necesita imbunatatiri la partea de schimbatoare si frane dar e super in ceea ce priveste pozitia in mers si greutatea bicicletei! FEEL IT!

Fratii Cannondale ("cmcnismo" si cu mine, pe trans in decembrie)

Imagine postată

Eu unul sunt vrajit de Cannondale. Nu as mai calari altceva! Cred ca urmatorul pas o sa fie un full cu Lefty, insa nu prea curand (banii astia...). Momentan sunt multumit de jucaria mea. Cat de curand o aduc sub 10kg si-mi fac in sfarsit damblaua. Ce sa mai zic? Imi place foarte mult geometria cadrului (handmade in USA) si faptul ca e usor. Furca are doar 60mm, dar ma multumeste.

• Upvote 1

doar atati posesori de cannondale? imi vine greu a crede

AlexPoe - tu la 11 ani te plimbai cu bicla aia ?!?!

Am si eu un MTB Cannondale, dar model vechi cu furca de 1''. L-am revopsit si imi e cam greu sa dovedesc, numai cine stie cunoaste.

si eu mi-am luat azi un F9 negru, dupa ce Magellan-ul meu de fier a fost furat :)

nu am avut bani de model mai smecher, dar pare foarte ok pentru ce vreau eu...

abia astept putin asfalt uscat sa calaresc putin saua

o sa pun poze cat de curand pe picasa si va dau linkul aici

sa-l folosesti cu succes si sper sa nu aiba acelasi deznodamant ca si bike-ul urmator :)

Vlad

Chiar si asa, la 14 ani alergi cu bicla aia...! Felicitari! Sa o folosesti sanatos la cat mai multe competitii castigate!