MAEHD

CANNONDALE Fan Club

Recommended Posts

Bike-ul pus de Drysna ii legenda. As vrea unu din ala oricand sa-l am in camera :)

Pacat ca la noi in Romania e cam greu cu piese Cannondale. Poate pe viitor va aduce cineva.

Ce e asa greu? ca nu sunt pe stoc tot ce ai avea nevoie e logic, pt ca nici nu sunt atatia posesori de cannondale, dar importatorul Cannondale pe Romania, cat si distribuitorii printre care sunt si in bucuresti au piese, daca nu, faci comanda si se aduce... nu e greu deloc, daca chiar vrei

Eu, de ex., nu am gasit in Romania niciun ghidon de la Cannondale; ce am gasit ar fi o tija de sa la un magazin din Cluj. In rest, traiasca Ebay-ul.

O sa iau legatura in seara asta cu cineva de acolo sa vad cum trebuie sa fac; imi scapa aerul din furca si vreau sa o rezolv. Mersi Vlad pentru informatie.

cum crezi ca e cel mai usor sa afli asta? intraband pe forum sau dand un telefon la ei?

Am intrebat pe forum in speranta ca cineva a mai facut chestia asta; de la ei astept raspuns la mail.

cel mai bine e sa suni. avand in vedere ca au multe comenzi s-ar putea sa dureze pana sa iti raspunda.

Daca am nevoie de niste kituri de garnituri, pot da la ei comanda?

Te rog sa imi spui si mie dupa ce primesti un raspuns. Am aceeasi problema...

Am trimis furca astazi la service la ei. Astept acum sa imi zica, ce anume trebuie schimbat la ea.

Super jucarie ! :)) Sa o fugaresti sanatos! Stii cumva ce greutate are tija de sa FSA SLK ?

S-o stapanesti sa calaresti sanatos! E cumva bicicleta care a stat o vreme in magazinul Emmedue? Ca si acolo era un Scalpel superb, comandat de cineva. Am avut "onoarea" sa ating si eu o asemenea bijuterie si am ramas masca de ce finisaje avea, dar cel mai socant lucru era greutatea! Si unde mai pui ca era full.... Ce mai, o adevarata bijuterie! 8->

Multumesc :))

@octav: tija de sa ar trebui sa aiba aprox. 230g (nu am cantarit-o);

@biciclaru: Eu am luat-o de la Maros, de la Cluj. Sunt doua astfel de biciclete in Romania deocamdata, ambele marimea M, diferentele intre ele fiind minore (pedale, sa, cauciucuri - in functie de preferintele proprietarilor).

Saptamana trecuta am intrat si eu in club. Noua mea jucarie: Scalpel Team 2010 :)

[ATTACH=CONFIG]19579[/ATTACH]

Mai multe detalii despre bike sunt aici: http://www.fotos.light-bikes.ro/index.php/Light-Bikes/Mountain-Bikes/P51212410

Intre timp am ridicat saua si am schimbat cauciucurile, ca erau prea usoare :o

De cand am vazut prima data bicicleta asta la expo bike de la romexpo am inceput sa pun bilete la loto(fara gluma :P).

Abia astept sa va plictisiti de ele sa puna cineva la bazar o minunatie dasta , cred ca as cumpara-o si cu cadru fisurat !