VladG

Comenzi bike-components

Recommended Posts

Ok, atunci avem asa:

1. VladG

2. Le Cube

3. EmilC

4. kuckosh

5. Fuji

6. corrado

7. ...

O sa te rog sa-mi dai si pe PM link-ul si toate cererile ulterioare sa fie facute pe PM, ca sa am un singur loc unde sa le centralizez.

Comanda va fi data joi, 14 ianuarie. Asta inseamna ca pana miercuri seara trebuie sa am banii. Cei care faceti transfer, tineti cont de cut-off time-ul de la 15:00. Ce se plateste dupa ora asta intra abia a doua zi.

Se pare ca se mai percep si 5E in plus ptr plata cu card. Ma gandesc daca sa o platesc cu cardul sau prin OP. Dezavantajul OP-ului e ca dureaza vreo 3 zile pana le intra banii si mai pot aparea comisioane ale bancilor corespondente, comisioane a caror valoare nu poate fi cunoscuta anticipat. Inclin spre card, caci daca avem ghinion comisionele ptr op pot fi si de 30E (daca avem noroc sunt 0E, dar nu vreau sa risc :- ).

Edited by VladG

Ok, atunci avem asa:

1. VladG

2. Le Cube

3. EmilC

4. kuckosh

5. Fuji

6. corrado

7. ...

O sa te rog sa-mi dai si pe PM link-ul si toate cererile ulterioare sa fie facute pe PM, ca sa am un singur loc unde sa le centralizez.

Comanda va fi data joi, 14 ianuarie. Asta inseamna ca pana miercuri seara trebuie sa am banii. Cei care faceti transfer, tineti cont de cut-off time-ul de la 15:00. Ce se plateste dupa ora asta intra abia a doua zi.

Se pare ca se mai percep si 5E in plus ptr plata cu card. Ma gandesc daca sa o platesc cu cardul sau prin OP. Dezavantajul OP-ului e ca dureaza vreo 3 zile pana le intra banii si mai pot aparea comisioane ale bancilor corespondente, comisioane a caror valoare nu poate fi cunoscuta anticipat. Inclin spre card, caci daca avem ghinion comisionele ptr op pot fi si de 30E (daca avem noroc sunt 0E, dar nu vreau sa risc :- ).

Edited by VladG

1. VladG

2. Le Cube

3. EmilC

4. kuckosh

5. Fuji

6. corrado

7. Trevizes

8. ...

N-am nicio idee. Scrie-le un mail baietilor de la magazin, sigur primesti raspuns rapid.

Crezi ca sunt compatibile cu Shimano 105 circa 2001? Daca da, vreau doua.

Nu prea as putea sa ma exprim exact. Treaba e ca ala-i capacul ce se scoate pentru flight-deck si banuiesc fara sa fiu sigur ca merge.

Mie mi se pare enorm de mult pentru o bucata de plastic de 2 grame 8 euro, dar sa cumperi 2... cam scump.

Vrei sa faci Ultegra din 105 ? :)

Vreau sa inlocuiesc un capac lipsa + un capac deteriorat, si mi s-au parut ca seamana putin. Capace de 105 nu am vazut.

@VladG - idee excelenta. Le scriu acum.

Salutare,

Ar fi prima comanda care o fac peste hotare. Am trimis un mesaj catre tine.

Multam

1. VladG

2. Le Cube

3. EmilC

4. kuckosh

5. Fuji

6. corrado

7. Trevizes

8. micsunica

9. ftpaddict (?)

10. muc (?)

11. ...

Edited by VladG

Pai de aia te-am trecut cu (?)

L.E:

Avand in vedere cursul excelent al euro de acum ar fi bine daca am strange banii cat mai repede, pentru a da comanda chiar mai devreme de joia viitoare. Deci daca puteti, haideti sa facem un efort sa prindem cursul asta bun.

Edited by VladG

Pe mine poti scoate de pe lista; mi-au raspuns intr-un final. Raspunsul nu a fost favorabil. :)

Si eu vroiam sa zic ce a sustinut Vlad in legatura cu cursul. Haideti sa dam comanda cat mai repede, chiar de luni!

Pana acum am primit banii doar de la Fuji. In momentul in care-i am de la toti, dau comanda, dar nu mai tarziu de miercuri seara. Bineinteles ca ar fi in avantajul tuturor daca nu am ajunge pana atunci...

Lista actualizata de participanti:

1. VladG

2. Le Cube

3. EmilC

4. kuckosh

5. Fuji

6. corrado

7. Trevizes

8. micsunica

9. ioioccc

10. muc (?)

11. ...

Imi pare rau ftpaddict. :(

Se pare ca e o comanda mare si ca nr de participanti si ca suma, probabil peste 2000 de iepuroi. La ce preturi au baietii, nu e de mirare :D