VladG

Comenzi bike-components

Recommended Posts

Azi mi-au scris ca doua produse nu le au (cele care erau trecute cu 2-7 zile) si ca le asteapta saptamana viitoare si trimit comanda. :D

Mi-au tras si banii din cont la un curs de 4.3130.

Fiind 7 oameni transportul(15€) vine 2,15€/caciula.

Am facut si calculele in functie de cursul la care s-a facut tranzactia si mi-au dat urmatoarele diferente:

1. ScorpionRider -24,71RON

2. costin.ch +2,21RON

3. ceapah -6,81RON

4. bogdans +2,68RON

5. animaloo +10,49RON

6. basso +18,42RON

(ce e cu + trebuie sa dau eu, ce e cu - am de luat)

Va rog sa verificati si voi, poate am gresit pe undeva.

Acum urmeaza asteptarea.. :D

Intrebare pentru cei care au mai comandat: Coletul ajunge acasa, la adresa mentionata in comanda, sau imi vine aviz sa ridic eu coletul de la oficiul postal de care apartin?

Ok, mersi. ;)

Acum urmeaza sa aflu la care oficiu postal ca primesc colete la vreo 3 oficii, in functie de tara de unde vin probabil. :blink:

Vezi ca Posta Romana are cate un centru de mesagerie pe sector si are adresa si numarul de telefon pe site: suni acolo si iti spune foarte exact la care din oficiile postale o sa vina coletul. Am verificat asta pe pielea proprie, erau 4 oficii la care veneau coletele.

oricum scrie pe recomandata la ce oficiu postal sa te prezinti. o vei primi in cutia de scrisori.

Asta daca astepti sa vina. Eu am ridicat un colet acum 2 saptamani de la posta si ieri am primit avizul acasa :)

Stiu ca avizul vine mult mai tarziu acasa.

la mine vine foarte repede, vineri mi-a trimis cineva ceva si luni dimineata il aveam in cutia postala, avizul vreau sa spun!

Cand vezi pe trackingul DHL ca a ajuns coletul in tara de destinatie a doua zi pe la pranz mergi direct la oficiul postal si ridici coletul, nu e nevoie sa astepti avizul.

Cand vezi pe trackingul DHL ca a ajuns coletul in tara de destinatie a doua zi pe la pranz mergi direct la oficiul postal si ridici coletul, nu e nevoie sa astepti avizul.

Intr-adevar avizul uneori intarzie nejustificat... dar faza cu a doua zi dupa intrarea in tara e valabila doar pentru bucuresti, mie mi-a intrat pachetul de miercuri si azi dimineata nu era ajuns, cred ca abia luni http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/angry.gif

Se poate urmari si pe site-ul Postei Romane, la Track&Trace, daca bagi codul ala care incepe cu CL... (apare pe site la DHL in tracking dupa ce e expediat international.

Iti spune cand a ajuns la oficiul postal si la care OP (dar e verificata pt Bucuresti, nu stiou daca si in tara se inregistreaza la fel de repede).

La mine nu a functionat niciodata trackingul in sistemul Postei Romane si am avut 2 colete recent (ultimele 2 luni) de pe bike-components. Am sunat si la Posta, le-am dat numarul de tracking, nici ei nu au gasit nimic, nu am idee de ce - in primul caz coletul era la oficiul postal de peste o saptamana, ca am platit 4 zile de magazinaj, dar nu aparea in sistemul online.

@pinkbike, e valabil doar in Bucuresti, dar comanda lor era trimisa in Buc :)

Nu mai e nimeni interesat de o comanda de pe acest site ? am gasit un ciclocomputer si as vrea sa impart cheltuielile de transport cu cat mai multe persoane..

Ma bag si eu,deja suntem 4,iar cu transportul face cinste @rapsohigh :D

Ai PM @micsunica

Bun, lista este compusa din:

1. rapsohigh83

2. edi

3. basso

4. micsunica

In momentul de fata transportul ar veni undeva in jur de 4 euro/ persoana. Doriti sa mai asteptam sau trimitem comanda in aceasta componenta?

Am trimis mesaje catre voi.