VladG

Comenzi bike-components

Recommended Posts

Salut Costin,

Ma introduc eu in locul lui Merlin, care a renuntat.

1/ corrado

2/ h3x0r (ai pe PM produsul, care e foarte mic)

3/ yakko

4/ costin.ch

Multumesc.

Salut h3x0r,

Nu dau eu comanda :D Corrado ;)

Si eu astept sa se adune de pe unde umbla sa vedem ce zice (iban, etc) :D

Se baga cineva pentru comanda din Pitesti? Suntem 2 insi pana acum

Ma bag si eu:)

domnilor comanda nu o sa o mai dau pentru ca produsul meu principal nu mai apare in lista. am trimis banii inapoi in cont. scuze

Buey hai sa ne intelegem. Bike components nu necesita modalitate speciala de plata. Costin te bagi tu sa platesti?

Eu sunt in continuare dispus sa particip la comanda. Insa as astepta banii inapoi de la corrado inainte de asta. Probabil maine o sa ii am daca zice ca i-a virat inapoi.

Si eu raman cu comanda (nu am anuntat-o pe forum ci doar in PM lui corrado). Un set de cuvete integrate FSA pe negru http://www.bike-comp...appe-15mm-.html (2-7 zile, dar e posibil sa o aduca mai repede, varianta pe alb vad ca e deja iar in stoc).

Deci, avem vre-un capitan? :)

Buey hai sa ne intelegem. Bike components nu necesita modalitate speciala de plata. Costin te bagi tu sa platesti?

Sincer nu vreau sa ma bag pt ca banca mea are comisioane mari si cred ca in conditiile actuale cursul o sa sara de 4,5 :( Daca se baga altcineva mai imi mentin comanda daca nu poate e un semn si pentru mine ca trebuie sa o las mai moale cu atatea cumparaturi :D

daca nu poate e un semn si pentru mine ca trebuie sa o las mai moale cu atatea cumparaturi :D

Clar si eu. :D

Cred ca pot face eu comanda, insa nu am mai facut group buy pana acum. Din punctul meu de vedere cu cat mai putini cu atat mai bine - sunt dispus si la o comanda in 2. Daca e cineva e interesat sa imi dea PM.

Daca mai vreti sa mai primiti inca o persoana, cred ca o sa ma bag si eu cu o pereche de pantofi.

Pentru comanda din Pitesti am ramas eu, Rossi (nu are cont pe ciclism) , rautzu si darky94 . daca mai sunt doritori sa ma anunte pentru ca luni seara dau comanda

• Upvote 1

Pentru Bucuresti comanda o da yakko cu paypal :)

Lista ar fi:

1/yakko

2/ costin.ch

3/ jocky - de reconfirmat si trimis lista produselor pe pm la yakko

4/ bound_by_blood - - de reconfirmat si trimis lista produselor pe pm la yakko

Gata lista se inchide ca , comanda sa fie mai usor de gestionat.

Yakko, care mai e starea comenzii? Toti au dat pe PM, mai dai comanda? Daca da da-ne contul ca sa-ti viram banii (sa ne spui un curs estimativ). Eu o sa schimb si lista de produse, o sa iau si eu 1 produs. Deci ar fi foarte usoara comanda pentru ca si ceilalti 2 colegi au tot cate 1 produs.

Yakko inca nu a apucat sa citeasca PM-ul.

@bound_by_blood: daca poti da comanda, eu raman cu acelasi headset pe negru (cel cu 2-7 zile, sper sa vina cat mai repede si sa nu incurc)... Cati am fi pana la urma la comanda? 3 sau 4? http://www.bike-comp...appe-15mm-.html

Salut as vrea si eu sa intru la comanda, dar am bulky goods, daca e ok, va arat produsele, pot sa impart taxa de bulky doar cu cine are ceva bulky.

A reaparut yakko :) Deci lista ar fi la fel ca ultima data:

1/yakko

2/ costin.ch

3/ jocky

4/ bound_by_blood

creisti86 esti singurul cu bulky good deci suporti integral pretul lui daca-ti convine. Ar fi bine sa-ti actualizezi locul de bastina pt ca e important

Nu vazusem ca toti mi-ati trimis mie PM :D Nu la mine trebuie ci la yakko, el da comanda :)

Ok, vad ca toti sunteti determinati hai sa viram lui yakko banii. Yakko care e cursul ca azi iar a inregistrat un maxim istoric fir-ar :( Esti sigur de cursul visa la plata cu paypal sa nu avem vreo surpriza ca si asa cursul o ia pe aratura rau la oficial :D

Ok,in cazul asta astept doritori pentru o urmatoare comanda(cel mai probabil o sa o dau luni),cei interesati sa imi dea PM.

Revin cu niste intrebari legate de comenzile la bike-components:

Mi-au trimis coletul acum cateva zile, impreuna cu un tracking ID pentru DHL. S-a tot updatat statusul expedierii pe site-ul DHL pana la 60% (parasirea centrului de export din Feucht, DE), status la care a ramas cam de 2 zile. Azi am avut neplacuta surpriza ca pagina de tracking a DHL sa-mi spuna ca expedierea mea nu exista (adica search-ul n-a gasit nimic). Site-ul Cargus zice acelasi lucru, ca nu exista informatii despre expediere. De altfel, site-ul Cargus n-a stiut nici un moment de prezenta expedierii.

Trecand peste faptul ca sistemul de tracking de la DHL nu mai stie nimic despre coletul meu, e vreo smecherie cu site-ul Cargus cand dau cautarea? Trebuie introdus vreun cod suplimentar fata de codul de 12 cifre (fara nici un separator) primit de la DHL in momentul expedierii comenzii? E normal ca cei de la Cargus inca n-au cunostinta de coletul care ar trebui preluat de ei? V-ati mai confruntat cu asa ceva?

Multumesc.