VladG

Comenzi bike-components

Recommended Posts

Prin posta romana te duce la vreo 60/80 RON parca

Poșta română durează veșnic, eventual apelează la serviciul EMS. Dacă vrei neapărat cu Cargus, spune-le că ăsta e partenerul DHL prin care vin coletele în țară și că ar fi logic să trimiți înapoi tot prin ei.

Nu durează mult Poșta, maxim 1 săptămână. Plus una înapoi cu curierul, 2.

Nu are nici o importanță cu ce curier trimiți, indiferent dacă e sau nu partener DHL. Ca persoană fizică, nu vei obține niciodată aceleași tarife ca cele afișate pe bike-components.

Problema s-a "rezolvat" prin unele "facilitati" pe care mi le acorda B-C-ul la urmatoare comanda.Multumesc! Case closed! :)

PS. Vand schimbator :D

Da cineva comanda ? vreau si eu o anvelopa de trainer si o trusa de scule cat mai rapid . Ambele sunt ready to dispatch in 24 hrs

Din bucuresti :)

Imi place de astia de la BC, nu se incurca cu prostii. Reducere pretul componentei trimise prost. :)

Ma mai bag si eu cu un ghidon + placute (sintered metalic) la o noua comanda. Dl Pescariu ar trebui sa dea comanda dc are bulky(oricum noi 2 am mai colaborat cu success si in trecut):

1. Pescariu Marius

2. H3x0r

3. The Surgeon

4. Alex 03

vreau si eu niste pedale si un ghidon.

1. Pascariu Marius

2. H3x0r

3. The Surgeon

4. Alex 03

5. creisti86

Ok, astept de la voi PM cu produsele dorite si adresa de email pt a comunica mai usor. Eu am sa va trimit detaliile. Multumesc!

Ca sa fim complet transparenti, din cate stiu eu la o comanda, taxa bulky revine celui ce comanda bulky. Avantajul sau cand comanda cu ceilalti, e ca i se dimineaza taxa de 10e care o are pe transport.

Se pare ca ne incurcam aiurea, sau nu se spun  detalii importante decat la final cand suntem gata sa viram banii.

Eu vreau sa comand ceva non-bulky, cu livrare 2-7 zile, fara complicatii. Cine mai are tot ghidoane, lanturi, piulite surubele pentru care nu vrea sa plateasca transport, va rog sa va treceti pe lista mea si facem comanda. Repet, fara bulky ca apar neintelegeri la plata transportului.

Comanda non-bulky:

1. H3x0r (ghidon + placute frana)

2. Alex 03 ( lant si pompa)

3. creisti86 (pedale + ghidon)

4. .......

The Surgeon -  a dat deja comanda singur, m-a informat M Pescariu.

Alex 03, si creisti86, va rog trimiteti lista de produse pe PM, si eu va trimit detaliile. Putem da comanda in 3, sau daca doriti sa mai asteptam pe cineva e ok, dar parca n-are rost pt 0.7e diferenta de fiecare la transport.

Pentru Marius Pescariu, te rog asteapta pe cineva care are tot bulky sa imparti costul cu el. In varianta propusa de tine, in 4, la 30e transport, inseamna 7.5e de persoana, caz in care se anuleaza avantajul de a comanda impreuna cu altii.

Dau maine pe seara o comanda. Doar produse in stoc, dar nu chestii voluminoase.

Am dat comanda.

Comanda mea a plecat, nu mai dati  PM-uri. Multumesc.

Aia nu e migrare abuwz, ori e 2X10, ori nu e nimic. Chit ca iei X9, ia 2x10.

I'm always low on budget... cand vine vorba de biciclete.

Am vazut un X7 - 2x10 la 1300 lei ... mi se pare enorm. Nu am de gand sa schimb toata transmisia. acum am 3x9 cu deraiatoare xt si shiftere lx. De 6 ani sunt super multumit de ea. Tocmai am refacut Xt-ul de pe spate (RD-M750!!!!) si merge impecabil.

Prin urmare, proiectul meu low budget de 2x9 suna cam asa:

faza I: 2 foi deore sau slx de 24 si de 36 dinti - max 20euro

faza II (semi-moft): schimbat cage-ul SGS de la deraiatorul spate cu un Middle Type, in cazul in care mai aduc importatorii piesele alea asa vechi. Daca nu, imi iau un slx de 9, scurt. - 40 euro

total: 60 euro.

satisfactie: ??? <- completez cand imi vin foile :)

Am un mare avantaj ca am angrenaj alivio pe patrat si pot modifica chainline-ul foarte usor. Momentan am BB de 107 cu CL de 47.

Am dat comanda.

S-au miscat foarte repede cei de la Bike-components.

Am dat comanda marti la ora 10:30, iar azi la 10:15 era curierul cu coletul la usa. :) 

Daca face cineva vre-o comanda  vreau si eu o pereche de pedale la oferta 1-2 zile Astept un P.M sau un tel la 07540 44 621Multumesc