VladG

Comenzi bike-components

Recommended Posts

Atentie. Pentru cei care comanda de la Bikecomponents. Acest magazin expediaza prin DHL care le "paseaza" la Cargus. In cazul meu conform "trekingului" comanda a ajuns in tara la Oradea luni 01 feb 2016, in Bucuresti pe 02 februarie si de atunci pana azi 05 februarie sta in depozit ! Am sunat ieri 04 februarie la 0219330, au raspuns dupa aproximativ 1/2 ora, am verificat adresa, am constatat ca era corespunzatoare, am lasat un tel de contact si am fost asigurat ca azi primesc pachetul. Azi am verificat inca o data "trekingul" si am constatat ca statusul expeditiei este INEXISTENT. !! Concluzia referitoare la Cargus o trageti singuri. Daca mai comandati la acest magazin inarmati-va cu rabdare. Multa rabdare, cam o saptamana dupa ajunge in tara.

Update. Am apelat si azi 05 februarie la 0219330, au raspuns dupa 1/2 ora si mi-au zis ca e posibil sa primesc pachetul luni 08 februarie. Deci tot o saptamana in plus.

Cargus erau ok pana sa fuzioneze cu Urgent Curier. Am avut numai exepriente neplacute cu ei de cand au fuzionat atat la comenzile interne cat si la cele externe la care am dat adresa de livrare pe cea de acasa si nu de la birou. Au luat tot ce era prost de la Urgent. Acum oice commanda vine cu ei o urmaresc  la fiecare cateva ore si de cum ajunge in Bucuresti sun si cer numarul de telefon al soferului care face expeditia.

Slava cerului ca inca nu am avut neplaceri si la comenzile cu livrare la birou.

Sfat. Formularul de adresa cerut de Bikecomponents nu are rubrica de telefon. In schimb are casuta obligatorie *zip. Adaugati aici numarul dvs. de telefon gen 07XXXXX,. Chiar daca aveti restul adresei completat. Poate asa livreaza cei de la Cargus mai repede

:)) E veche. Normal ca asa se face, din prima am executat-o. Eu dau comanda la astia lunar, singur, dar pentru lucruri mici nu ma complic.

Deci, going one, going twice, cine se baga la o comanda?

Si poate asa chiar nu mai ajunge de loc... Nu e o idee buna

Cargus sunt praf. La inceput de an vreo 8 zile a stat la ei un colet.

Calm coane. Mie mi se par foarte in regula Cargus. 4-5 livrare , nimic intarziat,totul ok

Sfat. Formularul de adresa cerut de Bikecomponents nu are rubrica de telefon. In schimb are casuta obligatorie *zip. Adaugati aici numarul dvs. de telefon gen 07XXXXX,. Chiar daca aveti restul adresei completat. Poate asa livreaza cei de la Cargus mai repede

In schimb are rubrica de "additional information" unde poti trece numarul de telefon

• Upvote 1

In schimb are rubrica de "additional information" unde poti trece numarul de telefon

Corect. Important este sa existe undeva si telefonul.

Si poate asa chiar nu mai ajunge de loc... Nu e o idee buna

Cargus sunt praf. La inceput de an vreo 8 zile a stat la ei un colet.

De acord. Doar pareri proaste despre Cargus. Inclusiv coletele lovite de nenumarate ori.

As vrea sa dau o comanda de 2 camere. Nu ma grabesc, as prefera sa fim mai multi.

Pana acum suntem 2, eu si un prieten. Mai astept doritori.

Pana acum suntem 2, eu si un prieten. Mai astept doritori.

S-a dat comanda.

Ok Octav,am vorbit si cu Cristi Soare(sole42),il stii,dar nu are ce vrea el,ar fi fost al trei-lea la comanda.

Mai asteptam atunci doritori!

As vrea sa dau maine comanda, daca vrei sa imi trimiteti produsele pe mesaj privat. 

Eu am cont la ING, o sa va trimit si numarul contului. Momentan suntem noi 3.

Salut,

s-a dat comanda, m-as baga si eu cu cate ceva.

Merci