VladG

Comenzi bike-components

Recommended Posts

De notat perioada, ieri pe 29 septembrie a sosit comanda din 21 septembrie. Toate componentele comandate figurau pe stoc.

Se baga cineva la o comanda? :)

sent from tapatalk

Ceva pareri despre Schwalbe airmax pressure check? Merita luat sau sunt bani aruncati?

https://www.bike-components.de/en/Schwalbe/Airmax-Pro-Pressure-Gauge-p19556/blue-universal-o50001/

Also, m-ar interesa un senzor de cadenta de la wahoo asta (50e) sau asta (70e, e model mai nou, are si pedometru, mai rezistent, merge si ant+ si ble, totodata daca merita 20e in plus). Vreau sa il leg la un Suunto si ulterior la trainer.

5 hours ago, fra'su said:

Eu ma bag.

Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

Iti trimit PM.

Daca faci tu comanda i-ti fac cadou ala de testat presiunea in roti.
:)))

7 minutes ago, fra'su said:

Daca faci tu comanda i-ti fac cadou ala de testat presiunea in roti.
:)))

Deci sa inteleg ca e degeaba :)

Cineva mi-a recomandat asta, de pe aliexpress. Diferenta de pret e maricica, par identice, la fel ca si cel de la Suunto, Power Tap, Wahoo...ar trebui sa fie aceeasi dracovenie. A incercat cineva?

Deci sa inteleg ca e degeaba [emoji4]

Nu e degeaba doar ca ei măsoară mai precis în psi. Uite mai multe informatii:

• Upvote 1

Pai asta masoara si in psi si in bari.

Eu m-am referit ca este important sa știi presiunea în cauciucuri, iar filmuletele puse de mine explica mai bine decât mine de ce e bine sa știi presiunea și pe traseu. Adică nu e chiar degeaba aparatul.

@Nexus cred ca m-ai inteles nitel gresit. Eu m-am referit exact la produsul in sine, la Schwalbe, un tool care l-am considerat util avand in vedere ca vreau sa il cumpar :)

@fra'su tot nu am inteles ce nu e bun la modelul ala.

Up, daca mai e cineva interesat de comanda.

S-ar putea să nu fie util la cursieră - 8, 8.2, tot pietroi e.

Mi se pare util să ai repetabilitate, un cauciuc de MTB umflat la 1.5 abia mută acul pe o pompă de podea.

19 minutes ago, otsdr said:

S-ar putea să nu fie util la cursieră - 8, 8.2, tot pietroi e.

Mi se pare util să ai repetabilitate, un cauciuc de MTB umflat la 1.5 abia mută acul pe o pompă de podea.

Bine punctat. Eu le verific cu mana ce le mtb. Totusi, toolul doream sa il iau pentru cursiera (mtb inclusiv). Daca nu e okish (am vazut ca multi se plang de ele, in special cel de la Schwalbe) si pare moft, 10e se pot duce pe doua camere in schimb sau doua cutii de inghetata (la vara).

@Nexus mersi pentru linkuri! 

Nu are nimic.Este foarte bun daca i-ti este de folos.Eu nu am ce face cu el din aceasta cauza ti-l fac cadou.Sper sa-ti foloseasca.Eu l-am folosit o singura data sa vad daca merge.
:)

Mulțumesc! :)

Duminică, cel târziu, se închide comanda. Up :)

sent from tapatalk

Nițel amânată comanda datorită faptului că a dispărut de pe stoc un produs normal, pe stoc la 2-7 zile ulterior, nimic la reducere, chiar mai scump nițel.

Am dat @ aștept răspuns.

Dacă doriți sa adăugați ceva, liniștiți, trimiteți pm.

sent from tapatalk

Deci, astia sunt nitel nesimtiti cu N mare de la mos Nicolae! Nu stiu daca ati primit si voi spre seara, un news, cu produse aflate la reducere. Pregatesc aseara comanda, totul frumos, zic sa nu o dau acum ca sunt obosit (era vreo 3-4 dimineata), mai verific maine, poate mai vrea cineva sa puna ceva, hai ca mai astept si verific sa fie totul ok si o dau seara, astazi cum ar fi. Intru in cos si vad unele produse cu pretul schimbat, la un rucsac chiar cu 16euro in plus, lucrucare m-a facut sa imi bata nervu :D 

Cred ca e ultima comanda la ei, desi de-a lungul timpului tot la ei am comandat, chiar daca au preturile nitel mai mari ca si concurenta (bike24, wiggle, bike discount, etc, ca sa nu mai zic ca au si multe chestii lipsa..grrr). 

Le-am dat email si maine ii si sun!

Au reduceri care dureaza o zi. Mi-am luat-o si eu. Nu conteaza ce iti pui tu in cos - pretul e cel din momentul in care scoti cardul din buzunar.

• Upvote 2

Au reduceri care dureaza o zi. Mi-am luat-o si eu. Nu conteaza ce iti pui tu in cos - pretul e cel din momentul in care scoti cardul din buzunar.

Asta e marketing de 2 lei, imho. Sau măcar zici, bre, ai 24h să comanzi, ca sa știe omul. What da duck!

sent from tapatalk

12 hours ago, Mookyama said:

...chiar daca au preturile nitel mai mari ca si concurenta (bike24, wiggle, bike discount, etc, ca sa nu mai zic ca au si multe chestii lipsa..grrr). 

Sunt si produse vizibil mai ieftine pe bike-components fata de Bike24, fara sa fie reduceri. Am luat de curand o furca Surly Cross Check de la bike-components care era cu ~10 euro mai ieftina decat la Bike24, acum ma uit dupa un butuc pedalier GXP care e cu vreo 3-4 euro mai ieftin decat la Bike24. Si mai am exemple. Plus ca ai optiunea:

"Have you seen this product cheaper elsewhere?
Leave price alert"

Deuter nu sunt ieftine... pe Bike Discount am 17 de rucsaci în cos, îi urmaresc de ceva vreme.
Dar da, au și produse la preț ok câteodată, depinde ce cauți.

Eu nu prea am prins la preț bun ce mă interesa, însă de data asta, deși nu am luat de la ei, m-a ajutat prețul lor. Le-am dat @ înainte să comand, fiind 30e transportul și au zis ca nu il pot reduce, așa că am luat de la BD, cu 8e transportul.

sent from tapatalk

Au rezolvat delicat problema : au scos produsul din lista...si nu au mai raspuns nici la email, dupa ce le-am dat detaliile necesare si despre ce era vorba. Insa o sa presupun de dragul discutiei ca a disparut de pe stoc din alte motive.