dudescu

Carucioare copii

Recommended Posts

mersi de recomandari. Da, ce am avut era cu prindere pe cadru (foarte solida).

Legat de suspensie, asta era un caruciuor TCM (daca am vazut bine) si copiii (2) stateau asezati de fapt pe o panza intinsa intre 2 bare care parea sa atenueze micile vibratii si hopuri

Am inercat sa iau un Croozer, dar amazon.de nu livreaza asa ceva in Ro :-(

mai caut

mersi de recomandari. Da, ce am avut era cu prindere pe cadru (foarte solida).

Legat de suspensie, asta era un caruciuor TCM (daca am vazut bine) si copiii (2) stateau asezati de fapt pe o panza intinsa intre 2 bare care parea sa atenueze micile vibratii si hopuri

Am inercat sa iau un Croozer, dar amazon.de nu livreaza asa ceva in Ro :-(

mai caut

Mi-am adus aminte unde mai găsisem eu cărucioare pre la noi. E un magazin în Sebeş - http://www.biciclete.org/Remorci-pentru-biciclete/View-all-products.html

Am văzut ceva cărucioare şi pe la Norauto, pe lângă Carrefour Militari. Habar n-am cât costă sau care-i sistemul de prindere, eram pe fugă şi n-am stat să mă uit.

@Alex mersi mult, am vorbit cu ei. Pt cine-i interesat astia (biciclete.org) au/aduc remorci din Germania. Dezavantaj la modelele mai ieftine (<220 eur): rotile nu au quickrelease, deci desi remorca se pliaza in interior, ramane roata montata care nu-i gandita pt a fi scoasa prea des. Ramane dimensiunea pliata de cam 90x90x50(20") cm. Prinderea e la tija de la roata.

@Rasebo - multam, dar Bucuresti e cam departe ;-)

@Rasebo - multam, dar Bucuresti e cam departe ;-)

Ah, scuze, acuma văd că te-am încurcat cu alex.burlacu; am crezut că el e în TM şi tu în B. Scuze din nou.

Salutare,

ma intereseaza topicul, am vazut o astfel de remorci la centrul I'Velo din parcul Herastrau, am dat un google si am gasit un site specializat in asa ceva, frumoasa ideea! www.remorcabicicleta.ro, mai sunt si pe biciclete.org si ceva prin Decathlon.

Copiii mei au crescut, eu o sa imi iau una de bagaje si una de tip carucior de gradina pe care sa o pot folosi acasa la Cartisoara.

mie-mi miroase a reclama mascata. 

mascata prost...

dar poate mi-e mie foame...

reclama cui? ce vrei sa spui? toate postarile de mai sus contin reclama, atat timp cat fiecare isi da cu parerea si da trimitere la diverse linkuri.

De aeea e forum, sa-si exprime fiecare parerea, de ceea ce-i place, ce-si doreste etc

Probabil in tine exista mai multe frustrari si tii sa te manifesti cu comentarii rautacioase, de genul celui de mai sus

@dudescu: Din experienta vecinelor, verisoarelor, colegelor etc. NU ITI RECOMAND un carucior ieftin. Cineva zicea intr-un post mai sus ca schimbi 2-3 carucioare ieftine de-a lungul vremii si ai tot timpul carucior aproape nou.

Aproape nou si mereu prost: unghiurile sunt prost calculate si nu poti salta caruciorul pe trotuar decat daca te pui cu burta pe maner, rotile scartiie descentrate pe un axulet cat o macaroana (asta pina sa cada), in general e si mic si tre' sa mergi cocosat, se destrama diverse chestii... NU.

Eu am luat din prima de pe net un carucior pe la 1.200 lei de la Bambino World (modelul Jogger), in trei roti mari. Eram singura persoana cu caruciorul prin zapada iernile trecute. Si chiar l-am folosit la jogging. Si la off-road.

Uite:

8437511251_8cf7ef1ff7_c.jpg

Modelul e de prin 2010. O singura chestie: distanta dintre rotile din spate - in unele lifturi nu incapea (trebuie sunat la furnizor sa iti spuna distanta). Eu stau la 1 si oricum urcam pe scari.

carucior--bambino-world---kombi-jogger-b

Recomand fara rezerve.

L.E. M-am uitat pe o descriere: "Dimensiuni pliat (inclusiv roti): 98X64X40 cm". Distanta dintre roti e 64 cm, asadar.

mie astea in 3 roti mi s-au parut instabile si predispuse sa se rastoarne daca lovesti cu roata din fata un obstacol.

tot un jogger am vrut si eu ca si al 2-lea carucior (de pe la 9 luni incolo), am ales un buggy pentru oras si un croozer kid in loc de jogger

Versiunea mai recenta (dupa 2010) are doua roti in fata. Si a mai pierdut si 4 cm la ecartament :)

carucior-bambino-world-combo-2-in-1-2979

DONEZ

Carucior 3 in 1 Cam, made in Italy

Folosit, dar in stare excelenta, spalat, curatat. E un carucior de buna calitate - de nou a costat cam 1700 lei.

14295380014_5abe11037d_o.jpg

Conditia e asa: Cine il ia, sa il foloseasca sau sa i-l ofere cuiva care are intr-adevar nevoie pentru copil (nu de carat fiare vechi sau oglinzi furate, cam asta e ideea).

Iar cand nu va mai trebuie, sa il dati mai departe tot fara bani.

Deal?

Caruciorul e in Bucuresti, sector 4 (Berceni). Il pot aduce si in Drumul Taberei, daca e nevoie (zona Razoare).

Astept P.M.

Hai, poate bucuram un copilas de 1 Iunie....

• Upvote 2