snowflake

CUBE Fan Club

Recommended Posts

Am observat trendul :D si m`am gandit sa fiu primul care il aplica pentru cube . Mai are cineva inafara de mine (duh ...) velociped de la CUBE ? Eu sunt cu asta .

Imagine postată

Edited by snowflake
pic

Tot respectul pentru Cube. Raport foarte bun calitate/pret. Un Cube Analog de 13kg si pret pina-n 500E m-a 'dus' totusi pe locul 3 la Maros MTB Maraton in 2008. In 2009 n-am mai mers cu acea bicicleta, dar am pastrat-o in familie si am ramas atasat de Cube in general.

Salut toti Cubisti si ma alatur si eu voua cu al meu Cube AIM model 2008 in varianta actuala de upgrade.:)

Am si eu Cube cu care in afara de Bucuresti am alergat la Reci si la Chalenge Mamaia, la munte nu l-am dus dar cred ca ar face fata cu brio!

CUBE este acea bicicleta de care te poti bucura o viata. Am capatat f multa incredere in ea inca de la inceput. Sunt mandru posesor al unui CUBE Analog (nu digital-cum le place unora sa glumeasca pe seama numelui) si in 2 ani am mers atat de mult cu ea incat cunoscutii, daca ma vad fara bicicleta, se intreaba daca a patit ceva. In afara unor interventii de rutina nu a necesitat reparatii majore in acest timp (recomandarea mea este sa gasiti un service serios care sa va faca reviziile periodice, de preferat acelasi mecanic de fiecare data - asta lungeste considerabil viata oricarei biiclete)

Echiparile sunt similare (sau aproape identice) pentru o categorie de pret. Faptul ca e cadru Cube sau Focus sau Trek, aici depinde de gusturi. Nu e meritul Cube ca Shimano face schimbatoare bune!

Ontopic: Am folosit timp de un an un Cube Attention dar nu m-a impresionat mai deloc. Greutatea cadrelor sub gama LTD la Cube este mare. Cele 13 Kg sunt de fapt 14 pe cantar. Spe exemplu, Focus vinde la acelasi pret modelul Black Hills care are 12.6 kg! Cube este o firma buna, care a pus in ultimii ani foarte mult accentul pe design. As fi dispus sa cumpar un cadru Cube insa nu din segmentul AIM-Analog-etc.

Greutatea cadrelor sub gama LTD la Cube este mare.

Acum ca sunt si biciclete foarte usoare pentru oameni cu buzunare foarte grele este adevarat ^:)^ Pune si un pret pentru HPC-Lightning .

Cele 13 Kg sunt de fapt 14 pe cantar.

Nu am constatat asa ceva. Greutatea mentionata in specificatii se refera la cintarirea FARA PEDALE. Analog-ul meu s-a "pastrat" la 13,1kg cu pedale normale, sa nu zic banale.

Corect ce spune daniel edn.

Deci de acum ar trebui sa invete sa mearga singura,fara ajutorul tau...=))

Imagine postată

A mea e un pic mai tinerica...

Stereo R1 Carbon XTR 2010

Bravo! Misto scula, s-o stapanesti sanatos si la cat mai multe amintiri frumoase.