snowflake

CUBE Fan Club

Recommended Posts

35 minutes ago, misa said:

Afirmatie ,stiu bine ce vorbesc.

Ok, trebuie sa ne spui si noua Unde, Cand, Cum ti-au trecut prin mana minim 10 cadre din care 5 sa fie strambe.

Parerea mea, daca ti-au trecut prin mana doar 10 cadre (din care 5 sa fie strambe) tot nu sunt de acord cu raportul afirmat de tine.

Astept raspuns. Mersi. :)

• Upvote 2

Ce-i gresit cu alea? Ca la un moment dat ma uitam si eu cu oarecare jind la ele.

Am văzut două, la unul era asimetric triunghiul spate, dar nu am avut cum să măsurăm dacă roțile sunt pe aceeași linie; părea să fie OK :/ .

3 hours ago, otsdr said:

Am văzut două, la unul era asimetric triunghiul spate, dar nu am avut cum să măsurăm dacă roțile sunt pe aceeași linie; părea să fie OK :/ .

Am inteles... deci e posibil sa fie cu defecte de fabricatie de ajung asa ieftine pe bike-discount? Mai ales ca de anumite modele cred ca incearca sa scape de vreun an de zile, daca nu mai bine...

Repar biciclete ,si am vazut multe ,cand ai timp mergem intr-un magazin ce vinde cube si echipati cu un fir si un subler iti arat .

@misa

Chiar mi-ar place sa facem o verificare dintr-asta impreuna. Nu stiu cum vom putea sa ne sincronizam. Eu stau in Hunedoara.

Bună seara, între timp mi-am achiziționat bicicleta Cube Acid, mărime 21inch (este posibil să am nevoie de mici ajustări pentru a echivala cu un 23inch).

La un prim drum, scurt, prin oraș consider că merge impecabil.

Schimbătoare rapide și cu sens dublu de acționare, frâne bune, ușor de manevrat și întors.

Mai greu de trecut printre coloanele de mașini datorită ghidonului mai mare (dar nu pentru asta am cumpărat-o).

Per total sunt mulțumit.

Bănuiesc că o să mai fie nevoie de mici reglaje pe la etrieri, poziție schimbătoare ș.a.

Mai multe specificații și poze aici: https://www.cube.eu/en/products/mtb-hardtail/acid/cube-acid-greynflashorange-2016/

Numai bine!

Adrian 

• Upvote 3

@IonutA Felicitari pentru achizitie.Si eu am un Cube AMS tot de 21.Stiu ca fata de 23 effective top-tube(asta conteaza mai mult) era doar de juma de centimetru mai mare la 23 fata de 21.Nu stiu cat de mult o sa conteze pentru tine.Poti sa iti rastorni pipa mai castigi ceva lungime.

Pipa deja am pus-o pe negativ (am rasturnat-o), saua am împins-o către spate.

Mai departe o să vad și eu cum mă simt la un drum mai lung.

Așa spațiu am mai mult ca la mtb vechi (21inch cadru si 26inch roata).

La mine diferența este de 1cm între cele două marimi (21inch vs 23inch).

Numai bine!

Adrian