snowflake

CUBE Fan Club

Recommended Posts

trek si giant....sunt chiar firme de cacat,americanesti,aia nu fac nimik bine,doar unfla preturile ca sa pacaleasca fraierii,

parerea mea.

mama omule ce vorbesti tu....cica americanii fac biciclete proaste. trek e printre cele mai bune marci de biciclete in campionatele de downhill, avand in vedere ca americanii au inventat sportul asta. lance armstrong a castigat turul frantei de 7 ori la rand cu un TREK. in ceea ce priveste preturile, e normal sa fie putin mai mari pentru ca sunt aduse de afara (america....foarte foarte departe).

vlad,aia e parerea mea si pana acuma nu m-am inselat, indiferent ca lance a castigat turu frantei de 7 ori cu trek

costa mult prea mult pt cat face.

este exlusiv parerea mea,nu trebuie sa fiti si deacord cu ea!

trek si giant....sunt chiar firme de cacat,americanesti,aia nu fac nimik bine,doar unfla preturile ca sa pacaleasca fraierii,

parerea mea.

Nenea nenea! Giant e din Taiwan. Si ei fac cadrele la aproape 80% din toate bicicletele pe care le vezi pe strazi (inclusiv Cube, Orbea, Trek, Specialized etc).

Parerea ta este complet neavizata

este un forum pt cube si nu vrea sa incing spiritele,doar ca mi-am spus parerea,si atat,cat despre giant am vazut dupaia ca e fabricat in taiwan,dar si asha nu o simpatizez deloc,

sa concretizez:respect bicicletele cube pt ca am vazut ca sunt respectate pe oriunde,dar de trek si giant chiar indiferent de performante si calitati nu le suport!

si acum sa mai vb de cube..ca doar e forumul la cube bike!

parerea mea.

Respectam parerea ta dar n-o impartasim.

P.S. Acest forum se bucura de fiecare user nou interesat de biciclete, sportul cu bicicleta etc. Tu de cind ai devenit "user" esti harnic la tastatura, scrii, intrebi,... dar am impresia ca nu prea stii ce vorbesti si despre ce vorbesti.

Inainte de a apasa pe ENTER nu strica sa citesti inca o data ce ai scris. :)

Inainte de a scrie sau a intreba incearca sa te informezi mai bine (posibilitati exista foarte multe). :)

frank,am spus ca este parerea strict a mea si nu trebuie sa fiti de acord cu ea si nu ma deranjeaza

respect orice parere si orice critica.

nu-i vorba de permis,chiar as putea sa-mi permit orice tip de bicla,si chiar am avut un giant odata,si n-am fost multumit in nici o privinta de el,nu m-a satisfacut nimik la el

am avut pana acum 7 bicle din toate tipurile,si pana la bicla pe care o am cel mai mult m-a satiscafut o ATALA, cu linie alivio,de acum incontinuare o sa ma bucur de altceva.

Daktery nu a putut sa priceapa ceea ce foarte bine a spus Frank si nu numai Frank. Nu intelege ca nu are discernamint. Are mari probleme si cu gramatica si exprimarea in limba romana.

In ideea ca o sa mai temperez spiritele pe aici.

Si sa ii fac pe unii sa mai gandeasca de doua ori in privinta unor lucruri va propun sa vizionati doua clipuri in care Cube bike isi justifica pretul.

Cube BIKE- Design & Development-

"]

CUBE BIKES -Production & Logistics-

"]

Vizionare placuta m/

posturile de tip "daktery" vor fi sterse de acum incolo. nu mai intrati in discutie cu astfel de trolli. Trolli sunt trolli, nu au pareri, argumente, vor doar sa agite apele sa-si faca simtita prezenta.

Apropo de justificat pretul. CUBE nu este o firma mai scumpa sau mai ieftina fata de celelalte: Merida, Scott, Trek, Giant, Focus, etc. Cel putin asa mi se pare mie. Cand eu mi-am luat AIM-ul, in 2008, am dat 1350 lei parca. Modelele din aceeasi categorie ale celorlalte firme aveau preturi asemanatoare, +/- 100 lei, aproximativ. Si, in general, nu sunt diferente foarte mari de pret intre modelele de biciclete echipate similar.

In ultimii 2 ani, am remarcat insa ca pretul bicicletelor Cube a crescut parca mai mult fata de concurenta. Nici acum n-am inteles de ce de cate ori apare un model nou de Cube AIM, costa cu 2-300 lei mai mult decat modelul din anul precedent, fara sa aiba nici o modificare substantiala, ci doar chestii de cosmetica. E absurd. In ritmul asta, o sa ajunga la 3000 lei in cativa ani. Doar variatia cursului valutar nu justifica diferentele de pret de la un an la altul. Nu stiu daca aceasta crestere pleaca de la producator, personal ma indoiesc.

In fine, am deviat un pic. Ceea ce vroiam sa mentionez este ca bicicletele Cube nu sunt (in fine, nu erau) diferite cu mult ca pret fata de alte marci de nivel similar. Si e normal, pt ca nu sunt nici mai bune nici mai proaste, sunt doar... altfel. Sunt CUBE :))

Propun sa ne indepartam de la discutia Cube vs altii, pentru ca deviem de la subiectul threadului.

Care mai sunteti cubisti?

georged

E mai scump dintr-un singur motiv romanesc si e valabil doar la noi: In loc sa iefineasca produsul vechi, il scumpesc pe cel nou. Pe situri externe mi s-au parut la pretul vechi, iar modelul vechi mai ieftin cu niste euro/lire/dolari.

Am cumparat un CUBE LTD PRO anul trecut,ma incanta de cate ori merg cu ea. [ATTACH=CONFIG]15811[/ATTACH]

Mai nou si eu am un Cube LTD pro , dar varianta black anodizata.. da bine cu furca, fiind aceeasi culoare (tot o tora 302, blocaj pe ghidon).

La gagica i-am luat si ei (ca sa nu se mai supere ca plec la plimbare fara ea) tot un Cube, ca era promotie :D, la fel culoarea, dar de tour, roti de 700.

Daca e sa facem recensamant, suntem multi.. dar cica nu asta conteaza.

Cand vine vremea buna, o sa trag si eu 2 cadre cu bicicletele pe afara, asa cu ele pe balcon nu are farmec.

sa il stapanesti sanatos

Edited by vlad89

Propun sa facem o iesire odata ,CUBE FAN CLUB.Ar fi interesant ,o gasca mare de cubisti :D .Dar mai incolo cand se incalzeste afara. Ce ziceti ?

Dar te poţi rupe de roata de Timişoara, luând trenuleţu pentru a participa la eveniment :) O mini vacanţă în însorita mirifica şi cea mai curată capitală europeană ever, pe numele ei "Bukalete 'ţi-aş", nu ţi-ar strica B-(

That would be fun for you ;)

Vin si eu impreuna cu sotia.

Asteptam si Timisoreni precum si din alte localitati.

Daca se tine tura de 1 mai pentru Constanta, e motiv in plus sa veniti pentru ambele evenimente. Anul acesta din pacate plimbarea la mare coincide cu data concursurilor din Grecia, asa ca vom fi mai slab reprezentati de veteranii turei si ar fi bine sa ne adunam cat mai multi pentru a mentine evenimentul macar la cota de anul trecut.

Hai sa o punem de o intalnire, eventual sa transformam intalnirea intr-un eveniment anual, un fel de tura bucuresti - brasov.

Grija mare cu politia; bicicletele nu au voie pe sosele Europene. Pentru a ajunge de le Buc. la Brasov trebuie sa mergeti pe E60.