snowflake

CUBE Fan Club

Recommended Posts

[ATTACH=CONFIG]16983[/ATTACH]

Profilul Primei Evadari 2009, diferenta nu este foarte mare, 49m pe o distatnta de 57Km si asta insemna extremele care culmea se afla exact la cele 2 puncte de alimentare si anume la palatul Ghica unde se coboara pina la nivelul apei si la al 2-lea punct de alimentare unde se urca un deal si se trece o cale ferata in schimb startul si finishul sunt la acelasi nivel undeva la 88-90m

[ATTACH=CONFIG]16983[/ATTACH]

Profilul Primei Evadari 2009, diferenta nu este foarte mare, 49m pe o distatnta de 57Km si asta insemna extremele care culmea se afla exact la cele 2 puncte de alimentare si anume la palatul Ghica unde se coboara pina la nivelul apei si la al 2-lea punct de alimentare unde se urca un deal si se trece o cale ferata in schimb startul si finishul sunt la acelasi nivel undeva la 88-90m

Gasisem mai demult , un forum super populat cu fanii/posesorii de cube . Adresa lor este Forum gratis : CUBE Ecco il primo forum interament . Au o gramada de sectiuni de la vintage pana la sectiuni de foto/video .

Daca aveti probleme cu faptul ca site-ul este in italiana incercati cu traducere prin google .

Google Translate < Italiana - Romana

Google Translate < Italiana - Engleza

Pentru engleza traducerea e mai buna decat pentru romana .

Am senzatia ca am dormit 8 luni si m-am trezit in decembrie 2010.

Iar zapada ?!?!?!? Trebuie sa imi iau cauciucuri mai profilate ca nu pot sa mai tin bicicleta in cui. Mi-au trecut toate gandurile de ieseala. O sa mai fac planuri doar dupa ce o sa vad uscat pe jos mai mult de o saptamana.

Sper sa treaca iarna pana la "Prima evadare".

Vroiam sa propun niste intalniri pana atunci dar numai dupa ce vremea o permite.

Nu ratati mersul pe zapada cu bicicleta, este o experienta formidabila (atentie evitati traficul). In momente de genul asta eu nu merg pe sosea. Merg pe trotuar - siguranta este pe primul loc.

Toate cele buneeee !

Ma descurca si pe mine cineva?

Incerc sa postez niste poze si ma incurc ca naiba. Am incercat toate variantele si singurul rezultat este ca imi apare poza pe tot ecranul si nici un buton de add sau post sau ceva de genul asta. Singura poza postata este cea din status (habar nu am cum am reusit).

Nashpa persoana mai sunt. Va rog sa ma scoateti din ceata !!!

Poti sa faci in felul urmator:

Pasul I:

Te hotarasti sa adaugi poze

[ATTACH=CONFIG]17222[/ATTACH]

Pasul II:

Alegi adaugarea pozelor de pe calculatorul tau (nu din link-uri de pe net)

[ATTACH=CONFIG]17223[/ATTACH]

Pasul III:

Alegi pozele pe care le vrei

[ATTACH=CONFIG]17224[/ATTACH]

Pasul IV:

Confirmi incarcarea lor (upload)

[ATTACH=CONFIG]17225[/ATTACH]

Pasul V:

Te alegi cu ele asa cum apare acum mesajul meu

[ATTACH=CONFIG]17226[/ATTACH]

Cube LTD CC

[ATTACH=CONFIG]17263[/ATTACH]

Edited by Mr Pit

Cube LTD CC

[ATTACH=CONFIG]17263[/ATTACH]

Ce inaltime ai ca mi se pare saua cam jos?

Ce inaltime ai ca mi se pare saua cam jos?

Am172 de cm si fotografia a fost facuta in ziua in care am primit bicla. De atunci am reglat saua.Bicla ta e super.

Multumesc Le_CUBE ! Partea nasoala este ca atunci cand dau direct pe icoana indicata de tine imi apare oar mesaj de atasare de pe web si nu vad o posibilitate de a schimba. Am descoperit varianta de atasare dar prin go advaced.

Multumesc mult ! Eram un car de nervi ca nu gaseam o varianta de a atasa plus ca uitasem cum am reusit sa atasez la status

Cu placere!

Asa cum iti apare tie si cum ai exemplificat in screenshot, imi aparea mie demult in varianta veche a sitului. In varianta noua imi apare cum am postat, identic cu modul advanced. Chiar ma miram de ce nu era atat de intuitiv, dar acum ma bucur ca m-am abtinut de la comentarii ironice pentru ca n-as fi avut dreptate sa le fac si mi-ar fi parut rau acum. N-am stiut ca mai apare cuiva adaugarea pozelor in stilul vechi si fara screenshot n-as fi crezut; poate arunca Magnumutz o privire si vede care-i problema.

Toate bune!

Cum se misca tora? Eu detin un dart2 modificat si nu prea sunt incantat. Sau poate am devenit eu mai pretentios. Am plecat de la un xcm, neavand prea multi bani de investit, cube-ul meu a ramas cam la nivelul la care l-am cumparat (CUBE ANALOG - echipat Shimano DEORE, frane v). O sa pun cat de curand o poza cu cubu.

Anul asta as vrea sa o schimb - prietenii imi spun ca in era digitalului eu am ramas tot analog - dar tot ceva cube si tot ceva cu frana v.

Marpha cubu lui banciuadi. Cum de nu ai iesit pana acum cu ea?

...........hai sa ma laud si eu cu bicicliul meu:))....piese de trek 4500 pe un cadru CUBE XMS...hmm dc piese asa slabe?...poi...am doar 17 ani si am parinti care sunt bugetari...cu timpu cu timpu imi fac bicicliul fain:X..Imagine postată

Edited by CHICIO

Sunt multumit de Tora 302,dar este putin cam grea,si eu anul acesta vreau sa particip la concursuri si trebuie sa mai scap de ceva greutate.Si de iesit am iesit putin prin oras,dar eu vreau sa o pun la treaba pe coclauri.

@banciuadi : ce inaltime/greutate ai?

Toti suntem dispusi sa cadem in capcana de a incerca disperat sa micsoram greutatea bicicletelor. ( Inclusiv eu ) Dar, totusi cred ca la categoria amatori, cel mai rentabil ar fi sa scapam de cateva kg, fara costuri suplimentare. Daca vrei sa schimbi furca, fa din cauza ca nu esti satisfacut cum functioneaza, dar daca vrei sa scapi de greutate, cel mai ieftin mod esti chiar tu.

Ex: la bicicleta mea ar costa undeva la 1000 euro ( sau 1500 ) sa scap de 1 kg. Daca sunt atent, lejer scap de 1 kg in trei saptamani O:-) Sau... rezultatele obtinute la concursuri depind de raportul forta-greutate. Tot nu costa nimic un antrenament in plus si deja ai castigat inca ceva.

Sa fie cube ?

am construit o bicicleta in jurul unui cadru cube xms

asta mi-a fost preocuparea in ultimele luni

am pus roti cu jenti sun si butuci novatec pe rulmenti

un rear shock manitou split radium rl plus

deraioare deore si foi angrenaj deore

furca marzochi mz comp

frane hayes stroker ride spate si avid jucy 5 fata

cadrul a fost nou, doar vopsit, stikerele care le vedeti sunt singurele care le-am gasit

(daca stie cineva altele mai ok astept detalii)

Sa fie cube ?

am construit o bicicleta in jurul unui cadru cube xms

asta mi-a fost preocuparea in ultimele luni

am pus roti cu jenti sun si butuci novatec pe rulmenti

un rear shock manitou split radium rl plus

deraioare deore si foi angrenaj deore

furca marzochi mz comp

frane hayes stroker ride spate si avid jucy 5 fata

cadrul a fost nou, doar vopsit, stikerele care le vedeti sunt singurele care le-am gasit

(daca stie cineva altele mai ok astept detalii)

Foarte reusita bicla ASH.felicitari!

Pentru stickere Cube uite aici cube bike logo | Best Brands of the World & vector logos

este in format CDR adica corel este vectorizat si cu el poti sa mergi la un centru de plotare sa il scoti la cutter plotter pe autocolant.BAFTA

Laco,am mai luat ceva in greutate iarna asta,dar nu e problema le dau jos,la bita o sa schimb furca cu una mai usoara,o sa ma coste ceva,e normal sa vrei sa mai schimbi ceva la bita cand vrei sa participi la concursuri.Furca funtioneaza foarte bine dar este cam grea.In rest sa fim sanatosi sa putem pedala.Numai bine.

Sa fiu si eu de acord ... cumpararea unei piese noi la bita iti da o motivatie in plus , deci ar putea fi benefic privind concursurile. Sper sa ne intalnim :)

Anunt pentru toti CUBE-isti, nu credeti ca a venit vremea de iesit la o padure? Pentru simbata 27 martie 2010 poate nu va faceti alt program, si mergem sa inspectam traseul Primei Evadari pina la primul CP la palatul Ghica. Am fost azi in zona si arata excelent pamintul expus la soare, cel din padure inca mai este in unele locuri mustos dar se poate ocolii. Nu vafaceti alt program pentru sambata, mergem la o tura.