ombun

FOCUS Fan Club

Recommended Posts

In sfarsit! Focus Black Night-treking cu roti de 28' echipat deore xt-cea mai buna bicicleta pe care am avut-o pana acum!

Focus Fat Boy 2008.

Am schimbat cate ceva la ea, dar inima bate nemteste.

Io-s curios cum e metoda de a te inscrie intr-un fan club, in cazul nostru Focus fan club.

Ati avut pana acuma cate o bicicleta Merida, Scott, Cannondale, Trek, Cube si Focus, si v-ati decis ca cea mai tare dintre ele e Focus-ul?

Sau cum?

Io-s curios cum e metoda de a te inscrie intr-un fan club, in cazul nostru Focus fan club.

Ati avut pana acuma cate o bicicleta Merida, Scott, Cannondale, Trek, Cube si Focus, si v-ati decis ca cea mai tare dintre ele e Focus-ul?

Sau cum?

Exact. Cea mai buna bicicleta este cea pe care o pedalez. Eu ii dau valoare. ;;)

Asta e o provocare intre cluburi ? ;;)

Tu stii ca o bicicleta din clubul nostru a luat locul 1 la Cernica ?

Bravo Niji !!!

Exact. Cea mai buna bicicleta este cea pe care o pedalez. Eu ii dau valoare. :))

In cazul asta trebuia sa faci un fan club ombun :)

Sau cum?

Pai tie daca iti place un ciclist anume (esti fan X sau Y) nu inseamna ca i-ai sustinut pe mai multi pana ai ajuns fan X sau fan Y.

Sau daca tii cu o echipa de baschet, hochei, fotbal, volei, handbal, ciclism, nu inseamna ca ai tinut cu toate si te-ai hotarat asupra uneia.

Mie imi place Focus pentru ca, din punctul meu de vedere, inca au cel mai bun raport calitate/pret dupa piata. Poate doar RAM sa ii concureze, in rest...Iar daca Focus a reusit sa ajunga in Turul Frantei nu cred ca sunt de lepadat.

Pana sa imi placa un ciclist anume, am vazut mai multe curse, m-am uitat la toti ciclistii din curse si da, pana la urma am ales sa sustin pe unul din ei - dupa ce am vazut mai multi si sunt deja in cunostinta de cauza,

Exact asta era intrebarea si in cazul bicicletelor. Devii fan o anume marca doar pt ca aia ai cumparat si merge ok?

Sau devii fan adevarat dupa ce ai schimbat mai multe marci / modele si abia apoi poti sustine cu adevarat ca o anume marca/model te satisface pe deplin.

Si nu e un atac la Focus, nu vreau sa zic ca Focus nu e bun, ba chiar am recomandat unui amic rookie sa cumpere un Whistler.

Voi uitati un aspect al problemei: romanul, in general, se naste fan; fan al unei echipe de fotbal, fan al unei beri, al unei marci de masini... Nu prea au nevoie de argumente si de experienta.

Acum nu ma refer la cei de pe forum, doar mi-am amintit cat de usor este sa fii fan in Romania; nici nu-i nevoie sa devii, e suficient sa te nasti,

Sper ca v-ati amuzat de acest mic aspect al tragi-comedii autohtone.

Oricum e bine ca nu esti apriori considerat membru al Fan Clubului doar daca detii un Focus.

Pana sa imi placa un ciclist anume, am vazut mai multe curse, m-am uitat la toti ciclistii din curse si da, pana la urma am ales sa sustin pe unul din ei - dupa ce am vazut mai multi si sunt deja in cunostinta de cauza,

Exact asta era intrebarea si in cazul bicicletelor. Devii fan o anume marca doar pt ca aia ai cumparat si merge ok?

Sau devii fan adevarat dupa ce ai schimbat mai multe marci / modele si abia apoi poti sustine cu adevarat ca o anume marca/model te satisface pe deplin.

Si nu e un atac la Focus, nu vreau sa zic ca Focus nu e bun, ba chiar am recomandat unui amic rookie sa cumpere un Whistler.

Deci, ca si o concluzie asupra intrebarii "cum devii fan?" (suna foarte manelistic asa :D ). Te uiti analizezi si alegi. Asa am facut eu cand mi-am cumparat bicicleta. M-am uitat, am intrebat, am pus pe hartie, m-am uitat in buzunar si am ales Focus. Asa am devenit "fan" Focus. Pur si simplu sunt biciclete cu un raport pret/calitate excelent. Si dupa un an si vreo 6000 de km sunt la fel de multumit de alegerea facuta.

La faza cu incercatul a mai multe marci....Ok poti face asta cu una doua biciclete pe care sa le plimbi un an, doi. Apoi iti faci o parere, apoi arunci una si zici X este mai buna decat Y. Ca sa faci asta cu n marci de biciclete, ti-ar trebui vreo nX2 ani ca sa iti faci o parare despre fiecare. Ajungi sa fii "fan" al unei marci la batranete.

Acum e logic faptul ca nu e musai sa fii fan bicicleta, fan ciclism, fan mancat, fan somn, fan bere, fan etc. Dar unii sunt.Nu cred ca e nimic tragic sau comic in asta.

Pe mine ma amuza si mai tare faptul ca e "cool" sa fii impotriva curentului, sa fii un razvratit, chiar si cand ai trecut de 14 ani.Pe forumul asta sunt multi oameni care sunt fani ai actiunii de a critica fie ca o stiu fie ca nu. Pe langa cei care critica, sunt si fanii posturilor de dragul vorbei sau de dragul numarului inscris la profil, ca si cum asta le-ar aduce puncte de experienta si de credibilitate.

Trevizes, te rog sa stergi posturile scrise de dragul scrisului, incepand cu al meu atunci cand consideri tu de cuviinta.

In alta ordine de idei, poate ar fi interesant sa face o adunare a posesorilor de Focus (facem o plimbare, apoi bem un pahar cu vin).

Sanatate

Mie imi place idee asta, intalnire tematica a poserilor de Focus, Kona, Trek, ssp, otel, etc. Cred ca o sa le placa si furnizorilor. Ar fi un eveniment original.

Deci, ca si o concluzie asupra intrebarii "cum devii fan?" (suna foarte manelistic asa :) ).

Probabil ai o ureche gata formata daca asa ti se pare ca suna intrebarea.

Te uiti analizezi si alegi. Asa am facut eu cand mi-am cumparat bicicleta. M-am uitat, am intrebat, am pus pe hartie, m-am uitat in buzunar si am ales Focus. Asa am devenit "fan" Focus.

Mie mi se pare ca asa ajungi posesor de Focus, respectiv ai ajuns posesor de Focus.

Iar daca stau sa citesc ce s-a scris, Trevizes e posesor, dar nu prea suna a fan.

Termenii sunt diferiti, dar se pare ca s-au cam amestecat intre ei in gandirea unora.

In alta ordine de idei, poate ar fi interesant sa face o adunare a posesorilor de Focus

See ? :D

681+1=682

Am vorbit din punctul meu de vedere, eu chiar sunt fan, am si caciula si tricou :D si suport de bidon Focus.

Nu am spus nicaieri ca daca ai cumparat un produs marca X esti fan marca X.

Astept 683.

Se pare ca mica mea gluma cu maneaua nu a fost inteleasa.

Eu găsesc utilitatea topicului. Așa mai aflu și eu alți posesori de Focus de pe forum.

P.S. Pe mine scrie Whistler 2008!

Uite de ce e suparat . Nu a facut nimeni topic pentru bicicleta lui .Pai cum . Si sunt decat 16 topicuri care contin cuvantul genesis ( El zice "MTB Genesis Kavalla" ). Cu focus sunt 9 pagini a cate 25 topicuri . RAILOR . Sa ii faceti si lui un topic . Special .

Copile fulg de nea, invata si tu sa te exprimi corect, ce parere ai?

Asta relativ la acel "decat 16 topicuri".

Apoi alta idee: incearca sa si gandesti inainte de a scrie. Daca ai face asta, ai vedea ca am scris ca nu-s impotriva Focusului, ba chiar o apreciez -din moment ce am recomandat unui amic sa-si ia Whistler.

Si ca un ultim punct, faptul ca am Genesis, nu inseamna ca automat trebuie sa fiu si fan Genesis.

Exact asta era si ideea de la care am plecat, ca cineva care are o anume marca nu e neaparat si fan acea marca.

Dar unora nu le merge creerasul destul de bine incat sa inteleaga

...Exact asta era si ideea de la care am plecat, ca cineva care are o anume marca nu e neaparat si fan acea marca...

Hehe! Io m-is mare fan al tau (in sensul bun al cuvantului)<);). Iti dai seama daca toata populatia posesoare de DHS, FB si RB ar fi mari fani ai firmelor respective... ce-ar fi?! Cata lume ar rade de noi pe strada! Si daca mai erau si fani asa cum sunt fanii Dinamo (de exemplu), poate ne mai si luau la bataie ca ne dam cu concurenta. :)

Metall, pentru ca ai cele mai multe posturi pe acest topic, ai fost cooptat in Focus Fan Club. Felicitari ! Trebuie sa dai de baut ! (ceai, sucuri, energizante)

Daca faci si asta, te numim Presedinte ! :)