ombun

FOCUS Fan Club

Recommended Posts

Acum imi este cam greu sa o ridic daca vrea sa sar o groapa. Astept pareri

Ori nu ştii tu să sari ori nu te aruncă furca (sau ambele). Greutatea este mai puţin importantă.

Hai sa ma alatur si eu fanclubului Focus, ca si bucuros posesor de Black Hills. Multumit de bicicleta, distanta mare (in plus) fata de precedenta (Active, luata din Metro si ulterior disparuta prin furt).

Sincer spun ca a fost o achizitie bazata pe raportul echipare-pret gasit la momentul achizitiei. + ca mi se pare o marca foarte buna dar si un pic mai "de nisa", genul Saab Aero printre Seria 3.. ;)

post-2967-0-01881200-1306097760_thumb.jpg

New Focus owner here!

Dupa 15 ani am si eu o bicicleta noua http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Neavand bani de Whistler sau Black Hills, am ales Focus Highland Peak 2011 de care sunt multumit dupa aproape o saptamana de calarit zi de zi, cei drept mai mult pe asfalt, dar si 2 iesiri pe drum de tara.

Pana acum are dotari standard, la care am adaugat protectia cadru pt lant si un picior de sprijin (cam mare, stiu, doar asta il aveau in magazin) dar urmeaza sa-i montez saptamana urmatoare: ciclocomputer, aparatori apa/noroi, suport + bidon apa.

Ma gandesc si la cauciucuri de asfalt, ceva in genul Schwalbe Speed Cruiser Tyre

si apoi mai vedem ce urmeaza (un kit de lumini, cred)

Deocamdata alte modificari majore zic ca nu-si au rostul, in cazul meu, atata timp cat piesele standard functioneaza bine si mai ales ca eu sunt un biker linistit :D (deocamdata).

post-10355-0-64300300-1306520261_thumb.jpg

post-10355-0-07903300-1306520367_thumb.jpg

Waw! S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

iaca ca am trecut si eu la fanclub!

Imagine postată

e de dama sa nu imi sariti in cap,cu comenturile,pur si simplu,mi-a placut,nu l-am luat ca nu stiam aspectul asta,dar e foarte ok.

salutare,

am si eu o intrebare stie careva un fan club al biciclistilor in valcea ca eu caut de ceva timp pe internet si nimic

salutare,

am si eu o intrebare stie careva un fan club al biciclistilor in valcea ca eu caut de ceva timp pe internet si nimic

incearca la CAFENEA -> Forum Regional. Poate gasesti pe cineva pe acolo

Salutare,

La început de an, mă alătur şi eu cu un Focus Black Forest 4.0.

Imagine postată

Sunt la birou, doar ce am primit-o şi nu mai pot de bucurie. Mai că-mi vine să plec acasă... :D

Fericitul posesor al fratelui Black Hills 4.0, putin modificat, ghidon drept, mansoane, atasabile si pedale schimbate:D

Imagine postată

• Upvote 2

http://img39.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=img1506ge.jpg noua mea bicicleta.

Vreau sa zic ca acest cadru din 2012 e mult mai bun fata de vers 2011.Ma simt foarte natural pe el si cand bag piciorul in pedala se simte.Cel din 2011 era mai flexibil.Absoarbe foarte bine socurile chiar daca nu e asa de flexibil ca celalalt.

Cred ca focusul a mers anul acesta intr-o directie foarte buna.

http://img39.imagesh...d=img1506ge.jpg noua mea bicicleta.

Vreau sa zic ca acest cadru din 2012 e mult mai bun fata de vers 2011.Ma simt foarte natural pe el si cand bag piciorul in pedala se simte.Cel din 2011 era mai flexibil.Absoarbe foarte bine socurile chiar daca nu e asa de flexibil ca celalalt.

Cred ca focusul a mers anul acesta intr-o directie foarte buna.

de unde l-ai cumparat?

Din danemarca.ASigurarea mi-a dat alt cadru,alte roti si ceva componente.

vreun site la magazinul asta poti da? mersi!!! prospectez piata...vreau sa-mi iau si eu ceva....

Am luat-o acum 2 saptamani, insa nu prea am apucat sa o pozez pana azi (ma rog, si azi am fost pe fuga, dar ceva-ceva tot a iesit)

Simpla si frumoasa, chiar deosebita. Focus planet 8 este modelul?

Frumoasa, asa se prezinta o bicicleta nu doar cu o poza aruncata, poti sa ne dai si cateva detalii despre ea? model, echipare..