DaniNadal

Giro 2010

Cine credeti ca va castiga Il Giro?  

4 members have voted

1. 1. Cine credeti ca va castiga Il Giro?

• Cadel Evans
      17
    • Ivan Basso
      7
    • Bradley Wiggins
      0
    • Alexandre Vinokurov
      8
    • Carlos Sastre
      5
    • Michele Scarponi
      0
    • Stefano Garzelli
      0
    • Domenica Pozzovivo
      2
    • Christian Vande Velde
      1
    • Altul
      0

Recommended Posts

Am vazut ca s-a discutat foarte mult pe seama turului Frantei insa nimeni nu a spus mai nimic despre prima mare competitie a anului.Cadel Evans a spus ca va lua sigur startul,iar Pellizotti,Nibali,Basso,Menchov si Garzeli au sanse mari sa participe.

Pellizotti ar cam fi favorit, daca vine cu aceeasi forma ca si anul trecut. Fara Menchov, Di Luca sau Sastre, are drumul larg deschis.

Cat despre Evans, nu cred ca a scapat inca de ghinionul sau etern si mai mult ca sigur iar va concura fara suport din partea echipei.

Pentru RadioShack va fi probabil Brajkovic si Popovych, pentru Astana va fi Vinokourov, Lampre cu Simoni si cam aici se termina lista.

Cum spuneam, Pellizotti e numarul unu, Basso fiind 100% concentrat pe TdF.

Nush ce sa zic despre Cadel deoarece nu stiu pe ce tur se va axa fiindca se contrazice mereu.La inceput a zis ca vrea le tour,dupaia giro si in sfarsit spunand ca giro e doar un antrenament pentru el.

Azi in Tirreno-Adriatico am vazut cateva personaje care sigur vor fi si in Giro unde cred ca vor face o figura frumoasa.Primul dintre ei e Scarponi care azi a fost impecabil.Garzelli este al doilea,iar podiumul este incheiat de Cadel Evans.Principalul favorit la castigarea Il Giro,F.Pellizotii nu are un inceput de an extraordinar pana acum el venind azi la 4 min si 36 de secunde fata de castigatorul etapei Michele Scarponi.Sper sa avem un Giro interesant.

Azi in Tirreno-Adriatico am vazut cateva personaje care sigur vor fi si in Giro unde cred ca vor face o figura frumoasa.Primul dintre ei e Scarponi care azi a fost impecabil.Garzelli este al doilea,iar podiumul este incheiat de Cadel Evans.Principalul favorit la castigarea Il Giro,F.Pellizotii nu are un inceput de an extraordinar pana acum el venind azi la 4 min si 36 de secunde fata de castigatorul etapei Michele Scarponi.Sper sa avem un Giro interesant.

Sincer nu cred ca Scarponi e un om de GC in Giro ... mai avem de asteptat pana sa vedem ce nume mari o sa avem in Giro. Dar sigur va fi un tur extrem de interesant poate iar cel mai frumos din an. Cadel nush ce sa zic de el, da Sastre se anunta un om foarte important pt victorie.

Sincer nu cred ca Scarponi e un om de GC in Giro ... mai avem de asteptat pana sa vedem ce nume mari o sa avem in Giro. Dar sigur va fi un tur extrem de interesant poate iar cel mai frumos din an. Cadel nush ce sa zic de el, da Sastre se anunta un om foarte important pt victorie.

Poi Sastre nu sunt sigur ca va participa.Nici Nibali nu va fi.Oamenii imp ar fi Cadel,Pellizotti,Scarponi.Sastre si Menchov s-ar putea sa fie si ei la start cu sanse mai mari pt Sastre.

as vrea sa castige Cadel Evans turul Italiei pentru ca este si aproape de finalul carierei, ar fi pacat sa nu castige un mare tur...chiar merita

Teams for the 2010 Giro d'Italia

ProTour

Ag2R-La Mondiale

Astana

Caisse d'Epargne

Footon-Servetto

Garmin-Transitions

HTC-Columbia

Katusha

Lampre Farnese Vini

Liquigas-Doimo

Milram

Omega Pharma-Lotto

Quick Step

Rabobank

Saxo Bank

Sky Pro Cycling Team

Professional Continental

Acqua & Sapone

Androni-Diquigiovanni

Bbox Bouygues Telecom

BMC Racing Team

Cervelo TestTeam

Cofidis, Le Credit en Ligne

Colnago-CSF Inox

Wiggins din cate am auzit s-ar putea sa fie in Giro.Chiar nu stiu ce sa zic deoarece daca va fi Wiggins si va face o figura la fel de buna ca in TdF sunt sigur ca va fi top 3.

Wiggins va fi sigur, chiar el a declarat-o. Isi incearca sansele in Giro, stie si el ca nu va mai prinde niciodata o forma ca in TdF 09 si nu cred ca mai are ce sa faca in TdF anu' asta.

Wiggins anu asta cred ca putea sa prina un nou top 10 in TdF deoarece e bun si la TT si pe munte.Giro chiar nu mi se pare pt Wiggins.

dragos,daca vrei sa zici ceva despre dopaj-e topic special pentru asta.oricum eu speram ca oamenii de la noi care urmaresc ciclism au trecut de era banciu,cu glumitele cu suc de

portocale si prostiile alea.

oricum doping:http://www.ciclism.ro/forums/f14/doping-ciclism-735.html

in rest numai de bine.wiggins e cel mai arogant,prost crescut,ipocrit si dobitoc ciclist din plutonul profesionist la ora actuala.adica dupa ce a zis de di luca,de baietii de la

diquigiovanni,o sa se aleaga cu o gramada de flegme in etapele montane.acum s-a luat si de saracul frei.are un caracter de gunoi.

Turul Italiei de anu` acesta are un traseu extraordinar,mult mai tare decat Turul Frantei.Sincer imi pare rau ca nu participa si RadioShack,si asta din cauza unor declaratii facute de Lance.

pai foarte rar se intampla ca turul frantei sa aiba un traseu mai spectaculos decat giro.pentru mine giro d'italia e cel mai frumos mare tur.

Acum ca forumul merge din nou,putem sa vorbim despre Giro.

In primul rand pe cine vedeti favorit?In al doilea rand unul dintre marii favoriti Pelizotti nu va participa datorita unei suspendari,aduse deoarece pasaportul lui biologic nu era in ordine

… deoarece pasaportul lui biologic nu era in ordine

O fi poposit si el pe la “Bodega Eufemiano Fuentes & Co.” :)

moama ce au facut dobitocii de la uci,fix in ajunul il giro au aruncat bomba cu

pellizotti.bravo,cota de spectacol din giro a scazut cu vreo 30%.tot cu pasaportul lu peste l-au luat si pe valjavec si pe rosendo prado.

dupa asta,ma gandesc ca intre vino,sastre si cadel se va da batalia.si poate pozzovivo,sper sa fie in fata.

mda,si eu is curios de ce va face bruseghin magarushu.o sa fie probabil in top 10 dar turul asta oricum nu e pentru el.putin de tot contratimp.

rigoberto uran, bruseghin sau arroyo. caisse d'epargne are echipa tare fata de ceilalti ani in giro

Uran sau Arroyo sa castige Giro?!Cred ca esti cam visator in legatura cu caisse d'epargne