DaniNadal

Giro 2010

Cine credeti ca va castiga Il Giro?  

4 members have voted

1. 1. Cine credeti ca va castiga Il Giro?

• Cadel Evans
      17
    • Ivan Basso
      7
    • Bradley Wiggins
      0
    • Alexandre Vinokurov
      8
    • Carlos Sastre
      5
    • Michele Scarponi
      0
    • Stefano Garzelli
      0
    • Domenica Pozzovivo
      2
    • Christian Vande Velde
      1
    • Altul
      0

Recommended Posts

A fost bun Basso azi , insa mare diferenta fata de acu 7 ani , mare de tot . Excelent simoni , cred ca a fost cel mai neafectat om din pluton si a venit si bine , cred ca daca avea cu 5 ani mai putin ii dadea 2 minute lui Basso

Sastre asta e criminal.... Moare dar nu se preda... Cand zici ca e mort si ingropat, hop si el acolo la finish... Sunt curios unde era daca nu avea ghinioanele din prima saptamana

Sastre asta e criminal.... Moare dar nu se preda... Cand zici ca e mort si ingropat, hop si el acolo la finish... Sunt curios unde era daca nu avea ghinioanele din prima saptamana

eu sunt curios unde era daca nu castiga cu evadarea aia 13 minute...

Pai asta e simplu... Cu 13 minute mai in urma decat e acum :)

Superba catararea lui BASSO,a meritat deplin victoria.Neasteptat de bine a venit SASTRE,care la un moment dat era cu VERGELIUS in spatele plutonului.

Imi cer scuze tuturor celor de pe forum mai ales lui Dragos pentru afirmatile mele cum ca Basso nu ar fi interesat de Giro.Basso dupa ce a facut ieri sunt sigur ca va castoga acest Giro.E intr-o forma exceptionala.Cadel a fost si el bun dar probabil va termina pe 2 dupa Basso.Singurul lucru care nu-l intelg e ca voi ziceti ca Sastre e intr-o forma buna dar el a venit la 3 minute de Basso.Singurii care mi se par in forma dupa etapa de ieri sunt Basso,Cadel si Scarponi.Ei sunt cei mai indreptatiti sa castige Giro.Dupa etapa de maine cred ca tot Arroyo va fi lider dar probabil ca in etapa de dupa Corones cu final la Pejo Terme va preda tricoul de lider.

Mai am o intrebare.Maine cine credeti ca va castiga timp.Evans sau Basso?Eu unul zic ca Basso deoarece e un TT montan tocmai bun pt el.

salut

era mai demult un concurs pe ciclism.ro, nu mai stiu cum se numea, alegeai 9 ciclisti , iti faceai echipa si castigai pct in functie de evolutia lor in ziua respectiva. nu am mai vazut de mult link catre pagina concursului ar fi fost fain sa mai jucam

later edit.

mi-am amintit cum se numea , team manager , da tot e pacat ca nu mai exista

A inceput de ceva vreme contratimpul. Sunt curios cat timp mai castiga astazi Basso, deoarece el are o dubla lupta, cu Arroyo si cu cei din spatele sau, care sunt multi. Organizatorii au spus ca cine vine cu un timp mai slab cu 25% decat cel al castigatorului va fi descalificat. Sa vedem daca vor face asta, deoarece data trecuta nu s-a intamplat asta. Ceva pronosticuri?

Eu merg azi pe un catarator pur,poate Garzelli care tocmai a devenit lider cu 1:36 in fata lui Uran.Ce ziceti il ajunge Basso pe Porte?

Ne-am agitata degeaba cu Sastre :)) ... timpul sau la pct intermediar este cu 1:30 mai slab ca liderul de acolo, care este Scarponi. Azi merg pe Cadel.

scuzati,Basso nu are cum sa il ajunge pe Porte care a plecat inaintea lui.Mai degraba Arroyo cu toate ca e cu 40 de sec in spatele lui Porte la primul intermediar.

Castiga Garzelli, bine ca a reusit sa castige o etapa. Arroyo ramane lider si are 2:27 avans fata de Basso. Basso ii da sanse la Giro.

Arroyo ramane roz, Basso cred ca e pe 2 si Porte pe 3... Criminal contratimp. Cadel cred ca e pe 4... De Sastre nu mai zic nimic, ca nu se stie niciodata cu el.... Poate Arroyo sa termine in roz turul?

Castiga Garzelli.Cadel e pe 2.Arroyo ramane in roz si tare mi-e ca spaniolul are sanse la Giro dupa TT-ul excelent pe care l-a facut azi.