DaniNadal

Giro 2010

Cine credeti ca va castiga Il Giro?  

4 members have voted

1. 1. Cine credeti ca va castiga Il Giro?

• Cadel Evans
      17
    • Ivan Basso
      7
    • Bradley Wiggins
      0
    • Alexandre Vinokurov
      8
    • Carlos Sastre
      5
    • Michele Scarponi
      0
    • Stefano Garzelli
      0
    • Domenica Pozzovivo
      2
    • Christian Vande Velde
      1
    • Altul
      0

Recommended Posts

Cred ca azi se va schimba maglia rosa, Liquigas rupe tot, Arroyo a fost desprins, la fel si Sastre. De remarcat Gadret de la ag2r, se tine excelent.

40 de secunde intre basso si arroyo cu 20 de km inainte de final... Deocamdata e in continuare in roz.

Ce coborare fac Arroyo.A recuperat 1 min si 20 de sec.Evans si el a recuperat 1 minut.S-ar putea sa avem o regrupare in frunte.Evans a coborat mai bine ca toti inafara de Arroyo.Va rog sa-mi spuneti cum a fost Mortirolo in primii 8 km va rog frumos ca nu am vazut.

mai dai si tu un edit cand zici vreo vorba, vedem si noi etapa in direct, nu trebuie sa ne-o comentezi tu :)). Cadel pare a fi cel mai castigat, dupa ce a clacat pe catarare. Arroyo kamikaze.

sunt rupti astia din grupul lui arroyo, cum a coborat arroyo....frumos, dar cred ca se termina visul lui .... si asa respecte, super coborare

Szmyd a tras ca nebunu si a rupt tot in grupulete, Arroyo deja dupa cativa km a fost desprins, iar dupa a trecut Basso cu ritmul lui si a ramas cu el doar Nibali si Scarponi.

@Pacat de Arroyo care va pierde tricoul roz, ce aiurea merg cei din spatele lui Basso.

Evans,Arroyo si restul grupului pierd azi 3 minute.Incredibil de slab au mers pe catarare grupul tricoului roz.Basso sper sa castige turul italiei anu asta si il va castiga 100%.Thanks Junior.

A fost una din cele mai frumoase etape azi.... Nu știu de ce dar mi s-a părut Basso că se mulțumește cu locul 2... părea că ar putea forța revenirea pe 1...

Basso e in roz... Arroyo mai mult a fost incurcat decat ajutat de grupul favoritilor...

Cat de curat o fi totusi Basso?

Cadel esti o rusine!!!Cum sa ai decat 40 de sec fata de grupul din fata si tu sa nu colaborezi deloc cu Arroyo?Sastre si Vino si ei ca Evans.

Maine cred ca Basso ii va lasa pe alde Cadel,Sastre,Vino sa plece pe Gavia.Singurul pe care nu-l va lasa sa plece e Scarponi deoarece Nibali nici nu va ataca.Arroyo posibil sa nu mai piarda timp.

foarte foarte suspecta evolutia lui scarponi, la fel ca si a lui basso, cred ca baietii astia nu se invata minte... pacat ca nu a dorit nimeni sa il ajute pe arroyo, cred ca evans a dat cat a putut, dar vinokourov mi s-a parut penibil zi

SCARPONI a castigat desi nu a prea colaborat deloc la trena.BASSO e noul tricou roz,meritata,doarece ARROYO e bun doar la coborari,ca la catarari este rupt usor de pluton.CADEL,SASTRE,VINOKUROV ,nu aveau nici un interes sa il faca mare pe ARROYO.Daca dorea sa fie campion spaniolul sa se fi tinut pe catarari dupa cei 3 italieni.El pe nici o catarare nu a rezistat atacurilor

da, ar fi foarte moral sa castige un ciclist revenit dupa o suspendare :)) victorie de etapa - fost suspendat, tricou roz - fost suspendat, ce coincidenta...

Cadel esti o rusine!!!Cum sa ai decat 40 de sec fata de grupul din fata si tu sa nu colaborezi deloc cu Arroyo?Sastre si Vino si ei ca Evans.

Dani,Iti schimbi cam repede parerile,pana acum il ridicai in slavi pe Evans.Dragos sunt deacord in privinta lui Vinokurov,omu asta ar trebui dat jos de pe bicicleta la nesimtirea lui,sprintezi in final pentru ce,pentru bani,pentru puncte.Mi s-a paurt ca cele doua grupuri mergeau pe alt traseu.Basso si Co mergeau ca pe plat(pentru ca era plat) si ceilalti mergeau ca pe Mortirolo.Finalul a semanat mult cu etapa de la Grand Bornard din Le Tour.Cu Schleckii si Contador,parca vedeam victoria lui Basso si Nibali in spate cu mainlie sus.