DaniNadal

Giro 2010

Cine credeti ca va castiga Il Giro?  

4 members have voted

1. 1. Cine credeti ca va castiga Il Giro?

• Cadel Evans
      17
    • Ivan Basso
      7
    • Bradley Wiggins
      0
    • Alexandre Vinokurov
      8
    • Carlos Sastre
      5
    • Michele Scarponi
      0
    • Stefano Garzelli
      0
    • Domenica Pozzovivo
      2
    • Christian Vande Velde
      1
    • Altul
      0

Recommended Posts

astia sunt favoritii mei, nu am de unde sa ghicesc cine castiga. uran e un tanar columbian f promitator, f bun pe munte si chiar si contratimp, arroyo a terminat in ultimii ani in primii 10 in giro , in 2007 a terminat pe 10 in giro, 13 in tdf si in 2008 17 in vuelta

Junior,Basso se pregateste pt Le Tour.Probabil ca Liquigas il va pune pe Basso lider dar acesta nu cred ca se va intrebuinta 100%.Lupta se va da cum a spus si Coppi intre Cadel,Sastre,Vino si zic eu Wiggins.Scarponi,Garzeli,Pozzovivo si Uran sunt alti oameni care ar trebui urmariti.Apropo dc nu a mers forumul?

Anul ăsta se pare că putem vedea cursele online pe British Eurosport și/sau pe livesports on tv (care va prelua BE). Pe BE programul transmisiunilor e următorul:

Key: BE - British Eurosport; BE2 - British Eurosport 2

Saturday May 8, 14:30-17:30 LIVE stage one: Amsterdam (ITT), BE

Sunday May 9, 14:15-16:30 LIVE stage two: Amsterdam - Utrecht, BE

Monday May 10, 13:00-16:15 LIVE stage three: Amsterdam - Middelburg, BE2

Wednesday May 12, 13:30-16:30 LIVE stage four: Savigliano - Cunego (TTT), BE2

Thursday May 13, 13:30-16:30 LIVE stage five: Novara - Novi Ligure, BE2

Friday May 14, 13:45-16:30 LIVE stage six: Fidenza - Carrara, BE2

Saturday May 15, 13:30-16:30 LIVE stage seven: Carrara - Montalcino, BE

Sunday May 16, 15:30-16:30 LIVE stage eight: Chianciano Terme - Monte Terminillo, BE

Monday May 17, 13:45-16:30 LIVE stage nine: Frosinone - Cava de Tirreni, BE

Tuesday May 18, 13:45-16:30 LIVE stage 10: Avellino - Bitonto, BE

Wednesday May 19, 13:00-13:45 LIVE stage 11: Lucera - L'Aquila, BE2

Wednesday May 19, 13:45-16:30 LIVE stage 11: Lucera - L'Aquila, BE

Thursday May 20, 13:45-16:30 LIVE stage 12: Citta Sant'Angelo - Porto Recanati, BE

Friday May 21, 13:45-16:30 LIVE stage 13: Porto Recanati - Cesenatico, BE

Saturday May 22, 13:00-16:45 LIVE stage 14: Ferrara - Asolo, BE

Sunday May 23, 20:05-21:00 Stage 15: Mestre - Monte Zoncolan, BE

Tuesday May 25, 13:30-16:30 LIVE stage 16: S. Vigilio di Marebbe - Plan de Corones (ITT), BE2

Wednesday May 26, 13:30-16:30 LIVE stage 17: Brunico - Pejo Terme, BE2

Thursday May 27, 13:30-16:30 LIVE stage 18: Levico Terme - Brescia, BE2

Friday May 28 13:00-16:30 LIVE stage 19: Brescia - Aprica, BE2

Saturday May 29, 13:15-16:30 LIVE stage 20: Bormio - Ponte di Legno, BE2

Sunday May 30, 13:00-17:00 LIVE stage 21: Verona (TT), BE2https://blogger.googleusercontent.com/tracker/4466777061170384419-6577574900836833477?l=lagazzettadellabici.blogspot.com

Orele cred că sunt BT

Linkurile: http://skyplayer.sky.com/vod/content/SKYSPORTS/Browse_by_Channel/British_Eurosport/content/default/promoPage.do pt BE și http://www.livesportontv.com/

Daniele Bennati va rata Turul Italiei, din cauza unei accidentari mai vechi. Nici Oscar Freire nu are sanse prea mari sa participe, deoarece sufera din cauza unor probleme respiratorii. Asadar, la sprint ii vom avea pe Farrar, Petacchi si Greipel, cam acestea vor fi numele de luat in seama. Imi cer scuze daca am ratat pe cineva.

vande velde e locul 8 de anul trecut si locul 5 din 2008 in Le Tour.Scarponi a avut un sezon foarte bun.E adevarat ca ar trebui bagat si Bruseghin,dar asta nu inseamna ca are sanse

scarponi nu e om de mare tur, el se bate pt tirreno - adriatico la inceputul sezonului si dupa aia nu mai auzi de el

de la echipa lui i-as vedea mai degraba pe serpa si rodriguez care sunt buni pe munte

nu am auzit nimic de cunego si simoni care totusi sunt fosti castigatori, nibali, karpets si alti oameni care ar putea trage la top10 precum : tondo, tiralongo, martin, szmyd, de greef, caruso, gerdemann sau chris sorensen

scarponi nu e om de mare tur, el se bate pt tirreno - adriatico la inceputul sezonului si dupa aia nu mai auzi de el

de la echipa lui i-as vedea mai degraba pe serpa si rodriguez care sunt buni pe munte

nu am auzit nimic de cunego si simoni care totusi sunt fosti castigatori, nibali, karpets si alti oameni care ar putea trage la top10 precum : tondo, tiralongo, martin, szmyd, de greef, caruso, gerdemann sau chris sorensen

Mie mi se pare ok poll-ul. A pus optiunea altul ca orice ciclist sa poata fi nominalizat. Simoni e prea batran, iar Cunego daca va castiga o etapa ar fi excelent pt el. Dintre ceilalti Szmyd e carausul de la Liquigas pe munte, iar C.Sorensen nu mi se pare a fi chiar asa bun sa intre in top 10, sper sa ma insel. Scarponi pleca dupa victorii de etapa, nu e om de GC in marile tururi. Si chiar sunt curios ce va face Karpets, presupun ca este in forma de a cerut sa participe.

cea mai mare lovitura ar fi sa castige iar simoni pe zoncolan.magnific ar fi.

clasamentul final din giro il vad asa(ma rog,e destul de subiectiv):

1.Vino

2.Sastre

3.Evans

4.Basso

5.Pozzovivo

6.Garzelli

7.Nibali

8.Bruseghin

9.Scarponi

10.Cunego

mai sunt 2 zile pana la start,ne bagam la pronosticuri pentru prima etapa?

Stage Details

Distance: 8.4km

Vertical climb: 10m

Highest point: 12m

Terrain: Flat

Category: Individual Time Trial

[ATTACH]19168[/ATTACH]

Mai ia stati asa.Pe Nibali nu l-am trecut fiindca nu sunt sigur ca participa.Parca a zis ca se duce in Turul Californiei.My sorry.

In prima etapa merg pe Millar sau pe Wiggins insa nu trebuie uitat Gustav Larsson sau chiar si Tony Martin.

---------- Post added at 09:23 ---------- Previous post was at 09:06 ----------

Dragos dupa tine ar trebui sa pun vreo 20 oameni in poll,nu?Deci pe langa aia 9 care i-am pus eu tu ii mai vroiai pe Bruseghin,Uran,Arroyo(cred ca toata echipa Caisse d'Epargne era mai bine),Cunego(care este parf pana acum),Simoni(e foarte batran),Karpets(nu e chiar atat de bun pe munte incat sa castige-mai mult de locul 10 nu cred ca poate),Martin(pierde mult pe munte),Szymd(e omul lui Basso),Tondo(e omul lui Sastre),Gerdemann si Sorensen(nu mi se par atat de puternici).

Pt tricoul de cel mai bun catarator sunt sigur ca se va bate si Moncutie,iar pt tricoul de sprinter merg pe Greipel.

Edited by DaniNadal

In prima etapa merg pe Millar, poate chiar si Vino sa faca o surpriza. Wiggins nu mai este ce era odata la ITT.

pai tu pui ce ti se pare tie sau cine trebuie sa fie in poll? :)) bine ca e scarponi bun pe munte :D

ar fi bine sa citesti mai atent ce scriu am zis de oamenii de la caisse d'epargne ca sunt favoritii mei nu ti-am cerut sa il pui decat pe buseghin :) iar despre ceilalti am zis ca ar putea ocupa un loc in primii 10

No offense baieti ...l

Ce-ar fi daca voi pe linga palavrageala asta "eu o stiu mai bine" v-ati apuca de pedalat; nu serios dar cel putin semi-serios ?!?

Cine, cind, unde, si cum cistiga depinde de noroc, pregatire, conditie fizica, puterea mentaa si "last but nost least" de seringa.

Avatarul tau si postingurile tale.

Asta ma linisteste mult de tot.

In cazul acesta sint si mai linistit.

Astept alte pareri "cu suport" referitoare la "tondo, tiralongo, martin, szmyd, de greef, caruso, gerdemann sau chris sorensen " m/