Guest

Planificator ture pe langa Sibiu

Recommended Posts

Poate cand se mai incalzeste bagati o tura pana in Agnita si organizam o intalnire.

as fi vrut chiar maine sa fi mers pana in agnita, din pacate nici vremea si nici cei cu care merg nu pot pleca mai devreme.

pai ovidiu incotro merge?Noi suntem in jur de 4 care o luam in directia agnita.Am scris ora intalnirii este 14:00 la viaduct in vasile aaron

propun sa-l fentam pe Ovidiu si sa-i spunem alt loc de intalnire. Daca vine cu noi rade tot si dispare fun-ul.

Spune un pic mai exact unde ne vedem si intervalul orar. E benzinaria aia chiar langa pod? Sunt acolo intre 14.00 si 14.15.

da, undeva in zona aia ne intalnim.Cel mai indicat e sa vi pana la ora 2, adica la 2 fix cel tarziu la 2 si 5 minute.E sensu giratoriu si e podu si langa benzinaria.

E hotarata, vine si OVIDIU, ia tot si da o bere la geiger.

azi beau pe banii mei.

Ramane la ora 14 in benzinaria de la capatul viaductului. Daca ma alergati va sparg(ai grija faby:D)

Daca ma alergati va sparg(ai grija faby:D)

batranetile,ce sa-i faci :D

Duminica in 5 aprilie la ora 14 in Piata Mica am auzit ca e planificat ceva pe bicle.nu stiu exact ce e ca am auzit si eu de la altcineva.aveti anumite detalii?

Mersi.Despre asta era vorba...asa ca va asteptam duminica sa vedem cati suntem!!Si sa nu uitati sa veniti in tricouri galbene...sau albe!!!

am facut topic si pe forum, ma mir ca nu l-a citit nimeni.Ne vedem duminica;), si nu uitati tricourile galbene:P

Off-Off-topic: la primul second-hand pe dreapta cum cobori scarile de la Podul Minciunilor spre 9 Mai e un sac de pantaloni ciclism la 15 lei bucata (Phonak, T-Mobile, Liquigas etc). Tricouri ciuciu.

Nu ma intereseaza sa fac bani din revanzare, anuntul e pt. cei din Sibiu.

Ne vedem maine (duminica 05 aprilie) in Piata Mica la 14.00.

foarte frumos azi. ne-am strans cativa, mai multi decat am crezut eu, vreo 230 fata de 118 in toamna.

In Piata Mica s-au strans la ora anuntata vreo 200 de biciclete; a fost un spectacol pt. cei care se soreau la o cafea pe la terase.

La doar 3-4 minute dupa ce "trupa" a plecat pe traseu apare in parcarea de acolo un Lamborghini care inainte de a-si elibera boromirul* isi tureaza un pic motorul ca sa se faca remarcat.

REACTIA SPONTANA A TUTUROR DIN PIATA A FOST UN AAAUUUH! DEZAPROBATOR, DESGUSTAT.

------

*boromir=specie de cocalar local

Abia acum am reusit sa pun si filmuletul, in total sunt vreo 6 minute ... Enjoy

PS. sper sa aveti conexiune la internet buna pt ca este in format HD si necesita viteza cat mai mare.

Video de la Marsul Biciclistilor / Sibiu 2009

Imagine postată

foarte fain filmuletul.Am raspuns deja pe topicul cu actiunea asa ca nu mai are rost sa scriu si aici impresiile generale:P. Multumim inca o data participantilor si sper ca va placut

luni, 20 aprilie, eu cu inca un prieten vrem sa bagam o tura pana la paltinis. avem mtb-uri, suntem mai neantrenati, ni se mai alatura cineva ?

eu as vrea, omul meu de asemenea. spuneti o ora de intalnire (10.00-10.30 e numai bine) manusi cu degete si petece/camere. prima bere o sa o bea la Curmatura. Sunt intelegatoare...

Astazi (19.04) vine cineva la o tura scurta spre Slimnic-Rusi? Dupa pranz, pe la 13-14-15, cam asa. Ne miscam un pic, vedem si cetatea, bem o bere si ne uitam la fete. Eu ma uit doar la fata mea ca vine si ea si nu ma lasa :-bd

vb pe mess, cedrupopovici@yahoo.com sau la 0741.672.562

Maine (20.04) ramane tura la Palti?

Edited by popez
uitai ceva

Bucuros sa va cunosc.

Dupa ani de zile in care am condus autoturisme prin oras si masini in teren montan (off-road), am ajuns sa ma blochez in orasul meu , la intersectii si sa astept eliberarea acestora. In 2 minute m-am decis sa imi cumpar o bicicleta. Uram sa mai astept la semafor. Asa ca am dus masina acasa, m-am deplasat la Metro si am cumparat o frumoasa bicicleta pe care am pus-o la treaba. Ehei, cata placere...! Cat timp castigat prin oras si cata miscare .... Cu ocazia aceasta am constatat ca pot vedea mult mai bine ceea ce e in jur intrucat viteza de deplasare e mai mica si pot opri oricand acolo unde vreau. Intrucat sunt membru a mai multor cluburi, posesor proaspat de bicicleta fiind, am tinut sa vad daca exista si la Sibiu un astfel de club, sau posesori de biciclete care organizati fiind, pun aceste mijloace ecologice de deplasare la treaba. M-am bucurat sa gasesc asa ceva. La urmatoarele iesiri o sa va rog pe cei care sunteti mai vechi in ciclism si aveti acest hobby, sa imi lasati si mie un mesaj pt a incerca sa imi pun si eu in valare "calitatile" de ciclist parlit. Dupa atatia ani , imi dau seama ca e buna aceasta miscare pe doar 2 roti. Nu contest faptul ca sunt un infocat iubitor al off-road-ului auto. Cu toate acestea incerc sa realizez ca e buna miscarea cu tractiune pe spate, mecanism pe lant. Inconvenientul pe care il gasesc la ciclism: Am o sa ca dracu de tare si incomoda, poate daca ne intalnim, dati si voi un sfat .

Cu respect pt cei pe 2 roti , foxman.:-bd

Bine ai venit Foxman.

La urmatoarele iesiri o sa va rog pe cei care sunteti mai vechi in ciclism si aveti acest hobby, sa imi lasati si mie un mesaj pt a incerca sa imi pun si eu in valoare "calitatile" de ciclist parlit.

Am o sa ca dracu de tare si incomoda, poate daca ne intalnim, dati si voi un sfat .

E cald deja, tot mai multa lume iese cu bicicleta. Pe cei mai multi o sa-i vezi spre Cisnadioara, spre Curmatura. Problema pe care o sa o intalnesti este ca nu toata lumea merge la fel; unii merg incet si o sa te plictisesti, altii merg repede si nu o sa aiba disponibilitatea sa te astepte.

Dupa cam 200km parcursi o sa stii cam pe unde te afli si cu cine poti pedala fara stres. E util un ciclocomputer setat corect. Utila e si o camera de schimb plus pompa, leviere. Costa o nimica toata, pana in 35 de lei totul dar mergi la un magazin de biciclete pt. asta fiindca metro e doar o camara mai mare nu un magazin specializat.

Daca tot esti acolo pune pe lista manusi, casca si lumini. Un reglaj facut asa cum trebuie la bicicleta ta te scuteste de probleme pe viitor.

Despre saua tare: se batuceste fundul in timp dar nu miza pe asta; ajuta enorm pantalonii cu bazon; gasesti noi la tridentul de la cedonia sau la cel din strand pe la 25 lei sau in second-uri (vezi mai sus o locatie) pe la 10-15 lei (tre' sa-ti placa sa umbli in colanti :) )

Am vorbit degeaba daca umbli doar prin oras; daca vrei sa iesi un pic si pe afara vei primi toate indrumarile posibile; trebuie sa intrebi, pe forum sunt oameni mult mai calificati decat mine.

Bafta, sa ne vedem pe sosea.

P.S. duminica(19.04)-tura la Slimnic cu flo si nerazzurru, luni(20-04)-tura la palti cu flo, nerazzurru, radu si cristi. Miercuri scurt sibiu-cisnadiaoara-cisnadie-sibiu cu claud2002 si nerazzurru daca se leaga.