Guest

Planificator ture pe langa Sibiu

Recommended Posts

... si iata ca ploaia nu a tinut decat o zi , asa ca astazi dupa masa dau o pedala ...

pedala buna azi dupa masa de o cisnadioara....azi am vazut pe cineva pe o cursiera si in tricou alb cu buline rosii....esti si pe aici pe forum?

Eu joi am avut o zi libera si am urcat pana la Jina cu cursiera. Am luat trenul pana la Saliste ca sa evit circulatia iar la intoarcere am venit prin Vale-Sibiel-Orlat-Cristian de unde tot am avut o portiune cu circulatie. Am avut o zi foarte faina cu mult soare dar si putin vant de fata la intoarcere iar asfaltul pana la Jina e chiar foarte ok, mai putin prima portiune din Saliste pana dupa Tilisca unde e griblura in asfalt.

... buna a fost pedala de azi ... pe maine pt. cine se baga la pedala la 15.00 la polivalenta

eu nu pot decat pe la vreo 5 dupa masa....deocamdata dupa amiezele le voi dedica turelor cisnadioara-cisnadie-sadu...ptr. ca nu mi ajunge timpul de un paltinis....se face devreme noapte...poate mai incolo cand se mareste ziua ......

o, da fara ploaie :-bd, poate am timp maine de o tura, dar nu promit, de obicei cam intervine de munca in cursul saptamanii, spor la pedale baieti......eu unul am de bagat muuuult sa ajung macar la forma de anul trecut, dar o rezolv eu

Ma bag si eu dupa 4 daca ne adunam mai multi:D...nu prea stiu traseele din jurul orasului

salut,

se baga careva la o tura in dupamasa asta? Ceva gen Poplaca -> Rasinari -> Cisnadioara sau invers, sau oricum :) ???

cam pe la 4 jumate 5 ma gandeam sa plec.

varianta off road in general

S-a stabilit ora 17:00 in parcarea de langa stadionul municipal, (la intrare, langa pista de biciclete).

Eu si Zdranc mergem deocamdata :D

ei , cum a fost of-rodistilor? alex ai gasit cu cine sa mergi of -road......

maine pe la 14 mergem la o tura de paltinis, dar in ritm usor, asa ca de intrare in mana, mai devreme nu se poate ca mai avem de cu treaba pe la case

eu si dintzosii, mai vine cineva?

ei , cum a fost of-rodistilor? alex ai gasit cu cine sa mergi of -road......

maine pe la 14 mergem la o tura de paltinis, dar in ritm usor, asa ca de intrare in mana, mai devreme nu se poate ca mai avem de cu treaba pe la case

eu si dintzosii, mai vine cineva?

As vrea sa merg eu, sa inaugurez cursiera Fuji achizitionata saptamana asta.

Numai ca am o problema la anvelopa spate, a facut o galma cand am umflat-o. :)

Astazi pe la 10-11 merg la Hervis sa vad daca se poate rezolva.

Daca nu, poate gasesc vreun magazin deschis sa cumpar una noua.

In privinta ploii, am inteles ca pe la pranz se va opri, sper sa nu se insele meteorologii.

Sper sa ne vedem azi. :)

P.S. Dintre cei care au mai cumparat cursiere Fuji de la Hervis, a mai avut cineva probleme cu anvelopele Continental Ultra Sport? Cea de pe spate are o galma, iar cea de fata nu se aseaza deloc pe janta. :)

Daca aveti posibilitatea va rog sa puneti si voi niste poze de la ture sa imi mai aduc si eu aminte de locurile natale. Oricum ar fi, la vara imi aduc si bicicleta cand vin la ai mei in concediu si mi-ar face placere sa iesim impreuna la un Paltinis.

Apropos, eu merg pe sosea pentru ca in Constanta mtb-ul nu prea isi are rostul, nu prea imi dau seama cum merge majoritatea ciclistilor sibieni, on road sau off road?

fuji prinde teren pe plaiurile sibiene.....chiar de se opreste ploaia(in minutul asta nu ploua) noi am renuntat, la cum curge apa pe marginea drumului, iar pe drum merg toti grabitii cu masinile, mai bine dam pas, dar poate dam un "stropit" la palti luni, pare ca se imbunatateste vremea.

bafta la rezolvarea problemei cu gumele la hervis.

@dreamlike se merge si of si on, ca doar avem unde;))

cred ca tot la fuji ajung si eu, ca cu bazarul asta.....mai bine lasa

S-a rezolvat cu gumele.:(

Cea cu galma mi-au schimbat-o, iar cea care nu se aseza, am umflat-o cu o pompa mare si la presiune s-a asezat.:)

Cred ca si eu renunt la tura de azi. Abia acum s-a oprit ploaia, dar e cam racoare si a plouat destul incat sa fie foarte ud pe jos.

Sper ca luni sa fie vremea favorabila si sa ne vedem cat mai multi pe sosea.

L.E. Pana la urma, cand am vazut acest soare minunat, am iesit pe la 15:30 pe ruta Talmaciu-Sadu-Cisnadie-Cisnadioara si retur. A fost minunat. Astept vreme ca aceasta inca de anul trecut.

Sper ca vremea sa tina cu noi luni.

Edited by scavenger

Salutare noului posesor de Fuji :(

problema cu anvelopa ce nu se aseaza bine pe janta am avut-o si eu. S-a rezolvat prin umflare la 7 atm .

Marti revin si eu in oras si ma abonez la ture pe sosea cu cursiera.

Iesi pe geam si baga un ochi spe Paltinis. E zapada gramada:)

ms ovidiu

am vazut pe web

e frumos

ma echipez corespunzator, poate totusi vine cineva e o tura buna de antrenament

-astept un sfat de la voi

Ardelenilor,maine am de gand sa bag un Paltinis,pe la 12 iau startul de la baza catararii.

Din cate am vazut maine o sa fie cat de cat vreme buna asa ca poate bag si eu o tura mica pana la palti.

Uite ma cine vine la noi.

Vrei sa alergi sau vi la plimbare de paste? De fapt nu conteaza, mai mult de o jumatate de ora nu imi dai pana sus:)

Problema este ca ora 14 e cam naspa. Pranzul cu familia, Turul Flandrei, etc.

Vrea careva sa vina pe la 12 sa ne intalnim la curmatura. Eu vin din cisnadie->cisnadioara, sau ne putam intalni pe drumul de la rasinari pe la 11 30. Dati si voi un semn