Guest

Planificator ture pe langa Sibiu

Recommended Posts

Azi se schimba schema. Luam autobuzul la ora 4 spre Paltinis si venim pe offroad.

Mai baieti, dar ati prins ceva viteza la coborare :( Media de 38-40 /h pe asfalt cu montane cu crampoane ... mi s-au cam zadarnicit planurile de a ma alatura echipei la antrenamentele zilnice :( .... deocamdata :)

38-40 e lejereanu. Pe Rasinari-Sibiu se vine mai tare:)

:)sa aveti grija ca mai sta radarul si pe zona aceea, apoi va ia puncte de pe ..... tricoul cu buline:), salute radu, pe unde ai umblat ca ai fost cam tacut, vezi ca se strica cauciucurile de la cursiera de nu le folosesti

:)s salute radu, pe unde ai umblat ca ai fost cam tacut, vezi ca se strica cauciucurile de la cursiera de nu le folosesti

salutare!

eh, nu se strica ele ca ma ocup, asa... incet-incet...... in ultimele zile am facut dupa etapa de giro cate o tura pe cisnadie-cisnadioara-sibiu sa incep sa intru in forma pentru turele alea lungi pe care le pregatiti voi pe la oasa si trans :)

Pt. maine se anunta o iesire organizata ?

Cursiere sau montane ?

cine vine la o tura de oasa ,maine , duminica, se pleaca pe la 8 din sibiu-sliste-jina-sugag-oasa si retur, e lung dar nu moare nimeni ca nu mergem la curse, e putin rau drumul pentru 4km de la jina la sugag, asta pentru cei cu cursiere-ca mine-dar o rezolvam noi cumva, se ajunge acasa pe la 9 seara

sa nu spuneti ca nu veniti din cauza la DN de la sibiu-tilisca, ori ca e prea mult si nu sunteti antrenati, vin 2 ciclisti care nu au mai mers cu bicicleta mai mult de magazinul din colt sau piata si nu se plang de distanta.......deci doar scuze reale.....nu fictive.....mai bine nu spuneti nimic......nici ploaie nu va fi , poate putina, iar asta se rezolva cu un impermeabil.

deci cine se avanta?

gata intorsi de la oasa.....foarte fain, nu am prins pic de ploaie, soare cu putini nori, in rest perfect, la intoarcere era ud asfaltul aproape de sugag , o fi plouat inainte, dar a maritata, catarare din plin si din saliste la jina, iar de la sugag pana la oasa, dar asta e ceva mai lina, gen cisnadioara, doar ultimi 3 km sunt mai abrupti, asfalt foarte bun, mai putin cei 5-6km intre jina si sugag unde este enduro clar, dar se reuseste si pe cursiera , usor , cu frana trasa, sunt urme de masini batatorite si pe ele se poate. deci cine vrea sa nu piarda ca merita.

sunt 89 km din sibiu-jina-oasa................data viitoare vom incerca ceva de 2 zile cu traversare transalpina.

Cred ca a fost tare fain spre Oasa, insa 180 de km, nu e chiar pt oricine. Felicitari, si mai ales pt acei incepatori de care ziceai. Sambata am iesit cu un prieten spre Santa, ne-a prins si ploaia, mai usor pe urcare, insa intre Santa si Paltinis ne-a udat bine.

Seba, asteptam organizarea turei spre Oasa pe asfaltul ala perfect, cu plecare din Sebes. Poate se alatura si clubul de ciclisti de acolo. Pe DN cu masina pana la Sebes....sau cine vrea pe troaca....eu unul sigur nu.

A inceput si iunie... baietii (si fetele) de la Geiger ziceau ca incep antrenamentele. S-a stabilit o ora si un loc zilnic de incepere a antrenamentelor?

Ora 19.00 la Sala Transilvania. Din pacate saptamana asta nu prea are nimeni timp.

am o intrebare.. unde este celebra Magura .. niste indicatii..n-am fost prin zona dar am auzit ca e cea mai tare..

inca una : am auzit ca este concurs pe 7 , se tine in parcul Sub Arini ? pe la ce ora e startul ?

Edited by adisb

concursul nu se mai tine. Magura este un varf in muntii cindrel, poti urca pe el din mai multe directii, cisnadie, cisnadioara, sadu, tocile, valea sadului...cel mai usor e din cisnadie/cisnadioara pe o carare ce urca sustinut vreo 12km, la inceput e drum forestier si dupaia se face carare. Mi se pare umpic cam greu de explicat daca nu sti zona de poteci. Odata tot om face o tura mai mare, poate chiar weekendu asta, si poate se strange mai multa lume.

Maine se baga cineva pe Trans?

Deja si-au anuntat prezenta mai multi ciclisti din Brasov si Tg. Mures.

Pentru cei care vor sa vada unde e magura, va bagati in weekend, de preferabil duminica la o tura?

eu + inca 2 prieteni cred ca o sa venim , o sa iti spun sigur maine , depinde de vreme... drew stai cumva in vasile aaron ? daca da esti marius ? :)

:) nu, stau prin terezian. Astept un raspuns maine atunci. Vremea va fi mai buna duminica asa ca e mai bine. Spor la dat pedale.