Guest

Planificator ture pe langa Sibiu

Recommended Posts

referitor la marşul de duminică

sunt f impresionat de faptul ca au participat aşa de mulţi sibieni ( poate ne spune Andrei şi numărul lor), deşi afară a fost frig şi vânt

aşa că se merită a se amenaja cât mai multe piste pentru biciclete, cum sunt deja în proiect.

în concluzie : Sunt mândru că sunt 50 % sibian !Imagine postată

La mars au fost aprox 200 persoane. Nu e rau pentru vremea pe care am avut-o. Cand am vazut ca ninge de dimineata am zis ca e cam gata o sa mergem numai noi. Sper ca a fost un eveniment placut pentru toata lumea. Am observat un feedback pozitiv din partea participantilor.

200 de persoane e ceva pentru oras din tara asta in care lumeainca mai cauta sa fie cat mai comoda in masinile lor iar duminica sa se indoape pe acasa sau la un gratar cu mancare si bautura

totusi am observat ca la ce potential exista in zona Sibiului prea putini fac iesiri mai mari in week end iar cei mai multi se axeaza pe zona Paltinisului desi in judet sunt o gramada de alte locuri extraordinare.

Intreb din timp sa vad cum imi planific timpul:

Merge cineva din Sibiu la Liman Race ? Daca aveti un loc si pt mine, sau putem sa ne grupam cumva dati un semn ;)

M-as incumeta si eu. O ora si un loc de plecare?

Ora de plecare o voi posta sambata. Probabil pe la 10 .

Loc de intalnire Sala Transilvania .

Daca tine vremea cu noi si nu va ploua mergem sigur.

Ora 18:00 adunarea si socializarea :) ora 18:30 plecarea la plimbare ;)

Vine cineva la o tura pe calugaru ? pe la 12juma ?

Care-i faza cu masa critică? Pe unde se merge, cât durează?

maine dimineata, daca vrea cineva o urcare pana la balea cascada-cu plecare din porumbacu sau din apropriere, sau o urcare offroad pe valea porumbacului pe traseul de urcare spre negoiu, sa-mi dea un semn la 0746143571.

Maine la ora 10:30 plecare spre Magura de la Sala Transilvaniei, in caz ca ploua maine anulam tot.

• Upvote 1

Scuze de dublu post , dar am uitat sa intreb : Are cineva un magnet de ciclocomputer , care nu-i mai trebuie ? Sau gasesc pe undeva doar magnetul ?

Sâmbătă 7 mai, vom organiza un eveniment în Parcul Sub Arini prin care dorim să încurajăm sibienii de toate vârstele să iasa la o plimbare cu bicicleta pe aleile parcului. Pentru cei care nu au bicicleta dar vor să încerce şi să dezvolte aceasta placere le vom oferi noi una spre împrumut. Avem pregătite şi nişte trasee interactive pentru cei mici, dar aceştia vor trebui să vină însoţiţi de un adult care să-i supravegheze pe parcurs.

Locul de întalnire va fi in fata stadionului Municipal, lângă pista de biciclete începând cu ora 12.

Mai multe detalii pe site: http://www.turainnatura.ro

Imagine postată

Hi

I am looking for a precise topographic maps of Sibiu area, in July I plan to get there on a bike ride. If you have links to these maps please send them to me, I would be very grateful. As well please recommend me a paper map that would allow me to make my MTB trips please give the scale of the map and its price.

thanks

Haladinho kra_kus@wp.pl

Hi

Caut un maps precise topografice din zona Sibiului, în iulie am de gând pentru a ajunge acolo la o plimbare cu bicicleta. Dacă aveţi legături către aceste hărţi vă rugăm să trimiteţi-le la mine, aş fi foarte recunoscător. După cum bine va rugam sa-mi recomande o hartă de hârtie pe care mi-ar permite să facă excursii meu MTB vă rugăm să scara hărţii şi preţul său.

mulţumiri

haladinho kra_kus@wp.pl

Hi

I am looking for a precise topographic maps of Sibiu area, in July I plan to get there on a bike ride. If you have links to these maps please send them to me, I would be very grateful. As well please recommend me a paper map that would allow me to make my MTB trips please give the scale of the map and its price.

thanks

Haladinho kra_kus@wp.pl

Hi

Caut un maps precise topografice din zona Sibiului, în iulie am de gând pentru a ajunge acolo la o plimbare cu bicicleta. Dacă aveţi legături către aceste hărţi vă rugăm să trimiteţi-le la mine, aş fi foarte recunoscător. După cum bine va rugam sa-mi recomande o hartă de hârtie pe care mi-ar permite să facă excursii meu MTB vă rugăm să scara hărţii şi preţul său.

mulţumiri

haladinho kra_kus@wp.pl

i can help you

as i told you I have many topographics maps 1:100.000 of all Sibiu county

so write to me !!!

Joi ajung si eu in Sibiu si raman pana pe marti - miercuri. Imi aduc doar bicicleta de sosea asa ca, daca organizati vreo iesire, m-as alatura cu placere.

sper să nu uitaţi de întâlnirea noastră de vineri după amiază din Piaţa Mică,

după câte am inţeles o să fie pe la ora 18 30 când cât mai multă lume îşi termină treaba

aşa că sper să fim în număr cât mai mare mai ales că vremea o să fie frumoasă şi călduroasăImagine postată

Am urcat dupa amiaza pana in Paltinis. La intoarcere m-am intersectat cu mai multi biciclisti care mergeau spre Rasinari. Din pacate unul singur era cu bicicleta de sosea, ceilalti numai cu mtb ... :( Maine vreau sa urc din nou, mai de dimineata de data asta. Daca vrea cineva sa ma insoteasca, lasati mesaj pe forum, plec in jur de 11.00 dar ora nu e batuta in cuie.

Am fost acum 2 zile, pe la 5-6 seara, până la Șanta, prin Curmătură. N-am întâlnit pe nimeni pe acolo. Doar un tip care cobora pe asfalt de la Păltiniș am văzut, când faceam o pauză înainte de a lua-o spre Curmătură.

Doamne câtă balegă pe acolo. Aveam balegă până șî în chiloți când am ajuns acasă. Iar ciurdarul n-a făcut nici un efort în a își ține în frâu câinii, atât la urcuș cât și la coborâre.

MA puteti ajuta si pe mine cu un sfat? Cer si eu ajutorul concetatenilor mai experimentati ca mine :D

Doresc sa imi achizitionez o bicicleta.

Am variantele: Cross Gravito VB (cadru 510mm) http://www.explorersport.ro/scripts/?o=products&id=87

si Price SPort Second hand http://www.ciclism.ro/forums/index.php/mp/i/3500-mtb-price-full-deore-frane-disc-hidraulice-shimano/

Cea second hand este din 2009 cadrul, iar componentele 2010. Omul spune ca e perfecta bicicleta :D

Nu stiu ce sa aleg.

Ce ma sfatuiti sa aleg?

Mersi

Dragos

eu unul te sfatuiesc sa mai arunci o geana si pe okazii,ca sigur gasesti o bicicleta mai bine dotata la banii aceea,acum.... depinde si la ce doresti sa o folosesti,la plimbare prin parc e bun si crossul....oricum studiaza bine piata inainte de a lua o decizie! bafta