Leviathan

SPECIALIZED Fan Club

Recommended Posts

Sunt si eu fericitul posesor al unui Pitch,caruia i-am facut cateva upgrade-uri,sunt foarte multumit de cum se comporta,si am avut suficiente biciclete cu care sa o compar.Un all mountain perfect pentru mine,atat la urcare cat si la coborare,un foarte bun all-around.face fata la un freeride usor,ture lungi,daca pun lock-out-urile merge si in oras,inca nu au fost locuri,in afara de cele de downhill agresiv unde sa nu se descurce,foarte incantat de ea.

post-2889-096301000 1278050634_thumb.jpg

Siteul lor www.specialized.ro nu functioneaza de vreo 3-4 luni.

Pentru ca au pierdut distributia si ca a preluat-o o firma maghiara.

de curand am intrat si eu in randul posesorilor de specialized, momentan sunt foarte incantat, dar pentru mai multe comentarii trebuie sa ma dau mai mult cu ea :D, este un epic marathon, iar pentru mine este destul de diferit, deoarece pana acum am mers doar cu hardtail.

Oricum cred ca a fost o decizie buna sa fac schimbarea.

Stiu site-ul nu mai este functional, dar nici firma nu mai este in functiune? Nu mai aduce nimeni in Romania Specialized?

Am cautat si eu importatorul acum vreo 5 luni(nu mai e ala vechi) si am ajuns la Specialized Hungary, ei vand acum si pe Romania. Incearca la firmele din Ardeal, mie mi-au trimis niste urechi de cadru la Bike Trade din Tg. Mures.

Salut

Am tot incercat la unguri dar fara success. Ba n-au site, ba n-au nimic pe site, ba n-au decat 1-2 chestii de la Specialized.

Eu caut un cadru pe Epic in special dar si alte componente. Ceva sugestii ?

Incearca un mail la:

Berta István

Premium Sales Manager

Mobil: +36309407622

info@specialized.hu

www.specialized.hu

Succes in gasirea cadrului de Epic, am cautat si eu unul dar am ajuns la un Blur XC Carbon.

Stie careva ceva despre asta www.specialized.ro ? au luat distribuția ?

Upgrades:

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Specialized-GF-08-Hardrock-Disc ( Si Mali Slalom M2 - bicicleta prietenei mele )

Cadru: Specialized Hard Rock pro A1 Premium Aluminum, double-butted, ORE DT, externally relieved HT, reinforced disc mount, forged dropouts w/ replaceable 98954020 alloy hanger, disc

Amortizor spate: none

Furca: RockShox TORA 302 powered by Sram Travel: 85-130mm; Travel Adjust: U-Turn; Weight: 2400g (5.3lbs); Spring: Coil; Damping Adjust: External Rebound and Turnkey Lockout

Cuvete Neco, SixPack Spacer set, SixPack Aheadcap 1.1/8

Pipa/ghidon Truvativ Hussefelt 40 mm / Truvativ Hussefelt / Grips- Propalm HY-607EP

Sa Selle Italia XO, Six Pack Menace, SixPack Cockring

Angrenaj Shimano Deore LX

Chainguide none

Pedale white - rulmenti

Frane Avid Juicy 5 powered by SRAM

Schimbatoare Shimano Deore SLX powered by Sram/Shimano SLX/Shimano SLX

Lant/pinioane Shimano powered by Sram/Shimano Deore CN-HG73

Butuci Fata - Novatec Red D361SB; Spate Novatec Red D362 SB-SS; Quick release - Novatec

Jante SunRims single track white 36 holes/DT Swiss

Cauciucuri Specialized Pro Resolution, 26x2.3, 30TPI, wire bead with kevlar

Mai urmeaza pedale rosi Six Pack Menace, insa momentan nu sunt pe stoc...sper sa intre pe luna urmatoare...:)

Si referitor la problema Specialize din romania...macar acum stiu d eunde as putea lua un cadru nou...o zi superba!

• Upvote 1

Sa reinvie si acest topic :)

Avand in vedere ca de 3 saptamani am trecut exclusiv pe bicicleta la/de la munca si pedalez in oras cam 22 km/zi, m-am orientat catre o guma de strada si destul de inalta pentru a nu fufu janta cand e cazul de o groapa sau de o bordura. Astfel am ajuns la Schwalbe Returner Imagine postată

Nu stiu daca a fost in stransa legatura, dar ciclocomputerul mi-a aratat o crestere a mediei vitezei cu 7km/h in conditiile in care am pedalat la fel.

In rest, legat de piese, nici importatorul maghiar nu e serios (nu raspunde la mesaje), insa am inteles de la unii ca MarosBike poate aduce piese dedicate.

Buna ziua! Am vazut acest topic al fanilor Specialized si m-am gandit sa va intreb voi de unde v-ati cumparat bike-urile. Am cautat peste tot pe net si nu am reusit sa gasesc nicio adresa referitoare la vrun Showroom. Daca mi-ati putea da voi o asemenea informatie as fi recunoscator. Spor la pedalat!

Rusinica, ca nu au un dealer autorizat in Romania. Am vrut sa cumpar un s works epic, dar asta e. Am ramas la un Merida .

:) si noi in familie suntem fani Specialized:

- sotia - XC PRO FSR

- eu - Stumpjumper Expert 29er

Buna ziua! Am vazut acest topic al fanilor Specialized si m-am gandit sa va intreb voi de unde v-ati cumparat bike-urile. Am cautat peste tot pe net si nu am reusit sa gasesc nicio adresa referitoare la vrun Showroom. Daca mi-ati putea da voi o asemenea informatie as fi recunoscator. Spor la pedalat!

In Cluj se gasesc la magazinul lui George ( BIKESPORT )

Ce noutati mai sunt cu distributia? A vorbit cineva in Ungaria? De unde se mai poate comanda ceva de la Specialized (nu bicla)?

O sa intru si eu cu pasi marunti cu o bestie specialized allez elite es slx 2009..e cursiera..asa ca..sunt mandru de ceea ce am..nu conteaza mtb sau sosea..o familie e specialized..nu doua.