cristianbaila

Biciclisti in Focsani

Recommended Posts

cine e interesant de trasee in fcs si mai eles e din focsani sa ne adunam poate facem o trupa kalumea

Cine e interesat de trasee in Focsani si mai ales este din Focsani, sa ne adunam, poate facem o trupa ca lumea.

Edited by LucianTheOne
  • Upvote 2

Am fost deja. Mi-am luat CUBE ACID. Am garantie 2 ani, dar e cam problema cu reglajele ca nu prea imi vine sa ma mai duc inapoi la Bucuresti. Si cam dupa 100 km mai trebuie reglate schimbatoarele, franele. Cunoasteti pe cineva meserias din Focsani care se pricepe la biciclete? ID: georgerxe

Mai pe vremuri ( adica acum vreo 18 ani) era un baiat, Andrei Breaban in chema. Se pricepea avea scule tot. Ar trebui sa investighez nitel sa vad daca mai dau de el.Sa stii ca nu e musai reglajul dupa 100 km doar daca simti tu ca s-a dereglat ceva.Iar in buc Pot sa te trimit la mai multi baieti banuiesc ca bicla ai luato de la ASS Florescu deci fiind in garantie tot la ei te vei duce sa iti faci si reglajele.Cat despre ture in Facosani.. :) si prin inprejurimi,suntem specie rara si in curs de disparitie.Crangul e cel mai aproape dar e riscant.Am incercat pe pielea mea anu trecut si era sa mi-o iau de al caini rau de tot.De atunci mi-am jurat sa nu mai merg singur :P.Am mai facu anu trecut o catarare pana In varf la Magura Odobesti la releu,a fost destul de dragut.In rest o ard urban si ma leapad de masina =)).Si asa nu avem drumuri un MTB e mult mai potrivit. :)

In sfarsit gasesc si eu oameni interesati de ciclism in Focsani. Stiu ca pe acolo e febra "motoarelor", mai rar cu bicicleta, eventual cativa amarati.Si eu ma gandeam ca la vara, poate reusesc sa cumpar o cursiera,sa facem o tura pana la cascada Putnei, intr-o saptamana, cand e mai liber. Bunicii mei sunt din Cotesti, 10-15 min cu masina pana in oras.Succes si multe antrenamente, poate reusim sa ne intalnim!

Da motoare masini tunate leduri prin faruri stopuri praguri si antene...jante vopsite geamuri fumurii priviri agresive... spolere eleroane motoare liniute la sud xenoane... etc...Cam asa sta treaba...

Ai dreptate.M-am uitat si eu prin oras, nicio bicicleta, niciun biciclist, poate pe la piata, un mos ducandu-si pe coarne sacosa de ceapa, are o bicicleta ruginita de peste 30 ani.Am fost in vacanta de Paste la cascada si cand m-am intors am obs pe drum, nu departe de Focsani, cred ca stii drumul, in prima comuna, doi oameni cu biciclete si cu casca pe cap. Am ramas :o , cum e posibil? Acolo nu sunt in stare sa-si cumpere o casca pentru "motor" daca nu ii obliga legea si nu se sare un "politai"... . Pacat, e o zona frumoasa... Sper sa reusim sa ne intalnim, poate la o tura, poate la un suc.:D

deci da te arat cu degetul pe strada de genu uite ba p-ala.hahaha se uita ca al masini straine al tine :D

M-a intreabat unu pe mine. auzi ba da dece ti-ai mai luat bicicleta daca ai masina?????:o

Eh... sa speram ca peste vreo 20 de ani se schimba...probabil.:D

Salut!

Ma numesc Marian si sunt din Campineanca (Focsani). Imi place sa ma dau cu bicicleta la nebunie , dar singura problema este k nu prea gasesc oameni/biciclisti prin Campineanca si nici prin Focsani.

Am facut acest topic in speranta ca o sa gasesc ceva oameni cu care as putea sa rulez linistit si fara limite!

Imi las id-ul de mess aici si daca este cineva interesat va rog sa ma contactati si sa ne dam cu oleaca cu bicicleta( in munti, pe campii..) si cine stie , poate chiar facem si o "trupa" .

Astept opiniile/parerile voastre la acest topic sau mai detailat la id-ul meu.

ID: maryan_fyr3

Pana prinzi vreo 2-3 prieteni, cei drept, cam rar pe acolo, pedaleaza singur.;) La fel fac si eu...

Salut. Si eu sunt tot din Campineanca. Am mai iesit prin imprejurimi vreo 10 km spre Bolotesti. In rest la servici si atat.Daca vrei sa mai vb pe mess id: georgerxe

Salut. Care vreti sa ne plimbam prin imprejurimile Focsaniului, oricand cu placere. Eu am mountain bike. Id messenger: georgerxe

chemati-ma duminica la un suc ceva, as face o tura lunga pana la voi, sunt din braila, spuneti ceva aici si vin!

@tantaru' , noi te asteptam cu cel mai mare drag , dar te incumeti sa vii tu de la Braila pana la Focsani??

Acum sa revenim la ce-am facut eu zilele astea. De pilda ieri am facut un traseu frumos * http://www.bikemap.net/route/634716 * ! Iar astazi, pentru ca mi-a permis vremea si mi-am permis eu sa fac acest traseu * http://www.bikemap.net/route/635232 * , pentru ca ultima oara il facusem pe dos si a trebuit sa urc toata "catararea" aceea de la Carligele , chiar imi doream de foarte mult timp sa o si cobor! Dupa cate trasee am facut eu , acesta mi s-a parut cel mai frumos pentru ca indeplineste toate conditiile: plat-catarare-coborare.

Eu va astept cu mare drag sa ne strangem intr-o zi cat mai multi posibil si sa facem un traseu , eu l-as avea in minte pe acesta * http://www.bikemap.net/route/605467 *.

Acum , astept parerile voastre!!!

daca nu bate vantul ingrozitor de puternic nu este o problema, traseul pe care l-ai propus sa-l faceti este numai asfalt? eu vin pe cursiera si nu vreau sa fie drum nasol :D, lasa un nr de tel si daca vremea este frumoasa voi veni. in 3 ore ar trebui sa ajung acolo si de acolo voi face traseul ala cu tine si ma intorc

Traseul contine asfalt in mare parte.. dar cand intri in munti mai e si asfalt dinala cu gropi si pietris.. si foarte multe damburi..ca na , tre sa recunoastem..traim in ROMANIA. eu ti-as recomanta alta bicicleta inafara de cursiera.

Uite baga id-u meu : maryan_fyr3 si vorbim pe mess mai multe