cristianbaila

Biciclisti in Focsani

Recommended Posts

Salut baieti. Astazi am avut ocazia sa ma intalnesc cu un alt compatimit al ciclismului. Baiatu ( stanga) a venit tocmai din Braila ( pentru aceasta intalnire). A avut parte de vant, de soare, de oameni prosti pe drum incoace dar , partea buna este ca a ajuns cu bine la Focsani. Cu ocazia asta a vazut si el cum arata Focsaniul nostru asta mic si degeaba.

Ce sa mai zic , a fost foarte bine astazi si la mai multe dinastea!!!!

Imagine postată

• Upvote 2

imi pare rau ca nu am dat niciun semn de viata.momentan sunt la tara,in cotesti.(e mai greu cu netul pe la bunici) teoretic,saptamana aceasta imi ajunge bicicleta(sper sa nu mai intervina vreo problema),eu stau pana pe 20 aici apoi plec in hr. cu cel mai mare drag putem sa stabilam o data,ne imtalnim mai multi...o sa va anunt cand imi ajunge bicla.pana at. drum bun!

imi pare rau ca nu am dat niciun semn de viata.momentan sunt la tara,in cotesti.(e mai greu cu netul pe la bunici) teoretic,saptamana aceasta imi ajunge bicicleta(sper sa nu mai intervina vreo problema),eu stau pana pe 20 aici apoi plec in hr. cu cel mai mare drag putem sa stabilam o data,ne imtalnim mai multi...o sa va anunt cand imi ajunge bicla.pana at. drum bun!

chair astazi e vorba sa facem o tura de 40 .. sunt eu , plastys...serban_md... eu si plastys e sigur ca merem..de la serban asteptam un raspuns.

daca poti haide si astazi

http://www.bikemap.net/route/603731 .. asa arata traseu..ai detalii pe dreapta

as veni cu cea mai mare placere.problema e ca nu am bicicleta.trebuie sa o primesc saptamana asta.o sa anunt eu cand sunt disponibil.pana ne vedem drum bun si distractie placuta;)

Ps:eu trec pe cursiera,daca stii cateva rute pe asfalt,mai lugi de preferat:d

• Upvote 1

Multumim!

Si eu vreau sa-mi iau o cursiera, dar momentan stau prost cu bugetu!

Cand am sa-mi iau o cursiera o sa fac si pe asfalt trasee. Tinem legatura

heeee baieti astazi am mai bagat o tura cu prietenul meu bun Stefan ( plastys).

A fost o tura mica de 40 km. Astazi am fost numai doi, poate la urmatoarea tura o sa fim mai multi!

gata.mi-a venit bicicleta.daca vreti sa ne intalnim la o tura pe asfalt,sunt disponibil.o zi placuta!

bine de stiut gozmyn, eu maine si poimaine lucrez daca e ne bagam la o tura miercuri sau joi ca eu lucrez tot week-end-u sa-mi iau cauciucuri noi la bicicleta, ca s-au cam dus astea.

ok.pana miercuri mai refac conditia fizica,pauza lunga... sper sa gasesti un traseu pe asfalt,eu vin cu o cursiera.pana ne vedem,multa bafta!

Salut baieti,

Mai este unitatea aia de jandarmi in Focsani?

Am bagat 3 luni acolo, as fi preferat 3 luni de puscarie...

• Upvote 1

da lucian,din pacate mai exista unitatea.vrei sa o vizitezi? macar de dragul amintirilor:))

Are idee cineva daca DN2D (Focsani - Lepsa - Tirgu Secuiesc) a fost terminat?

Stiu ca se lucra la un moment dat...

• Upvote 1

Dap. Merge perfect pt cursiera chiar de la Focsani. Sunt 130 km de la Focsani pana la Targul Secuiesc si peisajul este superb.

• Upvote 1

si inca se mai lucreaza. pana la lepsa drumul este plin de gauri .. risti sa te alegi cel putin cu o pana, iar 5-6 km inainte de Ojdula drumul este super infect. In nici un caz nu se poate face pe cursiera, doar pe langa.
  • Upvote 1

Am fost de Paste la cascada Putnei,drumul era super bun pana la o rezervatie naturala,pe un deal,nu stiu exact cu se numeste.Pana aici poti merge linistit pe cursiera,urmatorii 16 km sunt placi de beton plin de gauri...La cascada m-am oprit,m-ai departe nu m-am dus.Intentionez sa ajung pe acolo tot pe o cursiera.Daca o sa-l faci te rugam sa ne lasi impresiile si detalii privind calitatea drumului.Multa bafta!

Nu mai organizeaza nimeni nicio iesire?:D

Nu mai organizeaza nimeni nicio iesire?:D

pai sa anunt din timp, cred ca voi veni intr-un sfarsit de saptamana in directia aia, vreau sa ajung la nereju, daca vreti sa mergeti cu mine sa faceti ceva munte si mi-ar prinde si mie bine, mariane baga un traseu pe bikemap si mai vorbim, nu stiu exact daca saptamana asta sau urmatoare voi veni

pai sa anunt din timp, cred ca voi veni intr-un sfarsit de saptamana in directia aia, vreau sa ajung la nereju, daca vreti sa mergeti cu mine sa faceti ceva munte si mi-ar prinde si mie bine, mariane baga un traseu pe bikemap si mai vorbim, nu stiu exact daca saptamana asta sau urmatoare voi veni

Chiar astazi am bagat o tura scurta de 50 km pana la Poiana Cristei ( revin cu poze maine, ca nu gasesc cablu de date). Eu zic sa mergi si tu pana sus la Poiana Cristei ( nu stiu daca ai mai fost), si Nereju ar fi o posibilitate sa facem un traseu de 2 zile ( daca e ceva innoptam la bunicii mei, tu ziceai ca ai femei pe acolo mocance:lol:http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif, te invit).

Eu zic sa stabilim o data fixa, sa ne strangem cel putin 3-4 ( zic ca avem de und, eu,dan plastys,gozmin...poate dane mai iei pe cineva cu tine...). Ramane sa tragem o data fixa, sa anuntam oamenii, pregatim domnisoarele cu 2 roti si picioarele.!

Eu mai stau in jur de o saptamana pe aici.Mai suparat cu Poiana Cristei,am urcat pana la jumatatea drumului,ara zicea ala,vreo 4 km apoi ne-am intors...stau doar aproape de ei,nu ai vrut sa lasi un mesaj,pedalam impreuna.

In primu rand am zis ca revin cu poze Poiana Cristei . Cat despre situatia asta gozmyn, imi cer scuze dar ieri pe moment pe la ora 17:30 mi-a venit deodata cheful de-o tura, asa ca am plecat fara nici un semn de intrebare. Daca tu spui ca ai urcat 4 km inseamna ca ai urcat pana la semnul cu "Manastira Cotesti > 2 km", toata catararea are 7 km, in care 1 km ala in coborare spre sf. Data trecuta pana acolo urcasem si eu, dar ieri am reusit sa urc toata catararea, e al dracu de grea. Pana la intersectia ai de coborat 1km sau mai molt. Asfaltu ai vazut e in stare foarte buna.

Spun sa tinem legatura, azi e prea devreme sa stabilim o tura, eu miercuri si joi lucrez , as spune sa stabilim o tura pentru sambata.! Ce zici http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif??? Poate vine si Dan a.k.a. tantaru' si bagam o tura pana la poiana Cristei, si cine stie poate dam si pana mai incolo!!! Astept pareri, si inca o data scuze!!!

Asfaltul e impecabil.Dupa mine as merge pana dau de drum pietruit;) ieri am fost pana in vartescoi,aveam planul sa ajung in odobesti dar nu m-au lasat picioarele,se simte pauza de un an..Sambata e perfect.Ramane sa stabiliti ruta.Eu as prefera o urcare.

Salutare trebuie sa-mi cumpar pedale si sa-mi reglez etrierele si sa-mi bag lichid de frane.Peste 4 zile ies si eu la o tura!!!