cristianbaila

Biciclisti in Focsani

Recommended Posts

Ideea de un traseu ar fi asta ( aveti detalii pe dreapta si catararile traseului). Ce ziceti, va bagati sambata?? Eu zic sa ne strangem undeva in jurul orei 08.00 . ca daca de prinde ora 10 pe biciclete la 30* murim:)):)) !!!

pai eu vin acolo sa ma duc la nereju la prietenele mele, eu doar ziceam sa mergeti cat va tin picioarele in directia aia si marian daca ai rude acolo sa vii pana acolo , sunt destul de strans in program si nici nu stiu inca daca pot saptamana asta sa merg, daca scap de la munca, sambata ma duc la nereju, duminica ma intorc la braila.. nu ma bag la alte trasee, ii promit de mult timp ca ajung la nereju si mereu s-a ivit cate ceva, eu daca vin ma duc direct la nereju!

atunci daca e, eu am vorbit azi cu parintii dau un telefon si se rezolva sa iinoptam o noapte la ei ( si vreau sa sp ca nu stam intr-o casa de 10x10 m2, adica avem teren cat un teren de fotbal). Vrei sa stabilim week-end-ul asta sa merem merem, il luam si pe gozmyn si pe plastys ca zicea ca vrea sa mearga ami vii cu cineva si tu. Dar daca nu poti sapt asta sapt viitoare si week-end-u asta ma duc la poiana cristei. Te vezi cu fetele alea nu e o preblema, dar rezolva sa-ti iei 2 zile liber. Care e faza te rog vino cu o masina, ca noi pe la 08.00- (max)09.30 sa vem plecarea de aici! si sa nu te obosesti sa vii pe cursiera pana aici. Ar fi un traseu asta 127km, sau care l-as prefera eu ( ca doar facem o "excursie" de 2 zile ) asta 175km.

Acum nu stiu, rog pe gozmyn si pe plastys sa verifice forumu ce am postat si sa-si spuna opiniile, vreau sa pana vineri sa avem chestia stabilita sa nu se incurcam chiar pe ultima suta de metrii. Sambata ar fi plecarea in jurul orei 08.00-09.00 si intoarcerea duminica. Ce vreau sa mai mentionez cum ( la amandoua trasee) intoarcerea este pe andreiasu (partea aia de jos) nu creca s-ar simti bine pe cursiere ca na, e drum cu damburi si pietris.

Asteptam opinii !!

bai, eu plec de acasa, nu o sa am net pana vineri seara, vorbim atunci ultimele chestii, inca nu ne intelegem bine, eu ma duc la nereju sambata, care vrea sa mearga pana acolo sau pana unde vor ei pt antrenament e bine venit. vorbim vineri seara!

as merge cu cea mai mare placera intr-o tura de 2 zile.din pacate sambata seara si duminica am treaba iar saptamana viitoare voi pleca in harghita.singura optiune pentru mine ar ramane o tura de cateva ore dimineata.va hotarati unde mergem,ori nereju,poiana cristei sau o ruta cunoscuta de marian.app unde ne intalmin?in focsani?

daca spui ca ai treaba, eu zic sa facem tura aia catre Poiana Cristei sambata dimineata.. si lasam nereju pe alta data!! ce zici.

si, eu zic sa ne intalnim in campineanca la postul de politie sa o luam pe camp pe la faraoanele, e mai frumos. ce zici?

daca nu, o luam pe autostrada..mie imi sunt convenabile amandoua,

eu nu stiu zona,unde e campeneanca.eventual in focsani la sala sporturilor apoi mergem prin campeneanca,faraoane etc.. e convenabil?

Ps:nu cunosc nici focsaniul,decat sala,spitalul si imprejurimile:d

sa inteleg ca nu mai mergeti maine cu mine?, sa stiu sa nu astept.. anuntati va rog

pe la 10 jum, 11 voi fi in focsani

din pacate nu.noi plecam in poiana.sincer imi pare rau ca am ratat ocazia de a pedala alaturi de tine.drum bun si fara vant din fata!

Ps: scuze pt intarziere

baieti si fete, chit ca a venit vremea rece poate mai prindem o zi cat de cat calduta, si as vrea sa facem un traseu pana la magura odobesti, sus la releu .... astept pareri, ca dupa aia intram in iarna si nu e bine:D :D .

pareri aici pe forum, sau dece nu pe id-ul meu, maryan_fyr3

Trebuie sa imi revin ca m-am operatde apendicita acum 5 zile,dupaia revin si ma antrenez calumea!Nu stie nimeni un om care se pricepe la biciclete?

O calaresc, o calaresc. Joi seara ajung acolo. Daca ne lasa vremea vineri pregatesti o cursa de incalzire :D .Vedem pe cine luam.

Da, s-a reparat cu un indicator "Drum inchis!" . Nu sunt in stare sa faca nimic, putea sa fie un drum circulat la cati turisti vin in Lepsa si Soveja. Din pacate, soseaua e la fel cum o cunosti, posibil mult mai stricata dupa iarna.